Savireklama

Dokumentus ragina skaityti atidžiau Pirmo puslapio

  • %AM, %07 %428 %2017 %09:%Bal

Aistas MENDEIKA

Kai kurie sodininkų bendrijos „Akmena“ nariai teigia nesuprantantys, kodėl jie turi mokėti SĮ „Kretingos komunalininkas“ už paslaugas, kurių įmonė neteikia? Norint tai sužinoti, neįmanoma prisiskambinti įmonės darbuotojams ir gauti reikalingą informaciją. Pasak sodininkų, praėjusių metų lapkritį iš bendrijos teritorijos išgabenti dideli konteineriai, o SĮ „Kretingos komunalininkas“ reikalaujanti, kad už šiukšlių išvežimą mokėtų kiekvienas sklypo turėtojas, jei jo sklype yra bet koks statinys. Žmonėms pikta, jog apmokestinami net ir tokie sklypai, kuriuose stovi tik pašiūrės ar būdelės įrankiams susidėti.
„Anksčiau mokestį mokėdavome tik vasarą, o nuo šių metų sąskaitas gauname net ir žiemą“, – redakcijai teigė vienas „Akmenos“ sodininkas.
„Švyturiui“ išsakytą situaciją pakomentavo įmonės Vietinės rinkliavos administravimo skyriaus vyriausioji vadybininkė Birutė Kaunienė, kuriai prisiskambinti, beje, nekilo jokių sunkumų.
Pasak jos, kiekvieną mėnesį sąskaitos už šiukšlių išvežimą siunčiamos tik tiems sodų bendrijų nariams, kurie būtent soduose yra deklaravę savo nuolatinę gyvenamąją vietą. Visi kiti, kurie savo sklypuose būna tik vasarą, savaitgaliais ar panašiai, sąskaitas gauna dukart per metus – vieną kartą už tris mėnesius, o antrą kartą už keturis mėnesius. Mokestį už šiukšlių išvežimą iš viso reikia mokėti už 7 mėnesius.
„Tikriausiai žmonės ne viską perskaito, kas parašyta sąskaitose. Visada būna nurodyta, už kokį mėnesį reikia mokėti, o pačias sąskaitas žmonės gali gauti ir žiemą. Tačiau tai nereiškia, jog mokėti reikia už žiemos mėnesius“, – paaiškino B. Kaunienė.
Vadybininkės teigimu, sodininkams neturėtų kilti didelių problemų ir dėl šiukšlių konteinerių, nes buitinėms atliekoms skirti konteineriai dalinami nemokamai. Jie būna skirtingai pažymėti, kad būtų galima atskirti, kurios šiukšlės priklauso nuolatiniams bendrijos gyventojams, o kurios tik vasarojantiems.
Kumpikų dulkėms artėja galas
Kumpikų kaimo gyventojai skundžiasi, jog jau ne vienerius metus kantriai laukia pasirodant kelininkams, kurie išasfaltuotų žvyrkelį į kaimą nuo Darbėnų-Grūšlaukės kelio. Deja, niekaip nesulaukia. Tačiau dabar Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis jau gali juos nudžiuginti – šiemet kelias turėtų būti išasfaltuotas.
Pasak P. Černeckio, Kumpikų žvyrkelis tikrai prioritetinių kaimo kelių, kuriuos ketinama asfaltuoti, sąrašuose yra jau seniai. Tačiau iki šiol darbai nevyko, nes strigo žvyrkelių asfaltavimo programos finansavimas. Lietuvos automobilių kelių direkcija pernai šiems darbams apskritai neskyrė nė cento, todėl tikimasi, kad šiemet bus mėginama atsigriebti.
„Kiek man žinoma, Automobilių kelių direkcija jau yra pasirašiusi ir sutartis su rangovais, kurie asfaltuos kelią. Tad Kumpikų gyventojams, manau, nebereikės ilgai kvėpuoti žvyrkelio dulkėmis“, – sakė P. Černeckis.

Skaityti 1066 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Gegužė 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Mes Facebooke