Savireklama

Apie kareivių kasdienybę – buvęs mokinys Pirmo puslapio

  • %PM, %18 %766 %2017 %17:%Bal

Laima STONKUVIENĖ

Kretingos pranciškonų gimnazijoje lankėsi ir su vyresniųjų klasių moksleiviais susitiko buvęs mokinys Paulius Balsys – Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono I būrio vadas. Atvyko ne vienas, o su keliais kariais, kurie padėjo pristatyti nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos šiokiadienius, pademonstruoti naudojamus ginklus, maskuotės elementus. Veido maskuotė susitikimo dalyviams tapo smagiausia atrakcija – veidus maskuojančiu kremu mielai išsitepė ir merginos.
„Paulius gimnazijoje lankėsi mokytojos Dalios Kybartienės iniciatyva, tai ji sumanė į gimnaziją pakviesti mokinį, baigusį Lietuvos karo akademiją ir dabar dirbantį su šauktiniais kariais, – „Švyturiui“ pasakojo Gimnazijos direktoriaus pavaduotoja neformaliajam ugdymui Dovilė Žilinskaitė. – Paulius mokiniams papasakojo, kaip jam sekasi, apie Lietuvos kariuomenę, kokie pavojai mūsų šaliai ir iš kur gali kilti. Svečio dėka mokiniai galėjo iš arti apžiūrėti automatus, kulkosvaidį, pistoletus, granatsvaidį, ir net išbandyti, ar sugebėtų tiksliai nusviesti mokomąją granatą. Manau, susitikimas mokiniams paliko daug įspūdžių, gal būt kurį net paskatins eiti tokiu pat, kaip ir Paulius, keliu“.
P. Balsys gimnaziją baigė 2011-aisiais. Kad nori studijuoti Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, apsisprendė dešimtoje klasėje. „Tarnystė savo šaliai labai prasminga. Prie mano pasirinkimo daug prisidėjo ir šeima, ir mokykla, kurioje itin stiprus pilietinis ugdymas, – pasakojo Paulius. – Baigęs Karo akademiją pasirinkau tarnauti Rukloje, arčiau Vilniaus. Man pavaldūs apie 30 šauktinių, esu atsakingas už jų kovinį rengimą, psichologinę būseną“.
Pauliaus žodžiais, tarnybos kariuomenėje nauda akivaizdi, tai labai geras startas į naują gyvenimą. Pirmieji du mėnesiai nelengvi, tačiau paskui jaunas žmogus turi pakankamai laiko apmąstyti ir nuspręsti, ko jis gyvenime nori, kokie jo tikslai ir siekiai. „Aš savo šaliai esu pasirengęs tarnauti visus 25-erius metus, noriu prisidėti prie Lietuvos saugumo užtikrinimo. Žinoma, sieksiu ir karjeros. Manau, jeigu esi sąmoningas, savo šalį mylintis ir jos likimui neabejingas pilietis atlikti privalomąją karinę tarnybą privalai“, – sakė P. Balsys.
Savo vadui pritarė ir liepą tarnybą baigsiantis šauktinis, taip pat kretingiškis Marius Sirutis. „Visada labai norėjau tarnauti kariuomenėje, esu savanoris. Patinka viskas, ką dabar darau. Ir visiems vaikinams reikėtų tai išbandyti. Ketinu tapti profesinės karo tarnybos kariu, pradėjęs jaunesniuoju eiliniu noriu kilti aukštyn“, – ateities planų neslėpė Marius.
Progos susitikti su kariais nepraleido ne tik vyresnieji gimnazijos moksleiviai, bet ir penktokai, aktyviai dalyvavę visose svečių pasiūlytose pramogose.

Skaityti 1031 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Gegužė 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Mes Facebooke