Savireklama

Dažniausiai apsinuodijama medikamentais Pirmo puslapio

  • %PM, %18 %775 %2017 %17:%Bal

Rolandas MARTINKUS

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos departamento Kretingos skyrius informuoja, kad 2014–2016 m. Kretingos r. savivaldybėje užregistruoti 90 žmonių apsinuodijimų atvejai. Nustatyta, kad apsinuodijo 43 vyrai ir 47 moterys, iš jų – 46 suaugę asmenys, 44 vaikai iki 18 metų. Apgalvotai apsinuodijo 59 asmenys, atsitiktinai – 31 asmuo.
42,2 proc. visų apsinuodijimų atvejų sudarė apsinuodijimai medikamentais, 26,7 proc. – įvai-riomis cheminėmis medžiagomis, 16,7 proc. – alkoholiu ir medikamentais, 14,4 proc. – alkoholiu. Tarp vaikų daugiausiai apsinuodijo vaikai iki 8 metų amžiaus.
Nuodas – tai medžiaga, kuri, patekusi į organizmą, sutrikdo jo funkcijas ir gali sukelti mirtį. Apsinuodyti galima dujomis, smalkėmis, skysčiais, pasenusiais maisto produktais, grybais, uogomis, augalais, vaistais, alkoholiu, narkotikais ir kt. Nuodai į organizmą dažniausiai patenka pro burną ir kvėpavimo takus. Kretingos rajone 92 proc. įvykusių apsinuodijimų įvyko namų ūkyje dėl pačių apsinuodijusiųjų kaltės – neatsakingai vartojant medikamentus ir alkoholį. Kita dalis apsinuodijimų užfiksuota dėl neatsargumo – 32,2 proc. atvejų apsinuodijo vaikai iki 8 metų amžiaus, paragavę nesaugiai laikomų medikamentų ir įvairių buityje naudojamų cheminių medžiagų.
Atitinkamą vietą apsinuodijimų statistikoje užima savižudžiai, kurie pasitraukti iš gyvenimo bando naudodami medikamentus ir alkoholį. Apsaugoti žmones nuo ketinimų savo valia pasitraukti iš gyvenimo sudėtinga, bet išvengti atsitiktinių apsinuodijimų galima laikantis elementarių saugumo taisyklių. Pasirūpinti saugia buitimi ypač aktualu, kai tėvai dirba, o mažamečiai vaikai paliekami namuose be priežiūros arba su seneliais. Buityje naudojamas chemines medžiagas – ploviklius, skalbiklius, valiklius ir kt., būtina laikyti atskirai nuo maisto produktų rakinamose spintelėse ar kitose vaikams nepasiekiamose vietose. Vaistinius preparatus būtina laikyti saugiai, nes dauguma nelaimingų atsitikimų įvyksta, kai suaugusieji nueina atsiliepti telefonu ar atidaryti durų palikę juos pasiekiamus vaikams. Vaistų pakuotes visada reikia laikyti uždarytas. Suaugusiems nereikėtų vaistus vartoti vaikų akivaizdoje, nevadinti jų saldainiais. Draudžiama vaikams duoti suaugusiems skirtus vaistus. Perkant nereceptinius preparatus, būtina atkreipti dėmesį, ar jie skirti vidiniam, ar išoriniam naudojimui, ar galima juos duoti vaikams.
Elkimės atsakingai, saugokime savo ir aplinkinių sveikatą.

Skaityti 1013 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Gegužė 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Mes Facebooke