Savireklama

Pažeidėjus gali pasivyti bauda Pirmo puslapio

  • %PM, %02 %860 %2017 %19:%Gegužė

Laima STONKUVIENĖ

Kretingos rajono savivaldybės miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo bei kitų taisyklių kretingiškiai vis dar nepaiso. Tai liudija šimtai už įvairius pažeidimus Savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus specialistų surašytų protokolų ir paskirtų nuobaudų. Specialistų, kontroliuojančių, kaip gyventojai laikosi taisyklių, už kurių pažeidimą atsiranda administracinė atsakomybė, teigimu, žmonės vis dar linkę manyti, jog lengvai išsisuks.
„Kontroliuojame, kaip gyventojai laikosi Triukšmo prevencijos, Atliekų tvarkymo, Gyvūnų laikymo, Želdynų ir želdinių apsaugos, draudimo rūkyti viešose vietose ir kitų valdžios sprendimais patvirtintų taisyklių, Kelių eismo taisyklėse nustatytos automobilių sustojimo ir stovėjimo tvarkos, – funkcijas vardijo skyriaus vyr. specialistė Zita Abelkienė. – Per pirmus keturis šių metų mėnesius surengta 12 patikrinimų, kaip Taisyklių laikomasi, nustatyta keli šimtai pažeidimų. Žmonės vis dar drąsiai pažeidžia reikalavimus: neleistinose vietose vedžioja šunis, savavališkai atlieka kasinėjimo darbus bendrojo naudojimo teritorijose, nustatytomis dienomis nevykdo pareigos iškelti valstybės vėliavą. Greičiausiai taip daroma įsitikinus, jog niekas nenubaus. Tačiau bauda pažeidėją gali ir pasivyti“.
Daugiausiai atvejų – net 170 – patikrinimo metu užfiksuota dėl Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos iškėlimo tvarkos – kovo 11-ąją tiek gyventojų nebuvo iškėlę trispalvės. Visiems pažeidėjams išrašyti įspėjimai. Jeigu pažeidimas bus užfiksuotas antrą kartą, gyventojams teks mokėti piniginę baudą.
Gyventojai buvo aktyvūs paprašyti pranešti apie viešosiose vietose ilgai stovinčius automobilius. Dėl nebeeksploatuojamų ir ne vietoje paliktų automobilių išsiųsta 14 pranešimų, į įpareigojimus sureagavo 12 automobilių savininkų. Įsigaliojus Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymui „Dėl triukšmo šaltinių valdytojų, kurie nėra ūkio subjektai, planinių patikrinimų taisyklėms“, kuriomis vadovaujantis, apie planuojamus statybos, remonto, montavimo darbus privaloma raštu pranešti Savivaldybės administracijai ne vėliau kaip prieš septynias kalendorines dienas iki šių darbų pradžios, gauta 11 tokių pranešimų bei vienas skundas dėl statybų triukšmo.
„22 asmenis teko nubausti už kelio ženklų nesilaikymą, tai yra vairuotojai nesilaikė reikalavimo už transporto priemonės stiklo palikti parkavimo laikroduką, nors ją pastatė po ženklu, ribojančiu stovėjimo laiką. Tai daryti įpareigoja Kelių eismo taisyklių 149 punktas. Už tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimus įspėti 9 gyventojai, keletas asmenų nubausti už želdynų įstatymo ir želdynų, želdinių ne miškų ūkio paskirties žemėje apsaugą, tvarkymą, veisimą reglamentuojančių aktų nevykdymą ar pažeidimą; savavališką kasinėjimą bendrojo naudojimo teritorijoje ir teritorijos nesutvarkymą baigus darbus; už Savivaldybės tarybos patvirtintų Atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimus, už reikalavimų išvežant nuotekas nesilaikymą. Vienas asmuo įspėtas dėl to, kad per arti kaimyno tvoros įrengė voljerą šuniui. Galima pasidžiaugti, kad kretingiškiai ir miesto svečiai laikosi nurodymo nerūkyti nustatytose viešose vietose – patikrinimų metu neužfiksuotas nė vienas pažeidėjas“, – kalbėjo Z. Abelkienė.
Anot vyr. specialistės, skiriamos baudos kol kas labiau prevencinės, tačiau piktybiškai visiems galiojančių taisyklių ar tvarkos nepaisantys asmenys gali sulaukti ir nemažų piniginių baudų. „Kad nereikėtų skriausti šeimos finansiškai, privalu tik laikytis nustatytų taisyklių, nebandyti jų ignoruoti ar apeiti, prigalvoti įvairiausių pasiteisinimų apie nežinojimą. Nežinojimas nuo atsakomybės neatleidžia. Kilus klausimams, galima skambinti tel. 8 445 55163“, – informavo Z. Abelkienė.

Skaityti 1030 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Gegužė 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Mes Facebooke