Savireklama

Vaikščiojo po profesijų labirintus Pirmo puslapio

  • %PM, %03 %598 %2017 %13:%Gegužė

Laima STONKUVIENĖ

Viešoji įstaiga Kretingos technologijos ir verslo mokykla daug metų puoselėjamą tradiciją – būsimus moksleivius pakviesti į Atvirų durų dieną – tęsė ir šiemet. Joje apsilankiusių Kretingos ir aplinkinių rajonų dešimtokų bei dvyliktokų laukė profesijų labirintai, praktinės užduotys ir, žinoma, malonios staigmenos.
„Atvirų durų diena iš tiesų tęsėsi visą savaitę, šiandien – baigiamasis renginys, kuriame būsimi mūsų moksleiviai turės ne tik dar vieną galimybę visiškai apsispręsti dėl savo pasirinkimo, bet ir išbandyti ketinamą pasirinkti specialybę, – „Švyturiui“ sakė mokyklos direktorė Zita Mockienė. – Džiaugiamės, kad į mūsų kvietimą apsilankyti mokykloje, susipažinti su specialybėmis, kurios labiausiai tiktų ir patiktų, sužinoti, kuo išskirtinė mūsų mokykla, kokios čia laukia galimybės, atsiliepė gausus būrys jaunuolių. Esu labai dėkinga visiems pedagogams ir mokiniams, kurie nuoširdžiai ruošėsi šiam susitikimui, buvo kūrybiški, stengėsi, kad svečiai – būsimi mokiniai – Atvirų durų dieną ne tik daug sužinotų, pamatytų, bet ir patirtų smagių įspūdžių. Mokyklos bendruomenė džiaugiasi, kad jaunuoliai renkasi šią įstaigą, o baigę sėkmingai įsidarbina“.
Šiais metais iš viso Žemaitijos regiono suvažiavusios merginos ir vaikinai pakviesti įveikti profesijų labirintus. Juose nepasiklysti padėjo spalvingi vėjo malūnėliai. „Profesijų labirintus pasirinkome siekdami, kad būsimi moksleiviai susipažintų su visoms profesijomis, kurias mokykloje galima įsigyti, o ne su viena, kurią ketina pasirinkti. Šis sumanymas, kaip įsitikinome, tapo smagia atrakcija – norėdami gauti antspaudą, patvirtinantį, kad su viena ar kita profesija susipažinta, jaunuoliai turėjo atlikti praktines užduotis. Smagu buvo stebėti, kaip merginos drąsiai ėmėsi kalvystės darbų, vaikinai – kulinarijos. Surinkę visus antspaudus dalyvavo loterijoje, kurioje buvo galima laimėti ir labai rimtų, ir saldžių prizų, darytų mūsų mokinių rankomis. Žodžiu, visiems ši diena buvo smagi pažinties, naujos patirties ir galbūt tolesnės draugystės pradžios diena“, – kalbėjo direktorės pavaduotoja ugdymui Rita Andrijauskienė.
Vaikinams ir merginoms pristatytos mokymo programos, jie susipažindinti su mokymo baze, apsilankė laboratorijose, dirbtuvėse. Amatai ir profesijos demonstruoti lauke. Dekoratyvinio apželdinimo verslo darbuotojai mokė, kaip kurti floristines apyrankes, kompozicijas, į pačių moksleivių pagamintas vazas sodino gėles, kitus augalus, norintieji net galėjo sėsti prie krūmapjovės vairo ir pjauti veją.
Logistai ekspeditoriai viliojo užduotimi nustatytu maršrutu Lietuvos žemėlapyje iš vieno krašto į kitą nugabenti krovinį; padavėjai ir barmenai kvietė pabandyti vienu kartu paimti penkias lėkštes ir jas bent metrą panešti. Virėjai ir konditeriai ant atviro laužo kepė čirvinius blynus, svečiams reikėjo tik juos konditeriniu švirkštu pasipuošti kremu ir degustuoti. Ant vieno iš stalų pūpsojo penkių aukštų „tortas“ – kiekvienas norintis galėjo jį papuošti iš cukraus masės pačių pagamintomis rožytėmis, širdelėmis, drugeliais. Smaližius viliojo kepiniai: keksiukai, sausainiai, pyragėliai su veidrodiniu glajumi – pasižiūrėjus jame gali pamatyti savo atvaizdą... Išalkusieji skrandį pildė kibinais su kopūstais, grybais ar mėsa, čeburekais ir karšta arbata.
Būsimi mokiniai tai pat turėjo progos virinti, kalti ir gaminti šaltkalvystės gaminius, pavažinėti dviem traktoriais, automobiliu išmėginti figūrinį važiavimą, dalyvauti sporto, karaokė varžybose.
Kalbinti į Atvirų durų dieną atvažiavę mokiniai vieningai tvirtino tvirtai apsisprendę mokytis Kretingos technologijos ir verslo mokykloje, nes apie ją daug pasakojo čia jau besimokantys draugai, labai geri atsiliepimai ir internete. „Čia paruošti specialistai, kiek teko girdėti, lengvai įsidarbina, o šiandien tai labai aktualu“, – dėstė pašnekovai.
Kartu su dukra atvažiavusi žinoma Kretingos gėlininkė Janina Aniulienė neslėpė esanti sužavėta renginiu, jo organizavimu. „Viskas parengta labai kūrybingai, patraukliai, išradingai. Dukra atėjo su nuomone, kad gal ir norės čia mokytis, o dabar jau 100 procentų aišku, kad tikrai taip ir bus. Man ir pačiai čia labai patinka būti“, – šmaikštavo J. Aniulienė.
Atvirų durų dienos metu būsimi mokiniai sužinojo, kad mokykloje galima įsigyti ne tik profesiją, vairuotojo teises, bet ir vidurinį išsilavinimą. Gerai besimokantiems ir pamokas lankantiems drausmingiems mokiniams mokama diferencijuota stipendija, neturintiems kur gyventi suteikiamas bendrabutis.
Kretingos technologijos ir verslo mokykloje mokiniai, baigę 10 klasių ir siekiantys įsigyti vidurinį išsilavinimą mokyklos technologinio profilio gimnazijoje, gali įsigyti automobilių mechaniko, technikos priežiūros verslo darbuotojo, logisto ekspeditoriaus, virėjo, konditerio, padavėjo ir barmeno, dekoratyvinio apželdinimo verslo darbuotojo išsilavinimą, mokslo trukmė – 3 metai. Baigusieji 12 klasių – suvirintojo, virėjo, konditerio, dekoratyvinio apželdinimo verslo darbuotojo, logisto ekspeditoriaus specialybę (mokymosi trukmė – 1 metai), floristo (mokymosi trukmė – 1,5 m.), automobilių mechaniko specialybę (mokymosi trukmė – 2 metai). Nebaigusieji pagrindinės mokyklos arba baigusieji pagal individualizuotą (adaptuotą) programą gali mokytis virėjo specialybės (mokymosi trukmė – 3 metai), baigusieji 9 klases – technikos šaltkalvio-remontininko specialybės (mokymosi trukmė – 3 metai).
Šiuo metu mokykloje mokosi daugiau kaip 400 mokinių iš Kretingos, Klaipėdos, Skuodo rajonų, Šventosios, Palangos ir kitų miestų. Jiems žinias perteikia trys dešimtys pedagogų.
Norinčiųjų stoti mokytis į šią mokyklą dokumentai bus priimami nuo birželio 1 iki rugpjūčio 31 dienos kiekvieną darbo dieną nuo 8 iki 15 valandos.

Skaityti 803 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Gegužė 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Mes Facebooke