Savireklama

Nauji patogumai žmonių nevilioja Pirmo puslapio

  • %PM, %12 %861 %2017 %19:%Gegužė

Aistas MENDEIKA

Vakar Kretingos aplinkos apsaugos agentūros, Savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus bei UAB „Kretingos vandenys“ atstovų komisija tikrino, kaip Salantų gyventojai naudojasi naujomis nuotekų šalinimo trasomis. Rezultatai pesimistiniai – daugelis patikrintųjų labiau linkę rizikuoti ir mokėti baudas nei pasinaudoti suteikiamais patogumais.
Jau vienos iš pirmųjų komisijos aplankytų sodybų kieme pasitiko nemalonus kvapas. Netruko paaiškėti ir vieta, iš kurios jis sklinda – senas gelžbetoninis nuotekų surinkimo šulinys ne tik nesandarus, bet ir iš jo į aplinką sunkėsi kenksmingas skystimėlis.
Sodybos šeimininkė tikino, jog reguliariai nuotekos iš šulinio išsiurbiamos ir išvežamos. Tik paskutinį kartą, matyt, tai buvo padaryta pakankamai seniai. Aplinkos apsaugos agentūros pareigūnai įpareigojo šeimininkę pasirūpinti šuliniu ir sutvarkyti taip, kad jis būtų sandarus. Pažadėję atvykti į svečius po mėnesio, pareigūnai patikino, jog per tokį laikotarpį nesusitvarkius laukia gana didelė piniginė bauda.
Nemažai mačiusius komisijos narius savo apsileidimu nustebino vieno tarp dviejų Salantų gatvių stovinčio medinio namo gyventojų apsileidimas. Mat žmonės naudojasi lauko tualetu, kurį net sunku taip pavadinti. Suprantama, jo duobė irgi nesandari, uždengta palaikiu šiferio lapu, o kvapelis iš jos sklinda toli.
Savivaldybės atstovai teigė, jog dėl šio namo gyventojų apsileidimo ir sklindančių nemalonių kvapų jau buvo kaimynų nusiskundimų, tačiau kol kas niekas į gerąją pusę nepasikeitė.
Paaiškėjo, jog nemažas medinis namas priklauso šeimininkams, kurie jame negyvena ir patalpas išnuomoja nuomininkams. Pastarieji nelinkę investuoti į svetimą turtą, todėl gyvena lyg viduramžiais.
Netikėtai pasirodžiusi namo savininkė tikino, jog jis priklausantis net keturiems šeimininkams, kurie visi esą giminaičiai. Moteris teigė, jog niekas nesiskundęs ir esą nesiūlęs ką nors keisti. Kliuvo ir nuomininkams, kurie esą žadėję susitvarkyti.
Vis dėlto Aplinkos apsaugos agentūros pareigūnai į moteriškės aimanas labai neatsižvelgė. Jai bei kitiems namo bendrasavininkiams teks pakratyti pinigines ir už aplinkos teršimą sumokėti baudas.
Kitoje salantiškių sodyboje viduryje kiemo telkšanti dvokianti bala gyventojams, atrodo, netrukdo. Šeimininkė kraipė galvą ir aiškino nesuprantanti, kodėl nuotekų rezervuaras perpildytas – gal lietaus vandens pribėgo... Tačiau už tai, kad jis nesandarus ir skystimėlis veržiasi į aplinką, vis dėlto laukia bauda.
Vienoje iš sodybų komisijos nariams pažiūrėti, kaip atrodo nuotekų talpykla, nepavyko. Mat troboje buvusi moteriškė nepanoro praverti durų ir pasikalbėti, tik šiek tiek pasišūkčiota pro lango stiklą. Tad neaišku, kur ir kaip iš sodybos iškeliauja nuotekos.
Komisija jau ketvirtąkart rajono gyvenvietėse tikrino, kaip žmonės naudojasi neseniai paklotomis naujomis vandentiekio ir nuotekų trasomis. Anksčiau aplankyti Kūlupėnai, Kartena bei Vydmantai. Galima teigti, jog visur atsiranda gyventojų, kurie mieliau periodiškai moka pinigus už nuotekų išsiurbimą ir išvežimą nei prisijungia prie tinklų, nors pastarieji ir visai panosėje. Kartenoje aptikti ir keli „nelegalai“ – neteisėtai, be sutarčių su bendrove „Kretingos vandenys“, prisijungę prie nuotekų tinklų.
Kelios Salantų močiutės tikino, jog nuotekomis aplinkos neteršia, nes traktoriumi atbildėjęs kaimynas ūkininkas viską išsiurbia ir išveža į laukus. Suprantama, jokio kvito jis neduoda. Čia ir bėda. Nuotekas išvežti gali tokią teisę turinti įmonė, o jos turi būti nuvežamos į valymo įrenginius. Pasak savivaldybės specialistų, už tokią veiklą „kaimynas ūkininkas“ irgi gali labai smarkiai nukentėti, nes baudos pakankamai didelės.
Paraginti prisijungti prie nuotekų tinklų salantiškiai tikino, jog būtinai tai padarys, kai tik namo sugrįš užsienyje dirbantys vaikai ar kai susitaupys tam reikalui pinigų. Bendrovės „Kretingos vandenys“ atstovai žmonėms paaiškino, jog galima mokėti ir dalimis, taip pat galima išsikasti tranšėją bei pasikloti vamzdžius ir patiems. Tokiu atveju vėliau reikia tik įmonės specialisto, kuris viską patikrintų.
Vis dėlto komisiją stebino tai, kad žmonės nenoriai naudojasi patogumais, kurie kainuoja daug pigiau nei nuotekų išsiurbimo ir išvežimo paslauga. Jau nebekalbant apie riziką, kuri gali kainuoti dar brangiau.

Skaityti 925 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Gegužė 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Mes Facebooke