Savireklama

Plauni automobilį neleistinoje vietoje – lauk baudos Pirmo puslapio

  • %PM, %16 %732 %2017 %16:%Gegužė

Laima STONKUVIENĖ

Redakcija sulaukė ne vieno skaitytojo skambučio dėl ne vietoje plaunamų automobilių. „Atšilus orams, dauguma traukia į gamtą, prie vandens telkinių, kur sumąsto tuo pačiu ir transporto priemonę nusiplauti. Ir šiemet, nors orai ne itin lepino, tokių jau teko matyti. Dabar beveik ant kiekvieno kampo jau yra automobilių plovyklos, bet vis dar atsiranda gudresnių už kitus, kurie nesigėdija plauti automobilių ir daugiabučių kieme“, – piktinosi problemą išsakę pašnekovai.
Keletas gatvėje šia tema kalbintų kretingiškių teigė automobilius plaunantys ir plovykloje, bet šiltuoju metų laiku dažnai – ir savo ar giminių kieme. Išgirdę, jog to net privačiame kieme daryti negalima, atviravo manę, kad plauti transporto priemonę draudžiama tik daugiabučio namo kieme.
Dėl automobilių plovimo ir nuotekų tvarkymo nustatyti aplinkosauginiai reikalavimai, atskirus reikalavimus yra nustačiusios ir savivaldybės. Kretingos rajono savivaldybės miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo taisyklėse numatyta, kad bendrojo naudojimo teritorijose draudžiama plauti transporto priemones tam nenumatytose vietose, teršti vandens telkinius, pakrantes ir jų apsaugos zonas atliekomis, teršti aplinką bet kokiais teršalais, kurie dėl žmonių veiklos patenka į orą, vandenį, dirvožemį ir, veikdami atskirai ar su kitais aplinkos komponentais, gali pakenkti žmonių sveikatai. Šių taisyklių reikalavimus pažeidę fiziniai ir juridiniai asmenys atsako LR įstatymų nustatyta tvarka, o Administracinių nusižengimų kodekso 366 str. numato, kad savivaldybių tarybų patvirtintų tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 20 iki 140 eurų, pakartotinai padarytas administracinis nusižengimas – baudą nuo 140 iki 600 eurų.
Savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vyr. specialistė Jūratė Jokubavičienė akcentavo, kad automobiliui plauti yra numatytos vietos, kurios dėl vykdomos veiklos turi išduotą taršos leidimą – o tai yra plovyklos. „Noriu priminti, kad į aplinką išleidžiamos tik išvalytos nuotekos – neturi būti naftos produktų, ploviklių liekanų ir t. t. Ar tą, transporto priemonę plaunant prie tvenkinio, privataus ar daugiabučio namo kieme, galima užtikrinti?“ – teigė J. Jokubavičienė.
Specialistės žodžiais, vietose, kur nėra lietaus ar specialių nuotekų surinkimo sistemų, vanduo nuo automobilių su visais nešvarumais patenka į gruntą, o vėliau – į gruntinius vandenis ar tiesiai į vandens telkinį. Kartu su gruntiniais vandenimis nuotekos teka ir į žmonių šulinius, kurių vandenį gyventojai naudoja ne tik augalams laistyti, bet ir gerti. „Išleisti bet kokias nuotekas tiesiogiai į aplinką galima tik jas išvalius. Gyventojai vargu ar gali tai užtikrinti, tad prieš imantis plauti automobilį privačiame ar daugiabučio namo kieme reikėtų labai pagalvoti apie pasekmes gamtai ir piniginei“, – akcentavo J. Jokubavičienė.
Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Kretingos rajono agentūros vedėjas Ričardas Kašėta sakė, kad informacijos apie pažeidimą, kai automobilis plaunamas neleistinose vietose, sulaukiama nedažnai, bet pasitaiko. Yra buvęs atvejis, kai autobuso žibintai buvo plaunami net prie bažnyčios. „Plauti automobilių važiuojama į atokesnes vietas, toliau nuo žmonių, gal būt todėl tokie atvejai užfiksuojami retai. Plauti automobilį prie daugiabučio apskritai reikia turėti ypač daug drąsos. Beje, toks užsiėmimas draudžiamas ir sodo sklype“, – kalbėjo R. Kašėta.
Savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyrius, kaip informavo vyr. specialistė Zita Abelkienė, apie neleistinose vietose plaunamus automobilius taip pat dar nesulaukė nė vieno pranešimo. „Gavę tokią informaciją ją būtinai patikrinsime. Suprantama, kiekvienas nori važinėti švariu automobiliu, tačiau prieš ketinant jį plauti neleistinoje vietoje gal reikėtų labai gerai pamąstyti, ar tai nekainuos brangiau negu plaunant plovykloje, turinčioje ne tik taršos leidimus, bet ir specialiai plovimui pritaikytas nuotekų valymo sistemas, – kalbėjo Z. Abelkienė.

Skaityti 1091 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Birželis 2018
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Mes Facebooke