Savireklama

Susirūpinta neįgaliųjų galimybe balsuoti Pirmo puslapio

  • %PM, %16 %736 %2017 %16:%Gegužė

Andrius JUŠKEVIČIUS

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo naują iniciatyvą - administracine tvarka bausti savivaldybių pareigūnus, nesudariusius tinkamų sąlygų balsuoti neįgaliesiems. Kaip parodė 2016 metų rinkimai į Seimą, Kretingos rajone yra rinkimų apylinkių, kurios neįgaliesiems dar nepasiekiamos.
Ministerijos pasiūlymą dar turi svarstyti Vyriausybė ir Seimas, tačiau klausimas bet kuriuo atveju atsiremia į lėšas – kas turės apmokėti neįgaliesiems prieinamų balsavimo vietų įrengimą. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) siūlo, kad savivaldybės biudžeto apmokamų išlaidų sąrašas būtų papildytas, įtraukiant į jį balsavimo patalpų įrengimą.
Jeigu patalpos visgi nebus pritaikytos, atsakingiems savivaldybių administracijų pareigūnams grėstų nuo 500 iki tūkstančio eurų bauda. SADM siūlo, kad tokia tvarka įsigaliotų jau nuo šių metų liepos.
Redakcija pasidomėjo, kokias balsavimo sąlygas Kretingos miesto ir rajono neįgalieji turėjo vykstant 2016 metų Seimo rinkimams.
Pasak Kretingos-Palangos rinkimų apygardos komisijos pirmininkės Almos Voveraitienės, Kretingos mieste visos balsavimo vietos buvo puikiai prieinamos neįgaliesiems. Kretingoje balsavimo apylinkės dažniausiai įrengtos mokyklose, vaikų darželiuose, kitose viešosiose įstaigose, kuriose jau seniau sutvarkyti priėjimai neįgaliesiems. Problemiška išlieka tik išankstinio balsavimo vieta – Savivaldybės administracijos pastatas, kuriame balsavimo salė įrengta antrajame aukšte. Tačiau neįgalūs rinkėjai būdavo sutinkami ir aptarnaujami I aukšte, kur, stebint bent trims skirtingų politinių partijų atstovams, neįgalūs rinkėjai galėjo slapta pareikšti savo valią.
Kitaip buvo Kuršo rinkimų apygardoje, apėmusioje Kretingos ir Skuodo rajonus. Šios rinkimų apygardos komisijos pirmininkė Vaida Satkevičiūtė kalbėjo, kad kaimo vietovėse buvo bent keletas rinkimų apylinkių, įsikūrusių antruosiuose viešųjų pastatų aukštuose. Ji pastebėjo, kad tose apylinkėse rinkėjų nedaug, neįgalių asmenų – vos vienas kitas, žmonės gerai pažįsta vieni kitus, todėl neįgaliuosius buvo stengiamasi aptarnauti jų namuose. Tačiau, V. Satkevičiūtės nuomone, jeigu bus patvirtintas nurodymas visose rinkimų apylinkėse padaryti neįgaliesiems prieinamas ir pasiekiamas vietas, savivaldybių administracijoms teks neišvengiamai spręsti klausimą.

Skaityti 838 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Balandis 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Mes Facebooke