Savireklama

Žaidė, apsikabino ir valgė ledus Pirmo puslapio

  • %AM, %03 %407 %2017 %08:%Birž

Laima STONKUVIENĖ

Kretingos rajono savivaldybės Švietimo skyrius ir Kretingos rajono kultūros centras Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga miesto vaikus pakvietė į šventę, kuri prasidėjo eisena nuo Kultūros centro iki stadiono. Vaikus išlydėjo Savivaldybės meras Juozas Mažeika, vicemerė Danutė Skruibienė, Administracijos direktorius Virginijus Domarkas. Stadione Kretingos meno mokyklos pučiamųjų orkestro „Vėjūnas“ muzikantų ir jų vadovo Alvydo Bružo trankiai atlydėtų ikimokyklinukų bei priešmokyklinukų laukė šiuolaikiška pasaka.
Į ją 240 vaikų iš septynių miesto ugdymo įstaigų pakvietė darželio-mokyklos „Žibutė“ bendruomenė. Po pasakų šalį mažuosius vedžiojo jos šeimininkės princesės Ana ir Elza (auklėtoja Kristina Rekašienė ir meninio ugdymo mokytoja Indrė Juodeikienė) su savo mažosiomis pagalbininkėmis Gabriele ir Smilte Marija. Kiekviena ugdymo įstaiga įsirengė savo žaidimų aikštelę, žaidė žaidimus, paskui viena pas kitą ėjo į svečius.
Artėjant vidurdieniui, visi sustojo ratu, nes laukė akcija „Taikos glėbys“. 12 valandą vienu metu draugiškai apsikabino ne tik Kretingos, bet ir visos Lietuvos ikimokyklinukai bei priešmokyklinukai, o iš jų lūpų nuskambėjo žodis „Taika“.
„Ar žinote, kodėl turime sakyti žodį taika? – vaikų klausė juos su Tarptautine vaikų gynimo diena sveikinusi vicemerė D. Skruibienė. – Ogi todėl, kad taika yra ne visur pasaulyje, nors visi vaikai nori gyventi taikoje“.
Šventės proga mažuosius kretingiškius taip pat sveikino ir taikios bei saulėtos vaikystės linkėjo Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Antanas Songaila su pavaduotoja Daiva Traniziene.
Baigiantis šventei, visi pavaišinti ledais, kuriuos kaip dovaną ta proga įteikė Savivaldybė. Beje, šventės akimirkas iš aukštai fiksavo Savivaldybės dronas.
Unikali Apsikabinimo už taiką tradicija „Taikos glėbys“ Lietuvoje inicijuota pernai. Svarbiausias akcijos akcentas – apsikabinimo momentas – įgyvendintas 50-yje šalies savivaldybių. Birželio 1-ją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, Lietuvos žmonės kelioms akimirkoms apsikabino vienas kitą ir vienu metu ištarė žodį „Taika".
Akcijos organizatorių teigimu, apsikabinimas vyko norint augančiai jaunajai kartai parodyti pavyzdį: siekti pakantumo, tarpusavio supratimo, didesnės tolerancijos, skatinti kurti ateitį, kurioje išmoktume priimti kitaip mąstantį, gyvenantį, tikintį žmogų.
Šių metų „Taikos glėbio" akcijos tikslas – vienybės stiprinimas tautoje, pradedant šeima, miesto bendruomene, baigiant šalies mastu. Birželio pirmąją visi Lietuvos žmonės kviesti vienu metu apsikabinti ir paklausyti vienas kito širdies plakimo – širdies balso; pajausti, kad, kai baigiasi karas mano širdyje, baigiasi karas ir širdyje to, kurį apkabinau.
„Kitais, 2018 metais, atradę vienybę ir taiką tautoje, mes nustebinsime jau visą pasaulį ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga kartu su mūsų išeivija jungtis taikai pakviesime visą planetą. Tai bus puiki mūsų valstybingumo išraiška, ne tik reprezentuojanti Lietuvą pasauliui, bet ir tampanti pavyzdžiu kitoms šalims ir tautoms. Taip pat sieksime, jog visų šalių kalendoriuose ateityje atsirastų nauja minima data – tarptautinė Taikos glėbio diena („Peace Embrace"), vykstanti kasmet birželio pirmą dieną. Tam pasiekti tereikia mūsų visų, birželio pirmąją ateisiančių apsikabinti ir švęsti Taiką drauge. Ir visa tai dėl vaikų, dėl jų taikios ateities“, – teigia akcijos „Taikos glėbys“ organizatoriai.

Skaityti 1431 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Spalis 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke