Savireklama

Už nuopelnus saugant gamtą – Žaliosios vėliavos Pirmo puslapio

  • %PM, %06 %807 %2017 %18:%Birž

Laima STONKUVENĖ

Prie trijų rajono mokyklų – M. Daujoto pagrindinės, Baublių mokyklos-daugiafunkcio centro bei Salantų gimnazijos – ir toliau plevėsuos Žaliosios vėliavos. Jos bei tarptautinės gamtosauginių mokyklų programos sertifikatas šioms ugdymo įstaigoms įteikti už pasiekimus darnaus vystymosi švietimo srityje ir kryptingą mokyklos bei visuomenės aplinkosauginio vaidmens stiprinimą.
Mokyklas, sėkmingai dirbančias aplinkosaugos srityje ir atitinkančias gamtosauginėms mokykloms keliamus reikalavimus, kasmet apdovanoja Tarptautinis aplinkosauginio švietimo fondas. „Tokios mokyklos veiklą vykdo pagal septynis gamtosauginių mokyklų programos žingsnelius: išsirenka gamtosauginį komitetą, atlieka aplinkosauginį auditą, parengia veiksmų planą ir pagal jį vykdo įvairias veiklas mokyklai aktualiomis temomis, įsivertina, kas pavyko, o kas – ne, – „Švyturiui“ pasakojo apdovanojimus atvežęs Nacionalinės Gamtosauginių mokyklų programos koordinatorius, Lietuvos žaliujų judėjimo atstovas Renaldas Rimavičius. – Pasaulyje Žaliosios vėliavos kasmet įteikiamos 13 tūkstančių švietimo įstaigų, Lietuvoje – 74-ioms. Jos mokyklų bendruomenėms skiriamos už tai, kad skleidžia aplinkosaugines idėjas, įtraukia visuomenę į gamtosauginę veiklą, formuoja ekologinius įgūdžius, kurie šiandien turėtų būti tokie pat svarbūs, kaip, pavyzdžiui, darbo kompiuteriu įgūdžiai. Šią vėliavą gavusioms Kretingos rajono mokykloms linkiu darbus sėkmingai tęsti ir toliau, kitoms ugdymo įstaigoms – tapti programos dalyviais, į veiklą įtraukti visą bendruomenę, tėvelius, partnerius“.
Ir toliau būti ištikimais Žaliosios vėliavos vėliavnešiais praėjusį penktadienį jis linkėjo M. Daujoto pagrindinės mokyklos bendruomenei. Įstaigos ekologų būrelio „Žaliuoju taku“ vadovė Julija Šližienė neslėpė, kad tokiu įvertinimu labai džiaugiasi. „Smagu, kad 2015-aisiais pradėtas darbas ir šiemet buvo pastebėtas ir antrą kartą puikiai įvertintas. Žalioji vėliava tarsi liudija, jog pateisiname mokyklos pasirinktą ekologinio ugdymo kryptį. Prie šio laimėjimo prisidėjo visa bendruomenė – ir moksleiviai, ir mokytojai bei partneriai – Kretingos muziejaus Gamtos skyriaus darbuotojai, Kretingos miškų urėdija. Viena iš pagrindinių mūsų krypčių yra atliekų rūšiavimas, kad jos būtų perdirbtos, kad ateities kartoms paliktume švarią žemę“.
Gamtosauginių mokyklų programa yra viena iš 5 Aplinkosauginio švietimo fondo (FEE) pasaulyje įgyvendinamų programų. Aplinkosauginio švietimo fondas (FEE) yra 1981 m. įkurta tarptautinė nevyriausybinė, ne pelno siekianti organizacija. Pagrindinis Fondo tikslas – aplinkosauginis švietimas ir visuomenės savimonės kėlimas, XXI a. darbotvarkės įgyvendinimas įtraukiant įvairaus amžiaus ir tautybių žmones per formalų ir neformalų švietimą. Savo tikslus Aplinkosauginio švietimo fondas (FEE) įgyvendina vykdydamas penkias programas: Mėlynosios vėliavos, Miškų pažinimo, Jaunųjų aplinkosaugos reporterių, Žaliojo rakto, Gamtosauginių mokyklų.
Gamtosauginių mokyklų programoje dalyvaujanti mokyklos bendruomenė pati įvertina savo poreikius, nustato prioritetus, pati nusprendžia, kokių veiksmų reikia imtis, kad pagerėtų aplinka ir būtų įtvirtinti aplinkosauginiai įgūdžiai.
Lietuvoje Žaliąja vėliava už gamtosauginius darbus pirmą kartą mokyklos apdovanotos 2005 metais. Žalioji vėliava suteikiama tik metams, todėl mokykla, gavusi šį tarptautinį apdovanojimą ir norėdama jį gauti ir kitąmet, savo pradėtą darbą turi tęsti.
Žaliąja vėliava ir Aplinkosauginio švietimo fondo sertifikatu M. Daujoto pagrindinė mokykla ir Baublių mokykla-daugiafunkcis centras šiemet apdovanoti antrą, o Salantų gimnazija – net dešimtą kartą.

Skaityti 1161 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Spalis 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke