Savireklama

Svajonė: pralenkti mokytoją Pirmo puslapio

  • %PM, %13 %760 %2017 %17:%Birž

Laima STONKUVIENĖ

Kretingos priemiestyje esančioje Beržų gatvėje, šių medžių svyruonėlių supamoje sodyboje gyvenanti šauni Lengvinų šeimynėlė šiuo metu gyvena ir džiaugsmingomis, ir rūpesčių kupinomis nuotaikomis. Rugpjūtį aštuntąjį gimtadienį švęsianti Luknė – Lietuvos vaikų šachmatų čempionė, tad ruošiasi šaliai atstovauti rudenį Rumunijoje vyksiančiame Europos vaikų šachmatų čempionate. Tiesa, nuvykti į jį reikia nemažai lėšų, tikimasi, kad atsiras geradarių, padėsiančių išsipildyti mažos mergaitės svajonei.
Luknė seka savo dviem metais vyresnės sesutės Aistės pėdomis. Lietuvos garbę Aistė, prieš tai taip pat tapusi šalies vaikų šachmatų čempione, užpernai gynė Europos vaikų šachmatų čempionate, kuris vyko Kroatijoje. Iš septynių partijų Aistė laimėjo keturias.
„Būdama šešerių, Aistė jau gerai žaidė šaškėmis. Šiuo žaidimu mergaitę sudomino darželio, kurį lankė, auklytė. Pamatę, kad mergaitei gerai sekasi, nuvedėme į šaškių varžybas, kuriose dalyvavo 14 metų vaikai. Aistė buvo vienintele darželinukė, bet ėmė ir aplenkė kai kuriuos varžovus ir laimėjo trečiąją vietą, – pasakojo Aistės ir Luknės bei mažojo Dovydo mama Lina Lengvinienė. – Nusprendėme, kad Aistei reikia lavinti žaidimą, tad nuvedėme pas trenerę Astą Idzelienę. Bet ši, pasirodo, dirbo tik su šachmatininkais. Taip šaškes Aistė pakeitė šachmatais, ir jai gerai sekėsi, sėkmingai dalyvavo daugelyje varžybų, tapo Lietuvos vaikų šachmatų čempione“.
Žiūrėdama, kaip šachmatais žaidžia dabar jau dešimtmetė sesutė, prie lentos sėdo ir Luknė. „Luknei buvo ketveri. Jai labai patiko taurės, kurias už pergales gaudavo Aistė. Kai iš pradžių pati jų negavo, ašarodavo. Manėme, kad žaidimą mes, o ji ašaras tik nusibraukia ir rimtai sako: vadinasi, kad gaučiau taurę, reikia labiau stengtis, daugiau dirbti. Ir stengėsi. Iš pradžių taures gaudavo kaip jauniausia varžybų dalyvė, o nuo šešerių metų – jau kaip prizinės vietos laimėtoja“, – kalbėjo sesučių mama.
Šiais metais Luknė Lengvinaitė Lietuvos vaikų šachmatų čempionate M8 kategorijoje laimėjo pirmąją vietą, o tai suteikia teisę atstovauti Lietuvai Europos vaikų šachmatų čempionate. „Tiek Aistė labai norėjo į čempionatą važiuoti ir jame dalyvauti, pasivaržyti su kitų šalių vaikais, tiek dabar to nori Luknė. Vežame savo lėšomis, tikimės, kad pinigų bent šiek tiek skirs Savivaldybė, pavyks rasti ir daugiau geradarių. Čempionatas Rumunijoje vyks 10 dienų, kartu su Lukne važiuos trenerė ir vienas iš tėvų“, – teigė L. Lengvinienė.
Luknė šiemet puikiai baigė pirmąją klasę, Aistė – trečiąją. Paklaustos, kuri kurią įveikia žaisdamos šachmatais, vieningai tvirtino: „ Mūsų jėgos beveik lygios. Vieną kartą laimi viena, kitą – kita. Mamytė moka tik kelis žingsnelius, o štai tėtis žaidžia jau rimčiau, bet vis tiek pralošia“, – juokėsi sesės.
Čia pat labai rimtai porino, jog laimėjus partiją reikia džiaugtis, o kai praloši – nereikia liūdėti, ar, juo labiau, verkti – juk ne svieto pabaiga. „Blogiausia, kad dabar šachmatų figūrėles reikia nuo brolio slėpti, jis tuoj jas kiša į burną ir apseilioja, – šypsojosi Aistė ir Luknė pridurdamos, kad kai Dovydas užaugs, jeigu tik norės, ir jį išmokys šachmatais žaisti.
Be šachmatų, sesės dar mėgsta piešti, šokti, žaisti badmintoną. Luknė šiuo metu lanko treniruotes, kartu su savo trenere Asta Idzeliene mokosi naujų ėjimų, sprendžia su šachmatais susijusius uždavinius, žaidžia šachmatais. Kol kas visas partijas laimi trenerė.
„Mūsų abiejų svajonė – pralenkti savo mokytoją. O svajonė gali išsipildyti, tik reikia dar labai labai daug dirbti“, – įsitikinusios Aistė ir Luknė Lengvinaitės.

Skaityti 1949 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Gegužė 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Mes Facebooke