Savireklama

Gabiems ir talentingiems – vardiniai medaliai Pirmo puslapio

  • %PM, %16 %676 %2017 %15:%Birž

Laima STONKUVIENĖ

Į Kretingos kultūros centrą rinkosi gabūs ir talentingi rajono mokiniai, jų pedagogai, šeimos nariai. Vyko tradicinė Gabių ir talentingų vaikų šventė, kurios metu pagerbiami aktyviai savo darbais ir veikla meno, mokslo, sporto srityse Kretingos rajono savivaldybės vardą Lietuvoje ir užsienyje garsinę vaikai, kolektyvai ir komandos. Šiemet padėkos raštais, vardiniais medaliais apdovanota 12 mokinių ir 7 kolektyvai. Pagerbti ir respublikiniams bei tarptautiniams konkursams ir olimpiadoms mokinius ruošę pedagogai.
Vardiniu sidabro medaliu apdovanotas VšĮ Pranciškonų gimnazijos 4Gd klasės mokinys Gvidonas Navickas, kuris 2017 m. Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionaliniame etape laimėjo antrąją vietą ir sidabro medalį. Gvidono mokytoja – Irena Černeckienė.
Vardiniai bronzos medaliai įteikti: Kretingos meno mokyklos išplėstinio muzikinio ugdymo akordeono 2 klasės mokiniui Žygimantui Valančauskui, Lietuvos akordeonistų konkurso „Vilnius 2017“ regioniniame etape laimėjusiam antrąją, nacionaliniame etape – trečiąją vietą (mokyt. Silva Garbaliauskienė); Kretingos meno mokyklos pagrindinio muzikinio ugdymo akordeono 4 klasės mokiniui Rokui Meškauskui, Lietuvos akordeonistų konkurso „Vilnius 2017“ regioniniame etape laimėjusiam pirmąją, nacionaliniame etape – trečiąją vietą (mokyt. Silva Garbaliauskienė); Kretingos meno mokyklos pagrindinio muzikinio ugdymo birbynės 3 klasės mokiniui Motiejui Liakui, kuris Lietuvos akordeonistų konkurso „Vilnius 2017“ regioniniame etape tapo pirmos vietos laureatu, o nacionaliniame etape užėmė trečiąją vietą (mokyt. Donatas Merkelis, koncertmeisterė Olga Vasiljeva); VšĮ Pranciškonų gimnazijos 1 Gc klasės mokinei Augustinai Čičiūnaitei, 50-osios Lietuvos mokinių biologijos olimpiados rajoniniame etape pelniusiai pirmąją, o respublikiniame etape – trečiąją vietą (mokyt. Kęstutis Kaulius); VšĮ Pranciškonų gimnazijos 7d klasės mokinėms Beatričei Žiubrytei ir Kotrynai Dimgailaitei, kurios 49-ojo Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso (literatūrinių vertimų sekcijoje) nacionaliniame etape pelnė trečiąją vietą ir bronzos medalius (mokyt. Daiva Ataitė ir Alma Razmienė); Salantų meno mokyklos pagrindinio muzikinio ugdymo kanklių 3 ir 6 klasių mokinėms Emilijai Budrytei ir Gabrielei Drungilaitei, kurios XIII Nacionalinio Jono Švedo konkurso regioniniame ir nacionaliniame etapuose pelnė laureato diplomus (mokyt. Silvija Piluckienė); J. Pabrėžos universitetinės gimnazijos 1G klasės mokinei Lainedai Vaigauskaitei, 49-ojo Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso (prozos sekcija) nacionaliniame etape užėmusiai trečiąją vietą (mokyt. Irutė Lapinskienė); J. Pabrėžos universitetinės gimnazijos 2G klasės mokinei Gintarei Tirevičiūtei – ji Lietuvos mokyklų žaidynių lengvosios atletikos atskirų rungčių finalinėse varžybose, šuolio į aukštį rungtyje, tiek rajoniniame, tiek nacionaliniame etape užėmė pirmąją vietą (mokyt. Vidmantas Lapinskas); Salantų gimnazijos 6a klasės mokiniui Karoliui Margiui, kuris Lietuvos moksleivių matematikos olimpiados rajoniniame etape laimėjo pirmąją, o nacionaliniame etape – antrąją vietą (mokyt. Aida Leilionienė).
Vardiniais bronzos medaliais taip pat apdovanoti penki meno kolektyvai ir dvi komandos: Marijos Tiškevičiūtės mokyklos jaunučių šokių grupė – ji Lietuvos vaikų ir moksleivių šokių grupių, ansamblių, šokių studijų konkurse „Aguonėlė“ regioniniame ir respublikiniame etape pelnė II laipsnio diplomą (mokyt. Birutė Bendikienė); Salantų meno mokyklos akordeonistų orkestras, tarptautinio akordeonistų konkurso „Vilnius 2017“ regioniniame etape pelnęs antrąją, nacionaliniame etape – trečiąją vietą (mokyt. Sigutė Kryžanauskienė); Kretingos meno mokyklos kameriniam ansambliui, kuris Lietuvos akordeonistų konkurso „Vilnius 2017“ rajoniniame etape užėmė antrąją, nacionaliniame etape – trečiąją vietą (mokyt. Silva Garbaliauskienė); Kretingos meno mokyklos vaikų šokių kolektyvas „Ratilėlis“ – kolektyvas Lietuvos vaikų ir moksleivių šokių grupių, ansamblių, šokių studijų konkursinio festivalio „Aguonėlė 2016“ nacionaliniame etape laimėjo II laipsnio diplomą (mokyt. Simona Kutkevičienė, Asta Paulauskienė); M. Daujoto pagrindinės mokyklos tautinių šokių kolektyvas „Pupa“ – Lietuvos vaikų ir moksleivių šokių grupių, ansamblių, šokių studijų konkurso „Aguonėlė“ regioniniame ir nacionaliniame etapuose laimėjęs antrąją vietą (mokyt. Paulius Vaitkevičius); Jokūbavo A. Stulginskio mokyklos-daugiafunkcio centro vaikinų krepšinio komanda, kuri Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių mokyklų vaikinų krepšinio 3x3 varžybų regioniniame etape iškovojo pirmąją, o nacionaliniame etape – trečiąją vietą (mokyt. Kęstutis Valiukas); Salantų gimnazijos šaškių komanda, Lietuvos mokyklų žaidynių šaškių varžybų rajoniniame etape pelniusi pirmąją vietą, nacionaliniame etape apdovanota III laipsnio diplomu (mokyt. Ramunė Ruginienė).
Visi apdovanotieji pasirašė Kretingos rajono gabių ir talentingų vaikų bei kolektyvų knygoje.
Gabius ir talentingus mokinius sveikino, jiems bei jų pedagogams ir tėveliams dėkojo 17-ąjį kartą vykusios šventės globėjas, Savivaldybės meras Juozas Mažeika, Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Antanas Sungaila, toliau kilti, dalintis mažomis talento paslaptimis, Dievo palaimos visiems linkėjo brolis Bernardas.
„Susirinkome pagerbti mokinius, kurie pasiekimais garsina savo pavardę, savo šeimą, savo mokyklą ir rajoną, savo šalį. Ne veltui ši šventė vyksta kartu su Kretingos miesto švente, kurios metu pagerbiame suaugusius žmones, savo nuopelnais garsinančius Kretingą, įteikiame jiems kultūros ir meno premijas, suteikiame rajono Garbės piliečio vardus. Tikiu, kad tokia ateitis laukia ir jūsų. Didžiuokitės savimi, mokytojai – tokiais mokiniais, tėveliai – tokiais vaikais. Jūs, mokiniai, nesustokite ties tuo, kas pasiekta, ženkite toliau, kad šioje šventėje susitiktume ir kitąmet“, – kalbėjo J. Mažeika.
A. Sungaila pasidžiaugė, kad pirmojoje gabių ir talentingų vaikų šventėje apdovanoti mokiniai šiandien jau yra mokslo daktarai, savo šalį garsinantys užsienyje. „Ir jus apdovanojimas teskatins dar daugiau siekti ir pasiekti, o vardiniai medaliai bus saugomi kaip brangi šeimos relikvija“, – linkėjo Švietimo skyriaus vedėjas.
Renginį vedė M. Daujoto pagrindinės mokyklos antrokė Urtė Viršilaitė ir mokytoja Aldona Vaičiuvienė, koncertavo Kretingos meno mokyklos mokiniai.
Renginiui pasibaigus kalbinta Kretingos meno mokyklos pedagogė Silva Garbaliauskienė pasidžiaugė, kad šventėje buvo apdovanoti du jos mokiniai ir kamerinis ansamblis. „Tai ne pirmi metai, kai gabių ir talentingų mokinių būryje yra ir mano auklėtiniai. Žygimantas Valančauskas ir Rokas Meškauskas kaip solistai medaliais jau buvo apdovanoti. Šiemet jie labai sėkmingai savo kategorijose pasirodė Lietuvos akordeonistų konkurse „Vilnius 2017“, konkurse sekėsi ir ansambliui, kuriame be Žygimanto ir Roko, dar grojo Edvinas Navickas. Edvinui ši Gabių ir talentingų vaikų šventė pirmoji. Labai džiaugiuosi už savo mokinius, nes jie daug dirba, daug koncertuoja, tokio įvertinimo tikrai nusipelnė. Man dar labai svarbu, kad apie juos žinotų mokyklų, kuriose jie mokosi, bendruomenės, todėl stengiamės apsilankyti tose įstaigose, kad bendraamžiai pamatytų, koks gabus ir talentingas yra jų bendramokslis ar bendraklasis“, – kalbėjo S. Garbaliauskienė.

Skaityti 1064 kartai Atnaujinta %PM, %16 %678 %2017 %15:%Birž

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Gegužė 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Mes Facebooke