Savireklama

Atsisveikino sudarę planą kitai vasarai Pirmo puslapio

  • %PM, %01 %560 %2017 %12:%Lie

Laima STONKUVIENĖ

Kretingos muziejus ir šiemet daugiau negu dvi dešimtis Kretingos vaikų nuo 7 iki 11 metų pakvietė į vasaros stovyklą „Vasaros artelė malūne“. Dvi savaites stovyklautojų kasdien laukė nauji užsiėmimai ir naujas kūrybos bei pažinimo džiaugsmas.
Pirmąją – stovyklos atidarymo – dieną vaikai susipažino, kūrė stovyklos atributiką. Veikė popierinių malūnėlių dirbtuvėlė, vaikai darė apyrankes, vardines korteles, ruošė dienoraštį, į kurį vėliau surašė dienos įspūdžius.
Antrosios dienos planus dalyvauti „Mažųjų žolininkų akademijoje“, kurios metu ketinta rinkti vaistažoles, pakoregavo lietus. Tądien daugiau sužinota apie paukščius, susipažinta su Dvaro parko istorija, Žiemos sode piešti augalai.
Trečioji diena buvo patriotinė: stovyklautojai dalyvavo Gedulo ir vilties dienos minėjime prie paminklo Lietuvių tautos kančioms atminti, aplankė savanorių kapus Kretingos senosiose kapinėse, kalbėjosi apie Vasario 16-osios kūrėjus ir puoselėtojus. Ketvirtoji diena buvo skirta sportui, tądien susitikta ir sportuota su treneriais. Penktąją dieną stovyklautojams numatytą ekskursiją po Kretingą taip pat šiek tiek sutrukdė lietus. Tačiau nėra to blogo, kas neišeitų į gera – nuo lietaus teko slėptis bažnyčioje, kur vaikai pamatė, kaip restauratoriai atnaujina Švč. Mergelės Marijos paveikslą. Daugiau savo miesto istorijos sužinota ūkvedžio name peržiūrėjus istorinius filmus „Dingusi Kretinga“ ir „Kretinga – pranciškonų sostinė“.
Stovyklos metu vaikai taip pat turėjo galimybę daugiau sužinoti apie Muziejaus etnografinius fondus Ratinėje ir Etnografijos ekspozicijoje „Saulės ratu“, kur paliesti tai, ką mums paliko senoliai, leido etnografė Nijolė Vasiliauskienė. Surengtos netgi etnografines skalbimo, lyginimo bei linų mynimo pamokėlės.
„Spalvoto meduolio dieną“ keliauta į Antano Kalniaus kepyklėlę, kur vaikai pamatė, kaip gaminama duona, buvo pavaišinti keksiukais, grįžus Tradicinių amatų centre kepti meduoliai. Daug įspūdžių patirta kartu su Jolanta Klietkute kuriant cianotipiją arba kitaip mėlynuosius saulės atspaudus. Tai yra viena iš senųjų fotoatspaudų darymo technikų, atrasta 1842 metais.
Šie metai – Piliakalnių metai, tad priešpaskutinę dieną laukė išvyka prie Kartenos piliakalnio, o paskutiniąją dieną, dar kupini kelionės įspūdžių, atsisveikinti su vadovėmis į Vasaros artelę malūne stovyklautojai rinkosi su tėveliais. Stovyklos organizatorėms ir vadovėms muziejaus darbuotojoms – kultūrinės veiklos vadybininkei Romai Luotienei, Gamtos skyriaus vedėjai Jurgitai Tertelienei ir dailininkei Ingai Idaitei – dėkota už turiningai praleistas dienas, galimybę dar labiau pažinti savo miestą, dar daugiau sužinoti apie senolių palikimą, suteiktas žinias, surengtas pramogas. Vaikai neslėpė su nekantrumu lauksiantys kitų metų „Vasaros artelės malūne“.
Muziejininkės atviravo irgi pasikrovusios gera vaikų energija, jas žavėjo jų noras kuo daugiau patirti ir sužinoti. „Vaikai buvo labai draugiški, kūrybingi, smalsūs. Visi taip įsisukdavo į veiklą, ji visus taip įtraukdavo, kad, atėjus penktai valandai, kai reikėdavo skirstytis, vaikai nebeatsimindavo visko, ką veikė, – juokėsi R. Luotienė. – Stovyklauta pagal pačių vaikų sudarytas taisykles, kuriose „griežtai“ nurodyta nesimušti, klausyti vyresnių ir vadovių, neatsikalbinėti, berniukams gerbti mergaites, į užsiėmimus ateiti pasiruošus ir taip toliau. Vaikai patys jau sudarė ir planą, ką stovykloje veiks kitų metų vasarą – be jau įprastų dienų, norėtų kosmetikos ir grožio salono, tatuiruočių, bulvių kepimo, sporto, šakočio, gatvės šokių ir traukinio dienos. Traukiniu pageidaujama važiuoti į Girulius, prie jūros. Planas sudarytas, trauktis nebėra kur, teks tik sukti galvas, kaip vaikų planus įgyvendinti“.
Stovyklautojus pasveikino ir gražių likusių atostogų palinkėjo muziejaus Informacijos ir edukacijos skyriaus vadovė Jurgita Paulauskienė, ąžuolo vainiku papuoštas varduvininkas Jonas bei gimtadienį tądien šventusi Dominyka.

Skaityti 1262 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Liepa 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Mes Facebooke