Savireklama

Žuvys kibo ir mažiems, ir dideliems Pirmo puslapio

  • %PM, %05 %631 %2017 %14:%Lie

Aistas MENDEIKA

Praėjusį šeštadienį Grūšlaukės kaimo bendruomenė ir Kretingos kultūros centro Grūšlaukės skyrius, Tvenkinių nuomininkų draugija bei Grūšlaukės tvenkinio nuomotojas Stasys Kaniava pakvietė į tradicinę Žvejų šventę, skirtą Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai paminėti.
Nei apniukęs dangus, nei dulksnojantis lietus nesutrukdė tikriems žvejybos mėgėjams išbandyti savo sugebėjimus bei sėkmę dalyvaujant svarbiausioje šventės dalyje – žūklės varžybose. Į Grūšlaukės tvenkinio vandenį meškeres sumerkė 34 žvejai, tarp kurių buvo ir dvi moterys bei trys vaikai.
Nepastebimai prabėgus žūklės varžyboms skirtoms keturioms valandoms link teisėjų Sauliaus Alonderio bei Antano Valinsko pasuko žvejai, nešini sužvejotu laimikiu. Vieniems sekėsi geriau, kitiems prasčiau, tačiau nuotakos visų buvo šventiškos.
Iš viso Grūšlaukės tvenkinyje ant kabliukų užkibo 37 kilogramai žuvų. Daugiausiai sužvejojo ir pirmąją vietą užėmė žvejys mėgėjas iš Salantų Artūras Rozgus. Jo laimikis svėrė 3,830 kg. Antroji vieta atiteko irgi salantiškiui Jonui Galdikui, sugavusiam 3,350 kg, o trečioji – taip pat žvejui iš Salantų Robertui Vaškiui, sugavusiam 3,030 kg žuvies. Jiems atiteko ir laikraščio „Švyturys“ įsteigti prizai.
Didžiausią varžybų žuvį, svėrusią net 204 gramus, iš tvenkinio ištempė grūšlaukiškis Vytautas Mikuta.
Visiems prizininkams buvo įteikti apdovanojimai, kuriuos įsteigė didelis būrys šventės rėmėjų. Be dovanų neliko ir mažiau žuvyčių sužvejoję varžybų dalyviai. Salantiškiui dvylikamečiui Pauliui Talmontui atiteko jauniausiojo žvejo apdovanojimas, o vyriausiojo – 79-erių kretingiškiui Celestinui Zuberniui. Varžybose dalyvavusi kretingiškė Inesa Zubernytė pelnė daugiausiai žuvies sugavusios moters apdovanojimą. Jos laimikis – 2,046 kg. žuvies.
Kol žvejai Grūšlaukės tvenkinyje mirkė meškeres, į šventę susirinkusius grūšlaukiškius bei svečius skambia muzika ir dainomis linksmino Grūšlaukės skyriaus meno kolektyvai. Tarp didžiulių puodų su gardžiai kvepiančia tradicine žuviene lyg vijurkas sukosi salantiškis virėjas Petras Stonkus.
Savo kūrybos eilėmis pradžiugino svečias iš Darbėnų – poetas Juozapas Maksvytis.
Netrūko ir kitokių užsiėmimų. Vyrai, moterys ar vaikai galėjo išmėginti akies bei rankos taiklumą šaudydami pneumatiniu šautuvu ar svaidydami smiginio strėlytes. Patiems mažiausiems itin įspūdingas užsiėmimas buvo jodinėjimas užsėdus ant raitųjų skautų vado Liudo Augaičio atsivestų žemaitukų bei pasivažinėjimas irgi jų tempiamu vežimėliu.
Pasak Grūšlaukės žvejų šventės įkvėpėjo ir organizatoriaus Stasio Kaniavos, nors šiemet į žūklės varžybas susirinko ne itin daug žvejų mėgėjų, visi buvo patenkinti ir laimikiu, ir maloniai praleistu laisvalaikiu. Jis patikino, jog be rėmėjų paramos surengti tokią tradicinę šventę būtų beveik neįmanoma, todėl nuoširdžiai dėkojo Algimantui Venckui, Ritai ir Donatui Zabičiams, Arūnui Vaškiui, Robertui Vaškiui, Salantų medžiotojų klubui, Vilijos ir Vlado Baltuonių kalakutų ūkiui, UAB „Senas rublis“, Rūtos Šiaulienės IĮ, AB „Akmena“ vadovui Dangirui Samaliui, UAB „Pakalnutė“, Alvydui Šetkui, Aidui Tuškai, Sandrai ir Ramūnui Jonučiams, Donatui Jociui, Lietuvos MŽD Kretingos skyriui, Algimantui Šoblinskui, Antanui Raudoniui, Juozui Motijauskui, informaciniam rėmėjui – rajono laikraščiui „Švyturys“ bei visiems, prisidėjusiems organizuojant šventę.

Skaityti 1129 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Liepa 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Mes Facebooke