Sesutės vėl garsina Kretingos vardą Pirmo puslapio

• 17 liepos 07, Penktadienis 16:27

Asta IDZELIENĖ
Trenerė

Palangoje, „Vanagupės" viešbučio konferencijų salėje, vyko 14 tarptautinis šachmatų festivalis „Baltijos taurė - 2017". Jame Kretingai atstovavo sesutės Aistė ir Luknė Lengvinaitės, žaidusios vaikų iki 10 metų C grupėje.
Festivalyje iš viso dalyvavo 83 vaikai iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, Rusijos ir Švedijos. Berniukai ir mergaitės varžėsi kartu.
Po 9 partijų atkaklių kovų dešimtmetė Aistė surinko 6,5 taško ir bendroje įskaitoje užėmė aukštą dešimtąją vietą, o mergaičių įskaitoje, puse taško nusileidusi vilnietei, ji liko antroje vietoje. Trečioji vieta atiteko Latvijos atstovei. Sidabro medalis, taurė, diplomas, piniginis prizas – didžiulis kretingiškės įvertinimas.
Mažesnioji Aistės sesutė aštuonmetė Luknė po 9 partijų surinko 5,5 taško ir bendroje lentelėje iš 83 dalyvių liko 24 vietoje, tačiau įskaitoje tarp aštuonmečių užėmė penktąją, o tarp aštuonmečių mergaičių – pirmąją vietą. Luknė gavo diplomą ir knygą apie šachmatus.
Pasibaigus turnyrui Palangoje, išvykome į Liepoją, kur dalyvavome tarptautiniame šachmatų turnyre „Baltic open -2017". Jame varžėsi apie 120 vaikų iš Latvijos, Lietuvos, Baltarusijos ir Lenkijos.
Aistė rungėsi vaikų kategorijoje iki 14 metų. Laiko kontrolė žaidėjui – po 40 min. + 15 s už kiekvieną ėjimą. Po 7 partijų Aistė surinko 4 taškus ir užėmė 22 vietą (iš viso šioje kategorijoje žaidė 58 dalyviai), bet tarp mergaičių iki 12 metų ji buvo antra. Aistė ir vėl pasipuošė sidabro medaliu, gavo organizatorių dovanų.
Luknė „Baltic open -2017" turnyre kovojo vaikų kategorijoje iki 10 metų. Mergaitė po 7 partijų surinko 4,5 taško ir bendroje įskaitoje tarp 36 žaidėjų buvo 10 vietoje, tarp mergaičių, kaip ir sesė, liko antra. Luknė irgi pasipuošė sidabro medaliu.
Abu turnyrai buvo labai sunkūs, teko žaisti su patyrusiais varžovais. Bet sesutės buvo kovingai nusiteikusios, turnyrams ruošėsi kartu su trenere, analizavo savo partijų klaidas, todėl šįkart ir fortūna nuo jų nenusisuko.
Aistė ir Luknė aktyviai leido ir laisvalaikį – pramogavo vandens parke, vaikų žaidimų aikštelėse, prie jūros, susirado daug draugų.
Truputį pailsėjusios toliau ruošimės Europos vaikų šachmatų čempionatui Rumunijoje.