Savireklama

Knygą „Nepatogi tiesa“ pavertė spektakliu Pirmo puslapio

  • %AM, %12 %491 %2017 %10:%Lie

Greta SIRVIDAITĖ

Pusšimtis moksleivių iš Anykščių ir Kretingos rajonų bei Jonavos kartu su garsiais aktoriais sukūrė spektaklį gamtosaugos ir atsinaujinančios energetikos tema pagal Nobelio Taikos premijos laimėtojo ir buvusio JAV viceprezidento Alo Gore'o knygą „Nepatogi tiesa“ (angl. An Inconvenient Truth).
Energetikos bendrovės „Renerga“ organizuotos vaikų vasaros stovyklos „Ateities mokslininkai: pasaulis teatro scenoje“ metu buvęs Panevėžio Juozo Miltinio teatro aktorius Andrius Povilauskas kartu su dar keturių profesionalių aktorių komanda pirmą kartą statė spektaklį tokia neįprasta tema. Trumpiau nei per savaitę Nikolajevkos kaime (Panevėžio raj.) gimęs spektaklis sukėlė audringas žiūrovų ovacijas.
„Dirbti su vaikais buvo tikras malonumas. Nors moksleivių amžius svyravo nuo 12 iki 17 metų, labai greitai suradome bendrą kalbą, kadangi visi esame kūrybingi, smalsūs žmonės – tai mus vienijo. Svarbiausias dalykas, kurio siekėme, kad spektaklio kūrimas vyktų profesionaliai ir, žinoma, linksmai! Manau, mums tai puikiai pavyko. Ketiname su šiuo spektakliu pasirodyti ir platesnei auditorijai“, – sakė stovyklos vadovas ir aktorius A. Povilauskas.
Šiuolaikiškai pastatytas spektaklis apžvelgė pagrindinius atsinaujinančios energijos šaltinius – saulę, vėją, vandenį bei kokią įtaką pasauliui daro žmonių veikla. Unikalią galimybę pažinti aktorių profesijos užkulisius turėję vaikai kūrė pasirodymui dekoracijas, mokėsi tekstus, vaidybos elementų, įsitraukė į komandines repo dvikovas, grojo, dainavo ir viską sujungė į vieną siužetinę liniją apie atsinaujinančią energetiką.
Spektaklio metu taip pat buvo rodomi vaizdo įrašai, kuriuose vaikai pasakojo, ką žino apie hidroenergiją, kaip taupo vandenį, ir prisipažino, kad jiems vis labiau rūpi tokie reiškiniai kaip ozono sluoksnio retėjimas, ledynų tirpimas ir pan. Viena iš pagrindinių spektaklio idėjų – kaip svarbu keisti savo mąstymą globaliu mastu, nes tik tuomet galimi dideli teigiami pokyčiai ir pasaulio išsaugojimas.
Panevėžio rajone vykusios edukacinės vasaros stovyklos metu moksleiviai be kiekvieną dieną trukusių repeticijų žaidė vandens tinklinį, važinėjosi po stovyklos teritoriją velomobiliais, žiūrėjo vaizdinę medžiagą apie atsinaujinančios energetikos plėtrą ir jos rūšis, rengė smagius ir daug netikėtumų pažėrusius nakties žygius. Nustebintos buvo ir mokytojos – drąsiausios kilo parasparniu į 400 metrų aukštį.
Jau penkioliktą kartą vasaros renginių ciklą organizuojanti bendrovė „Renerga“ buria kūrybingą jaunimą iš Kretingos, Jonavos ir Anykščių rajonų, kuriuose bendrovė vykdo savo veiklą. Pagrindinis stovyklos „Ateities mokslininkai: pasaulis teatro scenoje“ tikslas – skatinti moksleivius domėtis žaliąja energetika, gamtosauga, tvaria ir atsakinga pramonės plėtra.

Skaityti 1088 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Liepa 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Mes Facebooke