Savireklama

Kai negalia tampa galia... Pirmo puslapio

  • %PM, %19 %701 %2017 %15:%Lie

Birutė VISKONTIENĖ
Dienos veiklos centro direktorė

Praėjęs šeštadienis buvo saulėtas šypsenomis ir laimingų neįgaliųjų akių švytėjimu. Tai buvo diena, kada žmogaus negalia tapo galėjimo įrodymu, kai švenčiama laisvė turėtoms svajonėms. Visus, paliestus įvairios negalios, – jaunimą, vaikus ir suaugusiuosius – subūrė VšĮ „Aktyvi Tauragė“ prezidento Sauliaus Bagdono inicijuotas antrasis neįgaliųjų baidarių žygis „Laisvės yris 2017“.
Susitikimas vyko prie Jūros upės nuostabioje sodyboje „Mociškių polivarkas“, įsikūrusioje Pagėgių savivaldybės Vilkyškių seniūnijoje. Keturi Kretingos dienos veiklos centro neįgalieji, lydimi keturių savanorių darbuotojų, kartu su dar 70-čia Lietuvos neįgaliųjų baidarėmis leidosi į 8,2 kilometrų žygį. Dalyviai buvo suskirstyti į porines baidares. Judėjimo ir kitas negalias turintys neįgalieji nejuto jokios baimės, nes kartu su jais buvo stiprūs irkluotojai – savanoriai. Noras pajusti plaukimo džiaugsmą su likimo broliais ir seserimis pranoko visas emocijas.
Žygio metu visus atidžiai prižiūrėjo savanoriai profesionalūs baidarininkai, dalijo praktinius patarimus, buvo vandens angelais sargais. Grįžus po žygio, visų laukė karštas garuojantis šiupinys, įvairūs konkursai, žaidimai, koncertas ir apdovanojimai už drąsą įveikiant savo negalią.
Ši diena tapo išskirtinė visiems, neįgalieji įgalino savo negalią ir sugriovė stereotipą, kad nėra ribotumo, yra tik noras arba nenoras jį įveikti. Savanoriai įgalieji, talkininkavę naujo pažinimo džiaugsme, suvokė, kad gyvenimas yra skirtas dalintis galimybėmis. Jei neturiu ribotumo, turiu prigimtinę pareigą padėti kitam patirti gyvenimo džiaugsmą tuo savo gyvenimą padarydamas turtingesnį ir prasmingesnį.

Skaityti 1013 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Liepa 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Mes Facebooke