Savireklama

Parodoje ne visi kūriniai matomi plika akimi Pirmo puslapio

  • %PM, %11 %623 %2017 %13:%Rugp

Andrius JUŠKEVIČIUS

Jaunieji Lietuvos menininkai, susibūrę į kūrybinę stovyklą Kartenoje, atidarė kūrybinės inžinerijos parodą. Ekspozicija rodoma jau porą dešimtmečių uždarytoje miestelio parduotuvėje „Slėnis“: lankytojams buvo įdomu pažiūrėti ne tik į kūrinius, bet ir apžiūrėti apleistą pastatą.
Kaip pasakojo kūrybinės stovyklos kuratorius Robertas Narkus, į Karteną jaunieji eksperimentatoriai suvažiuoja jau ketvirtą kartą. Šiemet stovyklavietė buvo parinkta miestelio pramoninėje zonoje, metalo laužyne, kurio aplinka įkvėpė kūrybai ir apmąstymams – o ką galima padaryti metalo laužo aplinkoje bei apleistoje, pelėsiais apaugusioje, laiko nusiaubtoje buvusioje parduotuvėje. Stovyklos kuratorius sakė, kad ekstremalių sąlygų nepabūgusiems kūrėjams teko patiems susikurti minimalias gyvenimo sąlygas, nes tenka apsieiti be elektros, be interneto, kitų įprastų patogumų.
Atidarant parodą neatrodė, kad kūrėjai, patys pasirinkę tokias sąlygas, būtų kuo nepatenkinti ar nusivylę. Susirinkusiems į parodos atidarymą R. Narkus su užsidegimu pasakojo, kad eksperimentinė inžinerija visada susijusi su žingsniu į nežinomybę – darai, kuri ir nežinai, o kas iš viso to išeis. Be to, inžinerija apibrėžia ne tik mazgus, smagračius, detales, bet ir jungtis tarp žmonių, jų santykius. Bendravimas, buvimas kartu, diskusijos – tai yra žmonių tarpusavio santykių vertybė.
Pasak R. Norkaus, šių metų stovykla – apie išgyvenimą, apie gyvybę plačiąja prasme. Šią temą įdomiai plėtojo Anastasija Sosunova, vizualinio meno kūrėja iš Vilniaus. Baigusi Vilniaus dailės akademijos magistro skulptūros studijas, ji aktyviai dalyvauja parodose ir renginiuose, su edukacine stipendija stažuojasi Belgijoje. Kartenoje ji demonstruoja poliesterio dervos skulptūras, kuriose galima įžiūrėti šalia Vilniaus esančiuose miškuose randamus dalykus: laužaviečių pelenus, grybus, lizdus, kaulus, augalus ir kita.
O R. Norkus ir Antanas Skučas kuria plika akimi nematomus tikrovės kūrinius: jie konkrečioje vietoje regimi per planšetinio kompiuterio ar mobiliojo telefono ekraną...
Parodos atidarymo metu lauke skambėjo Valdemaro Manomaičio Kartenoje įrašytų garsų koliažas, kuris tapo parodos garso takeliu. Ne vienas karteniškis stebėjosi, kad Kartenoje galima išgirsti panašių garsų.
Paroda dar veiks sekmadienį, po to jaunųjų menininkų kūrybinė stovykla užsidarys.

Skaityti 1006 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Birželis 2018
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Mes Facebooke