Savireklama

Asfaltas klojamas į… balą Pirmo puslapio

  • %PM, %19 %742 %2017 %16:%Rugs

Kęstutis GABŠYS

Pastarosiomis dienomis viena po kitos asfaltuojamos Kretingos miesto ir kitų rajono gyvenviečių gatvės bei jų atkarpos. Asfalto danga paklota Verslo gatvės atkarpoje prie Dienos veiklos centro, Palydovų gatvėje, Aušros gatvės atkarpoje nuo Palydovų gatvės iki sankryžos su Plungės gatve. Atsiradus laisvų lėšų, rajono Taryba „palaimino“ Vydmantuose esančios Mokyklos gatvės asfaltavimo darbus. Savivaldybės vadovai apgailestauja, kad šiais metais vėlavo sprendimai dėl valstybinės kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų skyrimo, kurie neleido darbų pradėti vasarą. Savivaldybės vadovai ir specialistai jau pradėjo planuoti kitų metų darbus ir ketina imtis priemonių, kad ši situacija Kretingoje nepasikartotų.
Baigė smulkius projektus
Smulkių, projektavimo darbų nereikalaujančių miesto gatvių asfaltavimo darbus kelininkai baigė. Tarp jų – Verslo gatvės atkarpa šalia Dienos veiklos centro. Kretingos miesto seniūnijos seniūnas Stanislovas Juknevičius „Švyturiui“ sakė, kad Dienos veiklos centro vadovybė seniai skundėsi nepakenčiamomis darbo sąlygomis dėl sunkiasvorio transporto, važiuojančio pro įstaigą į šalia esančius pramoninius objektus, keliamo triukšmo, dulkių. „Išasfaltavę šios gatvės atkarpą kažkiek sumažinsime pramoniniame rajone įsikūrusios socialinės įstaigos darbuotojų ir jų klientų patiriamus nepatogumus“, – sakė Kretingos miesto seniūnas.
Kelininkai šiuo metu baigė ir Palydovų bei Aušros gatvių asfaltavimo darbus. Savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėjos pavaduotojas Rimvydas Šakinis „Švyturiui“ pasakojo, kad šiais metais savivaldybė trijų metų laikotarpiui nupirko atskirų gatvių tvarkymo darbų paslaugas. „Nuošalesnėse Kretingos gatvėse ar mažesniuose miesteliuose, kur nereikia įrenginėti pėsčiųjų takų, gatvių apšvietimo ir nebūtinas projektavimas, darbai atliekami gerokai greičiau, nes kiekvienos gatvės asfaltavimo darbams nereikia skelbti atskirų konkursų, sudarinėti sutarčių“ , – teigė R. Šakinis. Tokios sistemos įdiegimas pagreitins gatvių tvarkymo ir asfaltavimo darbų vykdymą kitais metais.
Atrado lėšų Vydmantams
Rugpjūčio mėnesį vykusiame rajono Tarybos posėdyje buvo priimtas sprendimas dėl Valstybės kelių priežiūros programos ir Kretingos savivaldybės biudžeto lėšomis finansuojamų objektų parinkimo eiliškumo papildymo. Tarybos nariai pritarė, kad dar šiais metais būtų sutvarkyta Mokyklos gatvė Vydmantuose.
Pasak R. Šakinio, bus asfaltuojamas 240 metrų ilgio Mokyklos gatvės ruožas. Kadangi šioje gatvėje bus klojama tik asfalto danga, kelininkai darbus vykdys pagal tą pačią trijų metų trukmės sutartį. „Lėšas Mokyklos gatvės asfaltavimo darbams pavyko rasti po įvykdytų konkursų perskirsčius savivaldybės kelių priežiūros programos lėšas“, – pasakojo R. Šakinis.
Vežimą ruoš rudenį
Dėl politinių pasikeitimų Susisiekimo ministerijoje bei Valstybinėje automobilių kelių direkcijoje šiais metais kelis mėnesius vėlavo sprendimai dėl valstybinės kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų skyrimo savivaldybėms. Administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis sakė, kad dėl vėlai savivaldybei paskirtų lėšų patogiausią kelių tiesimo darbams laiką – vasaros mėnesius – savivaldybė buvo priversta praleisti vykdydama viešųjų pirkimų procedūras. Šiuo metu visos pagrindinės sutartys yra pasirašytos ir darbai sparčiai vykdomi.
P. Černeckis „Šyturiui“ teigė, kad savivaldybės vadovybė nusprendė imtis organizacinių veiksmų, jog tokia situacija nepasikartotų kitais metais. „Nusprendėme kitų metų kelių tiesimo ir tvarkymo darbų viešųjų pirkimų konkursus įvykdyti jau šiais metais. Tada kitąmet, vos tik valstybės institucijos priims sprendimą dėl kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų paskirstymo, kelininkai Kretingos rajone iš karto galės pradėti kelių tvarkymo darbus. Šiuo metu yra rengiamas Tarybos sprendimo projektas, kuris leistų Administracijai šias procedūras pradėti“, – sakė P. Černeckis.
Toks savivaldybės sprendimas gali padėti sutaupyti ne tik laiko, bet ir pinigų. Kelių tiesimo įmonės, nežinodamos, kaip kitais metais pavyks užsitikrinti užsakymų portfelį, aktyviai dalyvauja pirmuose konkursuose ir yra linkusios sumažinti savo darbų kainas. Vėlesniuose konkursuose konkurencija mažėja, o darbų kainos paprastai išauga.

Skaityti 1087 kartai Atnaujinta %PM, %19 %750 %2017 %17:%Rugs

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Rugsėjis 2018
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Mes Facebooke