Savireklama

Sporto aikštelės gynėjai puola paveldosaugos tvirtovę Pirmo puslapio

  • %PM, %22 %637 %2017 %14:%Rugs

Aistas MENDEIKA

Užvakar į posėdį susirinkusi darbo grupė, kurios sprendimas turėtų nulemti sporto aikštelės Kretingos muziejaus teritorijoje likimą, įsitikino, jog tik savomis jėgomis sėkmingai to padaryti neįstengs. Nutarta į pagalbą pakviesti Kultūros paveldo departamento Klaipėdos skyriaus vedėją Audronę Puzonienę ir paprašyti paaiškinti, kokios galimybės ketinant rekonstruoti seną sporto aikštelę.
Kretingos muziejaus teritorijoje esanti prieš kelis dešimtmečius įrengta sporto aikštelė užvirė didelį puodą aistrų košės, kuri verda iki šiol. Ugnis po puodu užkurta per vieną posėdį Tarybos nariams pasiūlius pritarti sprendimo projektui, pagal kurį Kretingos muziejus siūlė sporto aikštelę nurašyti ir išmontuoti. Sprendimo projekte teigta, jog šie darbai kainuotų apie 17 tūkst. eurų.
Nors vartoti žodį „išmontuoti“, tikriausiai, per didelė garbė, labiau tiktų žodis „išardyti“, kai kurie Tarybos nariai stojo atkakliai ją ginti. Spėjama aikštelės demontavimo darbų kaina, iš pradžių kažkam pasirodžiusi itin didelė, palengva dingo iš diskusijų horizonto. Liko svarbiausia – palikti aikštelę ir vėliau ją rekonstruoti ar panaikinti, o jos vietoje atkasti ir atstatyti grafų laikais čia buvusį fontaną.
Tarybos narių diskusijos ir ginčai dėl iki šiol niekam lyg ir nereikalingos sporto aikštelės palietė ir netoliese esantį dabar jau gyvenamąjį namą, anksčiau buvusį bendrabutį – šalia jo esančios automobilių stovėjimo aikštelės atsiradimo aplinkybes dabar aiškinasi Antikorupcijos komisija.
Savivaldybės tarybos posėdžiuose politikams nepavykus rasti bendros kalbos nutarta sudaryti darbo grupę, kuri išsiaiškintų abiejų pusių argumentus ir surastų būdą ginčams išspręsti.
Užvakar įvykusiame darbo grupės posėdyje savivaldybės meras Juozas Mažeika pirmiausia informavo, jog pagalbos kreipėsi į Kultūros paveldo departamento Klaipėdos skyrių, tačiau jo vadovė A. Puzonienė atvykti į posėdį negalėjo. Vis dėlto meras darbo grupės nariams perdavė jos žodžius, jog įrengti šiuolaikišką sporto aikštelę senosios vietoje praktiškai neįmanoma, nes to padaryti neleidžia Kretingos muziejaus paveldo tvarkybos reglamentas, kuriame aiškiai numatyta toje vietoje atkurti buvusį fontaną.
Atkakliam sporto aikštelės gynėjui Tarybos nariui Dariui Petreikiui kilo klausimas, kodėl toje pačioje paveldosauginėje teritorijoje naujos sporto aikštelės įrengti negalima, o prie daugiabučio automobilių stovėjimo aikštelė vis dėlto atsirado.
Kretingos dvaro parko fontanų atstatymo iniciatorė, muziejaus direktorė Vida Kanapkienė kantriai mėgino įtikinti kai kuriuos darbo grupės narius ne tik dėl fontano atstatymo, bet ir dėl to, jog visa tai yra numatyta minėtame reglamente. Pasak jos, nugriauti daugiabutį namą nėra galimybės, todėl prie jo, kaip ir prie kitų gyvenamųjų namų, turi būti aikštelė automobiliams. O dėl sporto aikštelės reglamente parašyta pakankamai aiškiai – jos turi nelikti ir toje vietoje atsirasti fontanas.
Sakoma, jog skęstantis griebiasi už šiaudo. Tad sporto aikštelę ginantys darbo grupės nariai netruko pasiaiškinti, kas kūrė tvarkybos reglamentą, kodėl jame įrašytos tokios nuostatos, o svarbiausia – negi negalima jo pakeisti. Ir nesvarbu, jog tokie dalykai ne Savivaldybės tarybos kompetencija.
Iš viso kažkada Kretingos dvaro parke buvo įrengti penki fontanai. Vienas jų jau atstatytas, kitas po truputį prisikelia naujam gyvenimui. Dar du fontanai slepiasi po Sporto mokyklos bei šalia jos esančio daugiabučio namo pamatais. Pastarųjų, suprantama, atstatyti kol kas nesvajojama, tačiau likęs dar vienas fontanas turi realių galimybių vėl džiuginti parko lankytojus.
Padiskutavusi ir, anot D. Petreikio, be reikalo sugaišusi laiką, darbo grupė pritarė mero J. Mažeikos pasiūlymui vis dėlto sulaukti Kultūros paveldo departamento atstovo ir tik tada, išgirdus jo išaiškinimus, ką nors konkrečiai nuspręsti.

Skaityti 910 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Rugsėjis 2018
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Mes Facebooke