Savireklama

Kretingos vardas skambėjo Rumunijoje Pirmo puslapio

  • %PM, %22 %641 %2017 %14:%Rugs

Asta IDZELIENĖ
Trenerė

Rugsėjo 4-14 d. Mamajos mieste Rumunijoje vyko Europos jaunių šachmatų čempionatas. Jame dalyvavo ir dvi sesutės kretingiškės – Luknė ir Aistė Lengvinaitės.
Teisę dalyvauti čempionate Luknė iškovojo tapusi Lietuvos šachmatų čempione M 08 kategorijoje (mergaitės iki 8 metų ), tačiau kelionės išlaidų Lietuvos šachmatų federacija neapmoka , o nuvykti vienas vaikas tikrai negali. Keliauti iki Mamajos – apie 2200 km.
Lėktuvo bilietai mums buvo per brangūs, nes vykti mergaitė privalo su tėčiu ar mama, o ir be trenerio Europos čempionate neišsiversi. Pasitarę su tėvais, nusprendėme keliauti automobiliu kartu su kitu šiauliečių ekipažu. Tada buvo kreiptasi į Lietuvos šachmatų federaciją dėl extra žaidėjo – sesutės Aistės. Federacija davė sutikimą, nes Aistė aktyviai ir sėkmingai dalyvavo tarptautiniuose šachmatų turnyruose, o ir greitųjų šachmatų Lietuvos čempionate iki 10 metų liko 6 vietoje. Aišku, tėveliai už Aistutę turėjo sumokėti papildomus mokesčius.
Iki vietos keliavome apie 3 dienas, pervažiavome Lenkiją, Slovakijos serpantinus, Vengriją ir visą Rumuniją. Mamajos miestas yra pietinėje Rumunijos dalyje prie Juodosios jūros.
Rumunija mus pasitiko su karščiu : + 30 laipsnių celsijaus. Susitikome su visa Lietuvos jaunių rinktine ir jos vadovu. Labai nustebome, kad žaisime ne su standartiniais varžybiniais šachmatais, bet su balkanų, tai yra mums labai neįprastomis figūromis. Ir šachmatų laikrodžiai buvo kitokie nei mes įpratę. Teko prisitaikyti.
Europos jaunių šachmatų čempionate buvo žaidžiamos 9 partijos šveicariška sistema, tai yra po 1 ilgąją partiją per dieną. Laiko kontrolė kiekvienam žaidėjui – po 90 min. - 40 ėjimų, paskui pridedama po 30 min. + 30 s už kiekvieną ėjimą nuo žaidimo pradžios.
Luknė Lengvinaitė startavo iš 42 pozicijos, iš viso žaidėjų buvo 56 (mergaitės iki 8 metų). Aistė žaidė mergaičių iki 10 metų kategorijoje, jos startinis numeris buvo 85, o iš viso šioje kategorijoje varžėsi 93 mergaitės. Žaidėjai yra reitinguojami, tai ir parodo, kad mūsų mergaitėms teko žaisti su patyrusiomis, savo šalyje žinomomis varžovėmis, silpnų čia nėra.
Sesučių startas buvo labai nesėkmingas, įtakos tam turėjo kelionės nuovargis, karštis. Bet nepasidavėme, kiekvieną ankstyvą rytą jau ruošėmės kitai partijai, pailsėjome ir mergaitės pradėjo rinkti taškus.
Luknė 2 pirmas partijas rusei ir turkei pralošė. Po to sekė lygiosios su Kosovo atstove. Kitą partiją Luknė laimėjo prieš albanę, paskui pralošė rumunei. Kitą dieną žaidė su kita rumune ir laimėjo, kitas 2 partijas prieš Portugalijos ir Izraelio šachmatininkes irgi pavyko laimėti. Liko lemiama 9 partija su patyrusia žaidėja iš Rumunijos. Luknė, gaila, pralošė, jei būtų laimėjusi – būtų iškilusi į aukštą 12 vietą, po pralošimo liko Europos viduriuke. Iš viso surinko 4,5 taško iš 9.
Aistė irgi 2 pirmas partijas pralošė ispanei ir Kosovo atstovei. Paskui buvo lygiosios su slovake, laimėjimas prieš rusaitę, pralaimėjimas latvei. Serbę pavyko nugalėti, su Rumunijos ir Makedonijos šachmatininkėmis sužaidė lygiosiomis, o pralaimėjo turkei. Aistė surinko 3,5 taško iš 9.
Lietuvos rinktinės sesutės Lengvinaitės „nepavedė ", o Luknės rezultatas, palyginti su kitais vaikais, – aukštas. Kaip sakė rinktinės vadovas R. Paliulionis, čempionais netapome, bet protingesniais – taip!

Skaityti 977 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Rugsėjis 2018
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Mes Facebooke