Savireklama

Dalijo gyvybę saugančią dovaną Pirmo puslapio

  • %PM, %26 %677 %2017 %15:%Rugs

Laima STONKUVIENĖ

Rugsėjo 16-22 dienomis Lietuvoje ir Europoje minima Europos judumo savaitė, kurios metu vyksta įvairūs renginiai. Taip siekiama skatinti Europos šalių vietos valdžios institucijas diegti ir populiarinti tvarias transporto priemones ir skatinti gyventojus išbandyti transporto alternatyvas, galinčias pakeisti automobilį. Penktadienį, minint Dieną be automobilių, Kretingoje surengta atšvaitų dalinimo akcija.
Jos organizatoriai – Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojai ir Kretingos policijos komisariato pareigūnai – kretingiškius ragino dovanų gautų atšvaitų šalin nenumesti, o prisisegti matomoje vietoje. Anot jų, kuo daugiau atšvaitų tamsiuoju paros metu, kuo geriau.
„Rugsėjo 22 diena yra Tarptautinė diena be automobilio. Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras šią dieną nori atkreipti kretingiškių dėmesį į neigiamą transporto priemonių poveikį mus supančiai aplinkai ir žmonių sveikatai, paraginti žmones aktyviau naudotis alternatyviomis priemonėmis –visuomeniniu transportu, dviračiais, paspirtukais – bei nepamiršti tiesiog dažniau pasivaikščioti. Tai ne tik gerina gyvenimo kokybę, mažina oro taršą ir triukšmą, bet ir efektyviai prisideda prie eismo saugumo gerinimo“, – sakė Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Viktorija Petrutytė.
Anot jos, Tarptautinę dieną be automobilio dalinti atšvaitus jau tampa tradicija, nes didėjant eismo intensyvumui bei gausėjant transporto priemonių proporcingai daugėja ir nelaimių keliuose. Sutrumpėjus šviesiam paros laikui ir prastėjant oro sąlygoms nešiotis atšvaitus pėstiesiems būtina. „Atšvaitas reikalingas, kad žmogus saugotų ne tik savo, bet ir kitų gyvybę“, – akcentavo V. Petrutytė.
Šiemet per akciją išdalinta apie 300 atšvaitų, taip pat informaciniai lankstinukai su pėstiesiems aktualiomis Kelių eismo taisyklėmis.
Kalbinti kretingiškiai teigė girdėję apie Dieną be automobilio, ir atšvaitą jau ne vienas su savimi turi. „Aš tai senas, ir dieną vos bepaeinu, tad apie pasivaikščiojimus tamsų vakarą nė kalbos nebegali būti, – šmaikštavo garbaus amžiaus Zenonas. – Man atšvaito kaip ir nebereikia. Tačiau tiems, kurie iš namų išeina ir į juos grįžta tamsoje atšvaitas tikrai reikalingas“.
Jam pritarė ir kita pašnekovė – Dalia. „Suaugusieji dabar, kai ir rytais, ir vakarais jau tamsu, ir patys turi būtinai atšvaitus turėti, ir pasirūpinti, kad vaikai be jų į gatvę neišeitų. Mokytojai taip pat galėtų apie tai priminti. O ši atšvaitų dalinimo akcija labai svarbi ir reikalinga“, – sakė moteris.
Sekmadienį Lietuvoje minėta ir Vairuotojų bei keliaujančiųjų diena, kurios tikslas – keisti eismo dalyvių elgesį ir ugdyti kultūrą kelyje, skatinti atsakomybę ir sąmoningumą, mažinti žuvusių ir sužeistų žmonių skaičių keliuose ir gatvėse.
Iki rugsėjo 22 dienos šiemet jau įvyko 2423 eismo įvykiai, kuriuose žuvo 135 žmonės, sužeistas 2891 eismo dalyvis. Pernai tuo metu mažiau užregistruota ir įvykių, ir juose žuvusių bei sužeistų žmonių – atitinkamai 2198, 122 ir 2611.

Skaityti 1032 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Rugsėjis 2018
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Mes Facebooke