Savireklama

Išradingai pristatė save ir veiklas Pirmo puslapio

  • %PM, %03 %815 %2017 %18:%Spa

Laima STONKUVIENĖ

Kretingos kultūros centras praėjusį penktadienį buvo tapęs jaunimo susibūrimo ir susitikimų vieta. Čia vyko jau tradicija tapęs renginys „Būk informuotas“, kuriame dalyvavo jaunimo bei su jaunimu dirbančių organizacijų atstovai, pristatę 16 įvairių veiklų.
Prie kultūros centro jaunimo laukė Krašto apsaugos savanorių pajėgų savanoriai ir Lietuvos šaulių sąjungos nariai. Kaip pasakojo 306 lengvosios pėstininkų kuopos vadas Mindaugas Albrechtas, savanoriai jaunimui papasakojo apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje, demonstravo kuopos naudojamus ginklus, mobiliame tire leido iš jų pašaudyti, taip pat kvietė išbandyti virtualius žaidimus interaktyvioje priekaboje.
Lietuvos šaulių sąjungos nariai dalijo informacinius lankstinukus apie sąjungą, žymiausius Lietuvos kariuomenės mūšius bei karines operacijas ir kt.
Kultūros centro šokių salėje buvo įsikūrę M. Valančiaus viešosios bibliotekos, Savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, Kretingos policijos komisariato atstovai, savo veiklą pristatė „Menų palėpė“, teatras-studija „Atžalynas“.
„Informacinėje mugėje ne tik papasakojome apie bibliotekos veiklą, teikiamas paslaugas, bet ir pakvietėme į virtualią kovą – žaisti krepšinio, – pasakojo M. Valančiaus viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė projektinei veiklai Inga Tirevičiutė. – Varžytuvėse dalyvavo aštuoni vaikinai, laimėjo Dainius Gliožeris iš Salantų gimnazijos“.
Visuomenės sveikatos biuro darbuotojos, vadovaujamos direktorės Viktorijos Petrutytės, suteikė galimybę į sveikos mitybos lėkštę sudėti produktus, kurių daugiau reikėtų valgyti, o kurių – mažinti, taip pat organizavo viktoriną apie sveikatą, pavyzdžiui, jos dalyviams teko atsakyti į tokius klausimus kaip „Kiek per dieną reikia būti fiziškai aktyviems?“, „Kokio vitamino morkoje yra daugiausiai?“ ir t. t.
„Menų palėpės“ atstovės ne tik pristatė savo veiklas, bet ir kvietė į spalio 11 dieną prasidėsiančius kaligrafijos užsiėmimus, kurių metu bus galima išmokti gražiai rašyti. „Išmokę kaligrafijos meno žmonės drąsiai ant atvirukų galės savo ranka užrašyti palinkėjimus, sveikinimus“, – kalbėjo Rasa Lazdauskaitė, kuri spalio 4 d., trečiadienį, Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios galerijoje pristatys savo spalvotos grafikos parodą „Diena po lietaus“.
Kretingos policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Jūratė Kazlauskienė ir Gitana Macienė mugės lankytojams pristatė jaunųjų policijos rėmėjų veiklą, papasakojo, kaip tapti policininku. Surengta ir viktorina, kurios metu teko atspėti kelio ženklus, baigti patarles. Pareigūnės artėjančios profesinės šventės proga jaunimą vaišino tortu, o šis rašė palinkėjimus: „Linkime saugaus darbo“, „Tvirtybės, ištvermės, būkite stiprūs“, „Sudėtingas situacijas spręskite su šypsena!“, „Kuo mažiau nusikaltimų, Lietuvai būti vieninga šalimi“, „Tegul jus pačius saugo angelai sargai“, – baltame lape liejosi vienas už kitą nuoširdesni linkėjimai pareigūnams.
Infomugės dalyviai taip pat galėjo paklausyti paskaitų – Lietuvos jaunimo delegatė Europos Tarybos vietos ir regionų valdžios kongrese Kristina Baranovaitė pasidalino informacija apie tarptautines programas, suteikiančias progą studijuoti ar dirbti užsienio šalyse „Pasaulis pilnas galimybių“. Apie misiją „Sibiras 2017“ papasakojo jos dalyvis salantiškis Aurimas Rapalis.
Renginio kulminacija tapo daugeliui negirdėto žaidimo – dartbolo – varžytuvės, kuriose kovojo 9 mokyklų komandos. Dartbolas – smiginio ir futbolo mišinys, keturių metrų aukščio pripučiamas žaidimas, kur vietoje strėlyčių į taikinį spardomi specialūs prilimpantys futbolo kamuoliai. Komandose mokykloms atstovavo po penkis žaidėjus. Pirmąją vietą, surinkusi 197 taškus, iškovojo Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos komanda „Savanoriai“, antrąją užėmė Grūšlaukės mokyklos-daugiafunkcio centro komanda „Atkaklieji“ (161 taškas), trečioje vietoje liko Salantų gimnazijos komanda „Kodas S.A.L.O.N.T.A.“ (142 taškai).
Renginio „Būk informuotas“ dalyviai vaišinti kareiviška koše ir arbata, kurias išvirė ir atvežė bendrovės „Du aukšti kaštonai“ darbuotojai.
„Pagrindinis tradicija jau tapusios informacinės mugės tikslas yra informuoti jaunimą apie veiklas, kurių jie galėtų imtis, suteikti galimybę prie tų veiklų prisiliesti, jas išbandyti, kad išsirinktų sau patraukliausią, pabendrauti su įvairių organizacijų atstovais. Šiais metais į renginį kvietėme ne tik jaunimą, bet ir jaunas mamas, tikimės, kad kitąmet pristatomose veiklose jų dalyvaus dar daugiau“, – „Švyturiui“ teigė Savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Diana Garjonienė.

Skaityti 1003 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Spalis 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje