Savireklama

Kad namus aplenktų „raudonasis gaidys“ Pirmo puslapio

  • %PM, %04 %660 %2017 %14:%Spa

Andrius JUŠKEVIČIUS

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas šalyje vykdo prevencinę akciją prasidedant aktyviam šildymo sezonui. Kretingos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba taip pat aktyviai lanko gyventojus, aiškina gaisrų priežastis, pataria, kaip saugotis „raudonojo gaidžio“ šėlsmo.
Svarbiausia – susitvarkyti
Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas Rimantas Nagreckis pasakojo, kad jau po pirmųjų apsilankymų pas gyventojus į akis labiausiai krenta viena – daugeliui žmonių būtina paprasčiausiai susitvarkyti.
„Neužmirškime, kad prasidėjus šaltam ir tamsiajam metų sezonui žmonės ne tik intensyviai kūrena krosnis, bet ir pastato viduje nepalyginamai daugiau vartoja elektros energijos, vadinasi – daug didesnis apkrovimas tenka elektros instaliacijai. Todėl visada būtina atidžiau pasižiūrėti, ar sutvarkyta krosnis, dūmtraukis, ar šalia kūrenimo katilo nėra degių daiktų, ar katilinė neapkrauta, neužversta kuo per vasarą“, - sakė R. Nagreckis.
Pašnekovo pastebėjimu, ypač atidžiai būtina apžiūrėti kaminus. Kaminų priežiūra – tai ne tik suodžių išvalymas, bet ir apžiūra, ar nėra kaminas įtrūkęs, kaip nors pažeistas jo sandarumas. Palėpėse esančią kamino dalį patartina nubalinti, nes tada geriausiai pastebimi suodžių pėdsakai, įtrūkimų vietos.
Priešgaisrinės apsaugos specialisto patyrimas liudija, kad gyventojams būtina pasitikrinti ir krosnių apsauginius vožtuvus. „Ten, kur šildymui naudojamos uždaros vandens sistemos, paprastai yra pavojus užvirti vandeniui. Jeigu vanduo užverda, o apsauginis vožtuvas dėl kažkokių priežasčių nesuveikia, atsiranda katilo sprogimo galimybė. Jau vien šiemet teko du kartus vykti pas gyventojus ir likviduoti sprogusių šildymo katilų pasekmes“, - sakė R. Nagreckis.
Pavojingos laidų raizgalynės
Kita pasiruošimo šildymo sezonui darbų dalis – dėmesys elektros instaliacijai, namo ar buto elektros ūkiui. R. Nagreckis atkreipė dėmesį, kad dalis žmonių visiškai neapgalvotai naudoja, eksploatuoja elektros įrangą, elektros prailgintuvus, šakotuvus.
„Tikrai ne vienoje vietoje pamatome baisias elektros laidų raizgalynes, kai žmonės neapgalvotai, neatsakingai į šakotuvą sujungia įvairiausius elektros prietaisus. Matome, kad gyventojai į vieną šakotuvą įjungia mikrobangų krosnelę, elektros virdulį, lygintuvą, skalbimo mašiną. Kategoriškai patariu – nejunkite į vieną rozetę ar prailgintuvą kelių galingų prietaisų, niekada neįjunkite jų vienu metu! Tokiu atveju elektros instaliacija perkraunama, ji gali perkaisti ir kilti gaisras. Tokių liūdnų ir net tragiškų pavyzdžių Lietuvoje netrūksta,“ – perspėjo R. Nagreckis.
Gaisrininkas pasidžiaugė, kad Kretingos rajone per pastaruosius dvejus metus gaisrai nepareikalavo žmonių gyvybių, tačiau vien tik suodžių užsidegimų kaminuose per metus įvyko po kelias dešimtis. Tai akivaizdžiai liudija, kad žmonės neatsakingai, pro pirštus žiūri į gaisrų kilimo galimybes.
Pasak specialisto, pabėgti nuo dūmų ir ugnies padeda ir autonominiai dūmų detektoriai, kuriuos galima pastatyti įvairiose pastato vietose. Išgirdus dūmų detektoriaus garsinį signalą geriau nedelsiant eiti į lauką ir kviesti priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. Pasak R. Nagreckio, autonominių dūmų detektorių galima įsigyti statybinių, ūkinių prekių parduotuvėse, kainos svyruoja nuo 6-7 iki 30 eurų.

Skaityti 993 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Rugsėjis 2018
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Mes Facebooke