Savireklama

Elektra ir vanduo - nesuderinami Pirmo puslapio

  • %PM, %24 %687 %2017 %15:%Spa

Andrius JUŠKEVIČIUS

Dėl gausių kritulių daugiau nei penktadalis šalies savivaldybių paskelbė ekstremalią padėtį, daugelis laukų tebėra nepravažiuojami iki šiol. Elektros ir dujų skirstymo bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) rangovų įmonės apsemtose vietovėse taip pat susiduria su problemomis ir informuoja, kad dėl ekstremalios padėties gali vėluoti elektros ir dujų tinklo rekonstrukcijos ir naujų projektų įgyvendinimas.
Kaip teigė ESO atstovė Akvilė Adomaitytė, šiuo metu daugelyje Lietuvos vietų rangovų įmonės susiduria su permirkusio dirvožemio problema, kuri, kaip ir ūkininkams, trukdo atlikti darbus laukuose su sunkiąja technika. Dėl itin gausių iškritusių kritulių daugelis laukų ir neasfaltuotų kelių vis dar yra arba apsemti, arba neįvažiuojami. Dėl dažno lietaus tapo neįmanomi ir oro linijų rekonstrukcijų darbai neatjungus įtampos, o pakilę gruntiniai vandenys apsunkina kasimo darbus.
A. Adomaitytė atkreipė dėmesį, kad apsemtų vietovių gyventojai taip pat turi rūpintis savo saugumu. Svarbiausia – ne tik nebandyti savarankiškai taisyti pažeistas elektros perdavimo linijas, tačiau drėgnose, apsemtose vietose geriau ir nesiartinti prie jų.
ESO ragina pasirūpinti savo ir aplinkinių saugumu ir primena svarbiausius saugaus elgesio apsemtose vietovėse ir patalpose patarimus. Svarbu pasirūpinti, kad elektros laidai, kištukiniai lizdai, kištukai ir patys elektros prietaisai nesudrėktų. Taip pat reikia stebėti, kad neįvyktų kontaktas tarp įjungtų elektros prietaisų, jungiamųjų laidų, jungiklių ir vandentiekio, kanalizacijos, šildymo ar kitų sistemų metalinių vamzdžių. Dėl asmeninio saugumo būtina pasirūpinti, kad grindys būtų sausos ir stovėtumėte ant sauso medinio pastovo ar guminio kilimėlio.
Potvynio atveju elektros energijos tiekimą išoriniame tinkle saugiai išjungti gali tik skirstomųjų tinklų specialistai. Atsidūrę šalia įtampos šaltinio, kai žemė ir žolė įmirkusi, pasitraukite toliau nuo jo, tačiau nebėkite, o judėkite mažais žingsneliais kuo arčiau suglaudus kojas arba šuoliukais. Žingsniuojant įprastai, kyla pavojus susidaryti elektros grandinei ir gauti elektros smūgį.
Pastebėjus pažeistų elektros tinklo įrenginių ar nutrūkusių elektros laidų, apie tai būtina nedelsiant pranešti ESO nemokamu trumpuoju numeriu 1852. Prie jų jokiu būdu negalima artintis – tarp žmogaus ir nutrūkusio laido turėtų būti bent 8 metrų atstumas. Reikėtų saugotis ir ant elektros laidų užvirtusių medžių ar išvirtusių laidų atramų, kurios taip pat gali būti pavojingos gyvybei. Prie jų taip pat nerekomenduojama artintis ar, juo labiau, jų liesti.

Skaityti 943 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Spalis 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke