Savireklama

Audė juostą šimtaspalvę Pirmo puslapio

  • %PM, %27 %820 %2017 %18:%Spa

Sigita NARVYDIENĖ,

Dalia ČEKANAUSKIENĖ

mokyklos-darželio „Žibutė“

ikimokyklinio ugdymo auklėtojos

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus ir jų mokytojus iš rajono ugdymo įstaigų sukvietė tradicinis, šiemet jau 5-asis, Kretingos mokyklos-darželio „Žibutė“ organizuojamas žemės meno projektas „Vaikų rankos džiugina žemę“. Šių metų projekto tema „Auskim juostą šimtaspalvę“, skirta Lietuvos valstybės šimtmečiui, Tautinio kostiumo ir Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti.
Renginio tikslas – ugdyti mažo žmogaus ekologinį sąmoningumą, tautinę savimonę, gebėjimą įsiklausyti į gamtą, pasijusti jos dalimi, ja grožėtis, puoselėti ir globoti, o savo darbus skirti artėjančiai gražiai Lietuvos sukakčiai.
Nuo simbolinės kiekvienam lietuviui vietos, Lietuvos širdies – Gedimino pilies, kurią sukonstravo išradingi mokyklos-darželio pedagogai, nusidriekė, nuvilnijo per visą pievą šimtaspalvė tautinė juosta. Ją audė net po 2 komandas iš Kretingos lopšelių-darželių „Ąžuoliukas“ (auklėtojos B. Lukošienė ir A. Stuopelienė), „Pasaka“ (auklėtojos R. Lukienė ir G. Urbonienė) ir „Žilvitis“ (auklėtojos L. Vasiliauskienė ir V. Sendravičiūtė). Prie jų prisidėjo Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės (auklėtoja N. Duoblienė), Rūdaičių (auklėtoja G. Rusteikienė) ir Kurmaičių pradinės (auklėtoja D. Mockienė) mokyklų bei 7 renginio šeimininkų – „Žibutės“ komandos.
Pamačiusi vaikų darbus net miegalė saulė išlindo iš debesų patalų, susižavėjusi pasiuntė į žemę nematytos spalvos šypseną. Renginio vedėjai – Žemė (auklėtoja D. Čekanauskienė), Dailininkas (priešmokyklinio ugdymo pedagogė N. Viskontienė) ir Lietuvaitė (meninio ugdymo mokytoja Indrė Juodeikienė) – kartu su saulute žavėjosi ir dėkojo darbščiosioms vaikų rankelėms už sukurtą grožį bei pakvietė nupinti dar vieną – tautinių šokių ir žaidimų juostą.
Kaip šaudyklėlės po stakleles zujo, pynėsi vaikai liaudiškų melodijų sūkuryje, o prisižaidę, prisišokę vaišinosi karšta arbata ir zuikių ant kelmelio iškeptais pyragėliais. Baigiantis linksmybėms, šventės vedėjos apdovanojo visas komandas ir jų vadovus padėkos raštais, pakvietė ir kitais metais dalyvauti tokiame pat projekte, mokytis džiaugtis gamtos teikiamomis dovanomis, o svarbiausia – savo mažom rankom Lietuvos žemelės niekada neskriausti, tik puošti ją, gražinti ir mylėti.

Skaityti 968 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Spalis 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke