Savireklama

Matematikų Pelėdas išsivežė klaipėdiečiai Pirmo puslapio

  • %PM, %04 %733 %2017 %16:%Lap

Laima STONKUVIENĖ

16-ąjį kartą vykusioje komandinėje jaunųjų matematikų olimpiadoje profesoriaus Vytauto Liutiko prizui laimėti stipriausi Kretingos rajono matematikai vėl turėjo pripažinti bendraamžių iš uostamiesčio pranašumą. Pagrindinį prizą – medinę Pelėdą – ir I-II (9-10), ir III-IV (11-12) gimnazijos klasių grupėse laimėjo Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos komandų moksleiviai, kuriuos ruošė mokytojos Vilija Šileikienė ir Roma Petrošienė.
J. Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje vykusioje olimpiadoje iš viso dalyvavo 20 komandų iš Kretingos, Plungės, Šilutės rajonų, Palangos, Klaipėdos ir Gargždų. Varžytasi dviejose grupėse: I-II (9-10) gimnazijos klasių ir III-IV (11-12) gimnazijos klasių. Komandą sudarė keturi mokiniai. Olimpiados užduotis ruošė Šiaulių universiteto Technologijos, fizinių ir biomedicinos mokslų fakulteto dekanas prof. dr. Darius Šiaučiūnas, Informatikos ir matematikos katedros dėstytojas dr. Vaidotas Kanišauskas bei tos pačios katedros docentė dr. Karolina Piaseckienė, pirmininkavusi ir vertinimo komisijai.
Kol vertinimo komisija taisė darbus, o juos iš viso vertino 32 matematikos mokytojai, paskaitą mokytojams „Kas skatintų matematikos mokymosi motyvaciją“ skaitė Šiaulių Didždvario gimnazijos matematikos mokytoja ekspertė, Tarptautinio Diplomo programos mokytoja Aistė Venclovienė, o mokiniai žiūrėjo Kretingos kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Atžalynas“ spektaklį „Pabėgimas į Akropolį“.
Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad pirmąją vietą I-II (9-10) gimnazijos klasių grupėje iškovojo
Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos komanda. Pelėda gimnazijoje liks visam laikui, nes šios mokyklos atstovai grupėje laimėjo jau trečią kartą. Antrąją vietą užėmė Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos, trečiąją – Palangos senosios gimnazijos komandos. Iš kretingiškių geriausiai sekėsi J. Pabrėžos universitetinės gimnazijos komandai, kuri kartu su Plungės Senamiesčio mokyklos atstovais pasidalijo VI-VII vietas.
III-IV (11-12) gimnazijos klasių grupėje pirma, kaip ir pernai, buvo Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos komanda – Aretas Žarnauskas, Ignas Valatka, Lukas Levoniukas ir Martynas Linkevičius. Komandą olimpiadai ruošė mokytojos Vilija Šileikienė ir Roma Petrošienė.
Antrąją vietą užėmė J. Pabrėžos universitetinės gimnazijos moksleiviai Rokas Beržonskis, Matas Budrys, Laurynas Pazdrazdis ir Salvijus Linnik, jų mokytojas Vytautas Narmontas. Trečiąją vietą laimėjo VšĮ Pranciškonų gimnazijos komanda – Renatas Rimkus, Roberta Rekašiūtė, Arijus Rancas ir Justina Baltrūnaitė. Mokytojos Violetos Baltūsienės ruoštos komandos nariams įteikta ir laikraščio „Švyturys“ dovana – prenumerata pirmajam kitų metų ketvirčiui.
Komandoms nugalėtojoms bei moksleivius ruošusiems pedagogams įteikti Šiaulių universiteto diplomai, padėkos, dovanos, kvietimai į „Atostogų parką“, visiems olimpiados dalyviams – padėkos ir suvenyrai. Už pagalbą rengiant olimpiadą padėkota ir Šiaulių universiteto atstovams, matematikams, Kretingos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus specialistams. Olimpiados dalyvius ir nugalėtojus sveikino vienas iš šio renginio sumanytojų Švietimo skyriaus vedėjas Antanas Sungaila, vertinimo komisijos pirmininkė K. Piaseckienė, prof. dr. D. Šiaučiūnas, J. Pabrėžos universitetinės gimnazijos atstovai.

Skaityti 817 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Spalis 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke