Savireklama

Ką atskleidė akcija „Garažiukas“ Pirmo puslapio

  • %PM, %04 %739 %2017 %16:%Lap

Andrius JUŠKEVIČIUS

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Kretingos rajono agentūros darbuotojai dalyvavo Aplinkos ministerijos inicijuotoje akcijoje „Garažiukas“. Jos metu buvo tikrinami mažieji autotransporto techninę priežiūrą, ardymą ar panašią veiklą vykdantys subjektai siekiant įvertinti, ar veikla vykdoma nepažeidžiant aplinkosauginių reikalavimų. Kretingos agentūros darbuotojai rajone patikrino apie 10 tokių vietų.
Netvarko dokumentų
Kaip pasakojo Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Kretingos rajono agentūros vyresnioji specialistė Diana Šeirienė, akcija dar tęsis iki lapkričio 4 dienos. Spalio pabaigoje agentūros darbuotojai Kretingos mieste, Kretingsodyje ir Kluonalių kaime patikrino apie 10 ūkinių subjektų. Pasak specialistės, nors bendras visų patikrintų mažų autoservisų vaizdas buvo patenkinamas, tačiau įvairių trūkumų taip pat užfiksuota.
Pasak D. Šeirienės, džiugina tai, kad dažniausiai individualia veikla užsiimantys žmonės jau neblogai supranta aplinkosauginius reikalavimus ir pagal nustatytus reikalavimus stengiasi rūšiuoti atliekas, gana tvarkingai jas laikinai sandėliuoti.
Didžiausia bėda – tai labai dažnai nustatytas netinkamas, aplaidus būtinų dokumentų tvarkymas. Kretingos agentūros specialistai pastebėjo, kad sąmoningai ar ne, bet kai kurie garažiukų savininkai neturi sutarčių su atliekų vežėjais, neveda susidarančių atliekų apskaitos. Tokiu būdu, jeigu ir stengiamasi daugmaž palaikyti švarą ir tvarką šalia darbo vietų, garažo aplinkoje, tai būtinų dokumentų tvarkymas dažniausiai yra apleistas.
Aplinkosaugininkai pastebėjo, kad garažuose vykdantys ūkinę veiklą žmonės jau tinkamiau sandėliuoja padangas, tepalų įsigėrusias pašluostes, kitas aplinkai pavojingas atliekas. Tikimasi, kad tepalų įsigėrusios atliekos nedeginamos krosnyse, nes apie tai informacijos iš gyventojų negauta. Tačiau ir elementarios netvarkos aplinkui garažus pamatyta pakankamai.
Kaip teigė D. Šeirienė, dauguma reido metu aplankytų įmonėlių savininkai gaus raštiškus įspėjimus dėl netinkamo dokumentų tvarkymo, kai kuriems dėl užfiksuotų pažeidimų teks susimokėti apie 30 eurų baudas. Kadangi pažeidėjai bus baudžiami pirmą kartą, tai ir piniginės baudos labiau simboliškos.
Geriausia akcija – gyventojų parama
„Garažiuko“ akcijos metu vykstantys garažų, remonto dirbtuvių patikrinimai siekia užtikrinti tinkamą atliekų tvarkymą autotransporto priežiūros ir remonto sektoriuje bei užkirsti kelią aplinkos teršimui transporto priemonių atliekomis, kitais teršalais. Akcija dar tęsis iki lapkričio 4 dienos.
Netinkamų transporto priemonių tvarkymo ar demontavimo darbus atlikti gali tik turintys Aplinkos apsaugos agentūros prie Aplinkos ministerijos išduotą Taršos leidimą ir pavojingų atliekų tvarkymo licenciją. Ūkinės ar kitokios veiklos vykdymas, objektų naudojimas neturint taršos leidimo, kai tai numatyta įstatymuose ar kituose teisės aktuose, arba nesilaikant šio leidimo sąlygose nustatytų reikalavimų, – užtraukia baudą asmenims nuo 300 iki 560 eurų, o juridinių asmenų vadovams – nuo 900 iki 1700 eurų ir kitiems atsakingiems asmenims – nuo 600 iki 1150 eurų.
Kovojant su aplinkos tarša labai svarbus gyventojų indėlis. Įtarus, kad kaimynas nelegaliai savo kieme ardo automobilius, kaupia metalo laužą ar užsiima kita nelegalia veikla, reikėtų pranešti pareigūnams tiesiogiai arba bendruoju pagalbos telefonu 112. Svarbu žinoti, kad bet kokia tarša turi ilgalaikių pasekmių mūsų pačių gyvenamajai aplinkai.

Skaityti 1065 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Spalis 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke