Savireklama

Vieta, kur veiklos ras visi Pirmo puslapio

  • %PM, %11 %722 %2017 %16:%Lap

Laima STONKUVIENĖ

Kitąmet sukaks penkeri metai, kai Kretingos švietimo centre buvo įkurta erdvė jaunimui „Tavo erdvė“. Čia jaunimo nuo 14 iki 29 metų laukia įvairios veiklos, kurias jie gali pasiūlyti ir patys. Patys erdvių lankytojai rūpinasi ir aplinka, kurioje aktyviai ir turiningai leidžia laiką. Kartais – ne vieni, o su tame pačiame pastate įsikūrusiais partneriais: kariais savanoriais, šauliais, Kretingos neįgaliųjų draugijos bei neseniai veiklą pradėjusio smiginio klubo „Kretingos TOPAS“ nariais.
„Yra trys jaunimui skirtos erdvės – vienoje jie gali gerti arbatą, per televizorių žiūrėti filmus ar sporto varžybas, žaisti stalo žaidimus. Kitos dvi skirtos aktyviai veiklai bei sportui – yra biliardo ir teniso stalai, stalo futbolas, treniruoklis“, – pasakojo jaunimo užimtumo darbuotojas Aivaras Bambalas, kuriam talkina Centro socialinė pedagogė Dainora Kalniškienė.
Pasak A. Bambalo, atviroje erdvėje jaunimas neturi jokių prievolių ar įsipareigojimų. Priešingai – čia laukia neįpareigojantys, jo interesus atitinkantys užsiėmimai. „Erdvėse organizuojami įvairūs renginiai, delinkventinio elgesio ir žalingų įpročių prevencinės veiklos. Per mėnesį būna 3–4 teminiai vakarai. Su partneriais organizuojamos sporto varžybos, įvairūs turnyrai, kitos jaunimą dominančios veiklos. Jaunuoliai išreikšti save, parodyti savo gebėjimus gali ne tik varžydamiesi bilijardo, stalo teniso turnyruose, bet ir piešdami ant sienos, žaisdami stalo žaidimus. Visiems labai patinka susitikimai su kariais savanoriais, kuriuose jie ne tik sužino, kaip tapti kariu savanoriu, kas juo gali būti, bet ir parodomi ginklai, ir net leidžiama pašaudyti. Pastaruoju metu jaunuoliai labai susidraugavo su smiginio klubo „Kretingos TOPAS“ nariais, kurie leidžia pažaisti smiginį, padovanojo ir taikinį. Visus užsiėmimus stengiamės organizuoti atsižvelgdami į pačių jaunų žmonių nuomonę, pageidavimus ir pasiūlymus, skatiname patiems būti atsakingiems už pasiruošimą varžyboms ar kokiam teminiam vakarui. Jaunuoliai puikiausiai su užduotomis susitvarko“, – pasidžiaugė jaunimo užimtumo darbuotojas.
Anot jo, ateityje numatoma į erdves kviesti jaunuoliams įdomius, juos pozityviai veiklai motyvuoti galinčius svečius – rankų lenkimo trenerį, šokių mokytoją, kariškius, savanoriškų organizacijų atstovus. Atsižvelgiant į jaunuolių pageidavimus, jau ir dabar organizuojamos edukacinės išvykos.
„Džiaugiamės, kad atviroje jaunimo erdvėje kasdien šurmuliuoja jaunimas, kad ji yra tapusi daugelio jaunų žmonių pamėgta veiklos, susibūrimų, gerų emocijų vieta. Erdvių pagrindinis tikslas ir yra jaunimui suteikti galimybę laisvalaikį aktyviai ir turiningai leisti erdviose, šiltose ir jaukiose patalpose, o ne gatvėje, kur gali kilti įvairių pagundų iškrėsti ką netinkamo“, – teigė A. Bambalas.
Jaunimo erdvėse labai laukiami ir savanoriai, kurie norėtų vakarą praleisti su jaunimu, pasiūlyti jam patrauklių veiklų, leisti atrasti save kaip asmenį su savo gebėjimais, pomėgiais ir vertybėmis.

Skaityti 1185 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Spalis 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke