Edvardas Petrauskas – Europos kiokušin karatė čempionas! Pirmo puslapio

• %PM, %21 %631 %2017 %14:%Lap

Lukas KUBILIUS

Treneris

Lenkijos Kielce mieste vyko Europos jaunučių (14-16 m.) čempionatas, kuriame Lietuvos rinktinės garbę gynė kretingiškiai Edvardas Petrauskas ir Edvinas Gerasimenko. Į šį Europos čempionatą susirinko beveik 200 dalyvių iš 20 Europos šalių. Po atkaklių kovų komandinėje šalių įskaitoje Lietuva tapo stipriausia čempionato rinktine, o Edvardas prie šio pasiekimo prisidėjo aukso medaliu.
Europos čempionu lengviausioje svorio kategorijoje -50 kg tapęs Pranciškonų gimnazijos moksleivis pirmoje kovoje nugalėjo ukrainietį Aleksandr Petrenko, pusfinalyje įrodė savo pranašumą prieš šeimininką Piotr Barvicki, o finale taip pat po labai atkaklios kovos ir pratęsimo paskutinėmis sekundėmis efektingu kojos smūgiu pelnė tašką, tuo pačiu – ir Europos čempiono vardą, kovoje prieš ukrainietį Anton Khutornenko.
Visai nedaug iki prizininkų pakylos pritrūko garbingai kovojusiam J. Pabrėžos universitetinės gimnazijos gimnazistui Edvinui Gerasimenko. Jis užėmė 5-8 vietas. Edvino kategorija buvo itin konkurencinga, norint tapti čempionu reikėjo laimėt net 5 kovas, kadangi čia varžėsi 18 dalyvių. Shodanietis laimėjo pirmąsias dvi kovas prieš kovotojus iš Armėnijos ir Ukrainos, bet trečioje kovoje nusileido lenkui.
Kretingos karatė kiokušin mokyklos „Shodan“ treneriai Aivaras Baltmiškis ir Lukas Kubilius džiaugiasi istoriniu Edvardo pasiekimu. Tai yra pirmas į Kretingą parvežtas karatė kiokušin aukso medalis. Dėl didelės konkurencijos toks aukštas pasiekimas yra itin didelis įvertinimas, juo labiau, kad to link nuosekliu bei nuoširdžiu darbu buvo einama 9 metus. Vien patekti į Lietuvos rinktinę yra didelis pasiekimas, reikia tapti Lietuvos čempionu, o konkurencija Lietuvos čempionate taip pat yra itin didelė. Norint užlipti ant aukščiausio prizininkų pakylos laiptelio, tenka įveikti 3-4 varžovus.
Shodaniečiai dėkoja Kretingos rajono savivaldybei, jos Švietimo ir Kūno kultūros ir sporto skyriams už nuolatinę pagalbą ir paramą ugdant jaunuosius sportininkus.