Savireklama

Kompensacijas gaus ne visi Pirmo puslapio

  • %PM, %21 %633 %2017 %14:%Lap

Kęstutis GABŠYS

Ketvirtadienį posėdžiavęs Savivaldybės tarybos Kaimo reikalų ir ekologijos komitetas išklausė atsakingų Savivaldybės administracijos darbuotojų pranešimą apie liūčių ūkininkams padarytus nuostolius Kretingos rajone. Komiteto posėdžio metu paaiškėjo, kad ministerija ūkininkams patirtų nuostolių kompensuoti neskuba, o rajono savivaldybė efektyvių pagalbos priemonių taip pat nelabai turi.
Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėja Ženeta Seniūnienė komiteto nariams teigė, kad jos vadovaujamo skyriaus specialistai du kartus rinko informaciją, kokius nuostolius dėl liūčių patyrė Kretingos rajono ūkininkai. „Pirmą kartą informaciją apie ūkininkų patirtus nuostolius rinkome nuo rugsėjo 22 iki spalio 14 dienos. Apie patirtus nuostolius mums pranešė 181 pareiškėjas. Rajone 3500 ha žemės plote derlius liko nenuimtas, o 1300 ha plote visas derlius žuvo“ ,– informavo Žemės ūkio skyriaus vedėja.
Vėliau Žemės ūkio ministerija savivaldybės Žemės ūkio skyriaus specialistų paprašė surinkti duomenis apie ūkininkų patirtus nuostolius pagal naują metodiką, kuria vadovaujantis ir bus skaičiuojami nuostoliai. Nauja nuostolių skaičiavimo tvarka visiškai ignoruoja nenuimtus pasėlius ir kompensacijas galės gauti tik tie ūkininkai, kurių žuvusių pasėlių plotas sudarė daugiau kaip 30 proc. deklaruotų pasėlių ploto. „Mūsų duomenimis, 22 rajono ūkininkams žuvo nuo 30 iki 70 proc. pasėlių, o keturiems – daugiau kaip 70 proc. pasėlių. Tai smulkūs ūkininkai, kurių vidutinis ūkių plotas tesiekė 22 ha“, – teigė Ž. Seniūnienė.
Posėdyje dalyvavęs Lietuvos ūkininkų sąjungos Kretingos skyriaus pirmininkas Antanas Stonkus sakė, kad ūkininkų patirtų nuostolių skaičiavimas dar nesibaigė. Ministerija kol kas neskaičiuoja, kaip nukentėjo naujai pasėtų žiemkenčių plotai. Informacija apie nuostolius dėl nesudygusių, supuvusių žiemkenčių plotų bus renkama tik kitais metais deklaruojant pasėlius.
Tarybos nario Povilo Turauskio nuomone, dėl ūkininkų patirtų nuostolių yra kaltas ne lietus, o melioracinės sistemos būklė. Tarybos narys pamenąs laikus, kai rajone lijo gerokai gausiau, tačiau melioracijos sistema susitvarkydavo su vandens pertekliumi. Rajono meras Juozas Mažeika sutiko, kad šis ruduo apnuogino valstybinės melioracijos politikos problemas.
Savivaldybės vadovai teigė nelabai turintys svertų, kaip savarankiškai galėtų padėti rajono ūkininkams. Ūkininkų sąjungos Kretingos skyriaus vadovas mano, kad rajono savivaldybė ir taip stipriai padeda ūkininkams vien tuo, jog, skirtingai nuo kitų savivaldybių, šiais metais nepakėlė žemės mokesčio tarifo.

Skaityti 859 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Spalis 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje