Savireklama

„Atspindžiuose“ – šokio performansas Pirmo puslapio

  • %PM, %23 %752 %2017 %17:%Lap

Laima STONKUVIENĖ

Šv. Antano rūmų salėje vyko Dienos veiklos centro kartu su Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Kretingos viltis“ vykdomo projekto „Vaikų ir jaunimo ugdymas per neįgalumo įgalinimo performansą scenoje“ renginys „2 Atspindžiai“. Jis šiemet buvo skirtas Tolerancijos dienai, o Kretingoje susitiko ir vaidinimus rodė aštuonios neįgalaus ir įgalaus jaunimo jungtinės teatro grupės iš Kretingos, Raseinių, Gargždų, Klaipėdos, Telšių, Palangos ir Šilalės.
„Atspindžius“ iki šiol organizuodavome gruodžio pradžioje minimos Tarptautinės neįgalių žmonių dienos išvakarėse. Šiemet mažiau galimybių turinčio jaunimo teatrinės saviraiškos festivalio „Atspindžiai“ dalyvius nusprendėme sukviesti per Tolerancijos dieną, nes manome, kad sveikinti neįgalius žmones su Neįgaliųjų diena – neetiška, neįgalumas – tai žmogaus būsena. Tolerancijos diena kviečia būti tolerantiškiems, mokytis tolerancijos, pažinti vienas kitą per bendrą veiklą. Tokios veiklos rezultatus neįgalus jaunimas šiandien pristato kartu su įgaliaisiais, o pagrindinis pasirodymų tikslas buvo parodyti kuo mažesnį skirtumą tarp negalios ir neįgalumo, nes ta riba – labai silpna Būtent todėl pasirodymuose naudota daug pagalbinių priemonių – pirštinės, domino kaukės, vilkėta vienodais drabužiais“.
Lietuvos kultūros tarybos finansuojamo projekto įgyvendinimo metu Dienos veiklos centro ir „Kretingos vilties“ darbuotojai lankėsi partnerių – įgalaus jaunimo ugdymo įstaigose, kur kalbėjo apie tai, kaip pažinti negalią, kaip bendrauti su neįgaliais žmonėmis. „Šiemet kartu su neįgaliaisiais vaidino nuolatiniai mūsų partneriai iš Simono Daukanto progimnazijos, taip pat Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos. Visi kolektyvai programas ruošė pagal scenarijų, vaidinimą sudarė vien judesys“, – sakė B. Viskontienė.
Dienos veiklos centro lankytojai pasirodymą ruošė kartu su vyr. socialine darbuotoja Laura Kebliene, o salantiškiams jau ne pirmus metus talkino Milginta Palubinskaitė. Dienos veiklos centro Salantų padalinyje savanoriaujanti, o Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje teatro mokytoja dirbanti Milginta pasakojo, kad įgalūs vaikai labai mielai sutinka dalyvauti projekte kartu su neįgaliaisiais, iš karto randa bendrą kalbą. „Pernai vaidino du įgalūs vaikai, o šiemet jų buvo penki. Sunkiausia yra pirma bendra repeticija, nes su neįgaliaisiais jau būname repetavę du mėnesius, o jie greitai visko išmoksta ir nepamiršta. Prisideda nauji žmonės – ir viskas tarsi „išskysta“, neįgaliems jaunuoliams sunku keisti tai, ką jie jau yra padarę, išmokę. Kol viskas susistyguoja, prireikia dviejų repeticijų. Rezultatas rodo, kad vaikai randa bendrą kalbą, vienas kitą labai palaiko, padeda, ir tai džiugina“, – kalbėjo M. Palubinskaitė pridurdama, kad šventės, susitikimo su kitų panašių įstaigų atstovais visi labai laukia.
Taip tvirtino ir ne pirmą kartą į „Atspindžius“ atvažiavę Gargždų socialinių paslaugų centro lankytojai. „Šiam renginiui labai ruošiamės, pasirenkame muziką, kuri patiktų visiems, tada bendrai galvojame judesius. Džiaugiamės, kad šiemet mums talkino ne tik „Vaivorykštės“ gimnazijos ir „Kranto“ vidurinės mokyklos mokiniai, bet ir būsima choreografė Deimantė Kryžiūtė. Vaikai drąsiai lipa ant scenos, labai stengiasi kuo geriau parodyti tai, ko išmokę, o jeigu viskas pasiseka teigiamos emocijos liejasi per kraštus. Stengiamės vaidinimą parodyti ne tik šioje tradicinėje šventėje, savo įstaigoje, mielai važiuojame visur, kur esame kviečiami“, – sakė socialinė darbuotoja Giedrė Montrimaitė ir muzikos vadovė Sniežana Jakienė.
„Atspindžių“ dalyvius sveikino Kretingos savivaldybės mero pavaduotoja Danutė Skruibienė, Pranciškonų gimnazijos Tomas, Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Kretingos viltis“ atstovė Roma Urbonienė.
Įteikus padėkas ir apdovanojimus bendrauta prie vaišių stalo.

Skaityti 892 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Spalis 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje