Savireklama

Vangus prisijungimas prie vandentiekio tinklų Pirmo puslapio

  • %PM, %26 %906 %2017 %20:%Lap

Andrius JUŠKEVIČIUS

Metai greit pasibaigs, o rajono gyventojų prisijungimas prie centralizuotų vandentiekio ir nuotekų šalinimo tinklų tebevyksta gana vangiai. Liūdniausia padėtis Grūšlaukėje ir Salantuose.
Kaip redakciją informavo UAB „Kretingos vandenys“ direktorius Gediminas Valinevičius, prieš keletą metų ir anksčiau vykę projektai statant centralizuotus vandentiekio ir nuotekų šalinimo tinklus baigti, tose gyvenvietėse prie centralizuotų tinklų prisijungę apie 80-90 proc. gyventojų. „Mes suprantame, kad visada atsiras dalis žmonių, kuriems prisijungimas prie centralizuotų tinklų gali būti techniškai sudėtingas, gali būti ir kiti kliuviniai, bet seniau įgyvendintuose projektuose gyventojų prisijungimo dalis jau yra gana patenkinama“, - teigė G. Valinevičius.
Kitokia padėtis naujausiuose projektuose, kuriuos įgyvendinant gyventojams atsirado galimybė jungtis prie centralizuotų vandentiekio tinklų ir nebeteršti gamtos. Taip yra dalyje Salantų, Grūšlaukėje ir Jokūbave. Dėl pastarojo vandentvarkos įmonės vadovas net nepagailėjo pagyrimų: „Matyt, ta aplinkybė, kad Jokūbavas arčiau Klaipėdos miesto, gal ten ir buvusių miestiečių dalis žymesnė, tačiau tenykščiai gyventojai gana noriai jungiasi prie centralizuotų tinklų“.
Jau tapo įprasta, kad gyvenvietėje atsiradus centralizuotiems vandentiekio tinklams, neilgai trukus prie jų prisijungia apie pusė potencialių vartotojų. Su kita puse gali būti daugiau ar mažiau vargo – įtikinėjimo, įkalbinėjimo, kai tai nebepadeda – poveikio ir baudomis.
Taip šiuo metu yra Salantų, kur dalis tinklų buvo paklota vėliau, bei Grūšlaukėje. Pasak G. Valinevičiaus, Grūšlaukėje dalis žmonių jeigu ir norėtų įsivesti vandenį, kanalizaciją, jiems tektų namo viduje atlikti nemažą remontą, nes name niekada nebuvo nei kokios vandens kriauklės, nei klozeto – viskas lauke arba paprastas kibiras – virtuvės įranga. Name išvedžioti vamzdynus, prasikirsti sienas, po to viską sutvarkyti – lėšų reikalaujantis darbas.
Žiniasklaidoje skelbiama, kad ne vienoje Lietuvos savivaldybėje prisijungimas prie centralizuotų tinklų vyksta gana sudėtingai. Gyvenvietės tuštėja, taip yra ir Salantuose, nemaža dalis žmonių gyvena skurdžiai ir tikrai neturi pinigų, todėl prisijungimo prie tinklų darbus iš dalies apmoka savivaldybės. Beje, pasak G. Valinevičiaus, tokios iniciatyvos ar galimybės iš rajono Savivaldybės negirdėti. Tačiau tai susiję su pačių savivaldybių finansinėmis galimybėmis, patvirtintais biudžeto asignavimais įvairioms reikmėms.

Skaityti 1569 kartai Atnaujinta %PM, %26 %909 %2017 %20:%Lap

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje