Savireklama

Kaimynės susipyko dėl tujų Pirmo puslapio

  • %PM, %26 %910 %2017 %20:%Lap

Kęstutis GABŠYS

Graži lietuviška tradicija savo žemės sklypo ribas pažymėti medžių, krūmų gyvatvorėmis, o ne spygliuotos vielos tvora ar į žemę įkastomis padangomis, netrukus gali nugarmėti praeitin. Teisės aktai sako, kad medžio ar krūmo negalima sodinti arčiau nei per du metrus nuo kaimyninio sklypo ribos. Ten, kur kaimynai gyvena draugiškai, ši teisės norma beveik visada yra ignoruojama, tačiau kilus konfliktams valstybinės institucijos tuoj pat yra užverčiamos raštais, kuriuose prašoma šią teisės normą įgyvendinti.
Redakcijoje apsilankiusi Basanavičiaus gatvės Kretingoje gyventoja Danutė Badaitienė piktinosi, kad atsakingi Savivaldybės valdininkai jau antrus metus niekaip nesugeba priversti jos namo kaimynystėje gyvenančios Viktorijos Daktarienės iškirsti pernelyg arti jos sklypo pasodintų tujų.
D. Badaitienė dar 2016 metais raštu kreipėsi į Kretingos rajono savivaldybę prašydama užtikrinti, kad jos kaimynė laikytųsi Aplinkos ministro įsakymu 2007 m. patvirtintų „Medžių ir krūmų veisimo, vejų ir gėlynų įrengimo taisyklių“ reikalavimų. Savivaldybės sudaryta komisija aplankė abi kaimynes ir apžiūrėjusi ginčo vietą nustatė, kad minėtų taisyklių reikalavimus pažeidžia abi pusės. V. Daktarienės pasodintos tujos iš tikrųjų yra per arti D. Badaitienės sklypo ribos, tačiau pastarosios sklype per arti ribos yra pasodinta vyšnaitė ir alyva. D. Badaitienė su tokia savivaldybės išvada sutikti nenori. „Alyva ir vyšnaitė yra pasodintos ir auga labai seniai. Kalbėjau su teisininkais, jie teigia, kad įstatymai atgaline data negalioja, todėl aš jokių teisės aktų nepažeidžiau“ , – įsitikinusi D. Badaitienė.
Savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Rasmina Beniušienė „Švyturiui“ sakė, kad jos vadovaujamo skyriaus darbuotojai ne kartą lankėsi minėtoje vietoje ir nustatė abiejų pusių padarytus pažeidimus, kuriuos jos yra įpareigoti pašalinti. „Medžių negalima persodinti vasarą, nurodymų įgyvendinimo terminas paprastais nukeliamas į vėlyvą rudenį ar pavasarį“ , – kalbėjo vedėja. V. Daktarienei adresuotame reikalavime Savivaldybės administracijos direktorių pavadavęs Povilas Černeckis moterį paragino iki šių metų spalio 31 d. tujas atitraukti tinkamu atstumu nuo sklypo ribos.
„Švyturio“ kalbinta V. Daktarienė apgailestavo dėl kilusio konflikto ir sakė su kaimyne pyktis nenorinti. „Kai mes pasodinome tujas, kaimynė pradėjo skųstis esą medžiai užstos saulę jos gėlėms. Kaimynė yra garbaus amžiaus moteris ir aš tikrai nenoriu su ja pyktis“, – kalbėjo V. Daktarienė. Tai, kad ji iki šiol neįvykdė savivaldybės reikalavimo, moteris vadina nesusipratimu. Jos teigimu, savivaldybės nustatytas reikalavimo įvykdymo terminas dar nėra pasibaigęs. Tikino dar kartą atidžiai perskaitysianti Savivaldybės jai adresuotą laišką.
Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjos teigimu, panašus reikalavimas buvo surašytas ir D. Badaitienei. Kitą savaitę skyriaus specialistai vėl ketina apžiūrėti šiuos sklypus ir įvertinti, ar galbūt taiką vėl atnešiantys reikalavimai buvo įvykdyti.

Skaityti 1288 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Spalis 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje