Savireklama

Apie smurtą privalu kalbėti garsiau Pirmo puslapio

  • %PM, %30 %882 %2017 %20:%Lap

Laima STONKUVIENĖ

Lapkričio 25-ąją prasidėjo ir iki gruodžio 10-osios tęsis tarptautinė socialinė akcija „16 aktyvumo dienų prieš smurtą prieš moteris“, kuri nuo 1991 metų organizuojama visame pasaulyje. Simbolinis laikotarpio įrėminimas – nuo Tarptautinės smurto prieš moteris dienos iki Tarptautinės žmogaus teisių dienos – demonstruoja, kad smurtas prieš moteris yra žmogaus teisių pažeidimas.
Deja, smurtas prieš moteris mūsų visuomenėje vis dar gajus reiškinys. Atlikti tyrimai rodo, kad kas trečia moteris Europos Sąjungoje yra patyrusi fizinį ar kitokį smurtą. Lietuvoje skaičiuojama iki 30 tūkstančių iškvietimų per metus dėl smurto artimoje aplinkoje, pradedama apie 11 tūkst. ikiteisminių tyrimų.
Oficiali statistika rodo, kad kasmet daugėja smurtą patiriančių ar drįstančių apie tai prabilti moterų: 2006 m. užregistruotos 448 smurto aukos, 2011 m. – 618 aukų, 2016 m. – 4319 aukų.
Prie akcijos „16 aktyvumo dienų prieš smurtą prieš moteris“ tradiciškai jau ne pirmus metus jungiasi Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras, vykdantis ir specializuotos pagalbos centro funkcijas. „Kadangi esame specializuotos pagalbos centras, padedame smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems žmonėms visoje Vakarų Lietuvoje. Šiemet apie pagalbą smurto aukoms kalbame renginiuose, kuriuos organizuoja būtent šio regiono bibliotekos ir socialinių paslaugų centrai. Jau lankėmės ir su moterimis bei atsakingų institucijų atstovais susitikome Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje, šį trečiadienį apie bendradarbiavimą su policija teikiant pagalbą moterims, patyrusioms smurtą, pasakosime Gargždų J. Lankučio viešojoje bibliotekoje. Akciją „16 dienų be smurto prieš moteris“ baigsime gruodžio 15 d. vyksiančia konferencija Kretingoje „Šeima: nuo pasirengimo tėvystei iki prasmingos senatvės“, kurioje dalyvaus ir aktualiomis temomis kalbės žinomas šalies psichiatras Linas Slušnys, psichologė S. Vizgirdienė. Į konferenciją pakviesime pareigūnus, socialinius darbuotojus, Vaiko teisių apsaugos skyrių atstovus ne tik iš Kretingos, bet ir Klaipėdos, Skuodo, Šilutės rajonų“, – sakė Kretingos moterų informacijos ir mokymo centro konsultantė Marija Juškienė.
Smurtas prieš moteris ir mergaites yra viena labiausiai pasaulyje paplitusių ir ypač pražūtingų žmogaus teisių pažeidimų formų. Įvertinta, kad vienu ar kitu gyvenimo momentu 35 proc. moterų yra patyrusios smurtą. Kai kuriose šalyse tokių moterų yra net 70 proc.
Visos Lietuvos moterys užvakar buvo pakviestos dalyvauti juodojo protesto iniciatyvoje „Ne – smurtui prieš moteris“. Moterys ragintos solidarizuotis, į darbą ar kitas viešas vietas ateiti apsirengus juodai ir taip išreikšti protestą prieš smurtą, seksualinį priekabiavimą, diskriminaciją ir seksizmą. Ne tik moterys, bet ir visi pilietiški žmonės pakviesti dar garsiau kalbėti apie diskriminacijos ir smurto prieš moteris problemas bei jas spręsti.

Skaityti 768 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Spalis 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje