Savireklama

Kūrybos idėjas atidavė už dyką Pirmo puslapio

  • %PM, %07 %691 %2017 %15:%Gruo

Laima STONKUVIENĖ

Kretingos technologijų ir verslo mokyklos bendruomenė kretingiškius pakvietė į Europos profesinių gebėjimų savaitės renginį „Profesija tau“. Jame ne tik pristatytos profesijos, kurias mokykloje galima įsigyti, bet ir pasidalyta žiniomis bei idėjomis, kurias galima pritaikyti namus puošiant šventėms, dengiant šventinį stalą.
„Profesinių gebėjimų savaitei skirtą renginį organizavome antrą kartą, jis išskirtinis buvo tuo, kad profesijas ne tik pristatėme – į jas pakvietėme pažvelgti praktiškai, prisiliesti, išbandyti. Tai yra, mokėme, kaip Kalėdoms papuošti gyvenamąją aplinką, namus, kaip gaminti gėlių vazonus, apdirbti metalą ir iš jo pasigaminti kai kurių dirbinių, serviruoti šventinį stalą. Žodžiu, už dyka pardavėme idėjas, liko tik jas susidėti į galvą ir pasinaudoti“, – pasakojo mokyklos direktorės pavaduotoja Rita Andrijauskienė.
Renginio metu mokyklos mokiniai ir mokytojai mokė iš eglišakių, samanų, žievės, kerpių, kankorėžių, kitų gamtinių medžiagų gaminti adventinį ir kalėdinį vainikus, prakartėję, Kalėdų eglutes. Jos, pasirodo, gali būti padarytos net iš makaronų, sagų, ąžuolo lapų. Mokyklos auksarankiai parodė, kad iš senų, naudoti nebetinkamų indų juos apklijavus įvairiais makaronais ir nupurškus blizgančiais dažais, galima pasigaminti kalėdinį vainiką, vazeles, iš senų rankšluosčių ar bulvinių maišų, cemento, smėlio ir vandens pasigaminti įspūdingas vazas, iš medžio su metalu – padėkliukus kavai, veidrodžio rėmus ir t. t.
„Šiemet Kalėdų senelis dovanas neš ne į kojines, o į po eglute paliktus batelius, dekoruotus sagomis, varpomis, „kačiukais“, kankorėžiais. „Ant bangos“ – puodeliai, kurie naudoti nebetinkami, o išmesti gaila. Juos puikiausiai galima panaudoti šventinei kompozicijai, nes namus galima puošti ne tik vainikais ar eglutėmis, – dvi idėjas atskleidė R. Andrijauskienė. – Kurti rankdarbius – ne tik smagus būdas šeimai kartu praleisti laiką, bet ir papuošti namus tam neišleidžiant nė cento, kitaip nei anksčiau. Mūsų moksleiviai daug ko išmoksta neformaliojo švietimo būrelyje, į šią mugę jie atnešė ir kartu su tėvais darytų darbų“.
Moksleiviai rodė, kaip išpjaustyti patiekalams puošti skirtas daržoves ir vaisius, kokių grožybių galima sukurti iš burokėlių, ridikų, morkų, svogūnų, porų, paprikos, kinietiško kopūsto. Merginos mokė lankstyti servetėles, serviruoti šventinį stalą, papuošti rudens gėrybių pripildytus stiklainius, kurie gali būti labai miela dovana. Buvo galima įsigyti įvairių kalėdinių dovanų, saldumynų. Svečiai vaišinti arbata ir sausainiais.
Ta proga mokyklos žurnalistų būrelis, vadovaujamas Nijolės Martinkienės, išleido laikraštį „Žvilgsnis“, kuriame pateikė mokyklas naujienas, aktualijas, pristatė ruošiamas profesijas, įgyjamas kompetencijas, papasakojo apie adventą, Kalėdas, pateikė šventinių receptų ir kt.
Renginyje apsilankė dide.is būrys Kretingos švietimo centro Suaugusiųjų mokymo skyriaus, Baublių mokyklos-daugiafunkcio centro, Vydmantų gimnazijos, J. Pabrėžos universitetinės gimnazijos, Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos mokinių ir pedagogų, kaimo bendruomenių atstovai. Visi neslėpė susižavėjimo tuo, ką pamatė ir patyrė. „Daug gerų atsiliepimų apie šią mokyklą jau buvome girdėję, o dabar patys savo akimis pamatėme, kokių gražių dalykų mokantis profesijos čia galima išmokti. Smagu buvo ir daržoves pjaustyti, ir sausainius puošti, ir kai kurių kitų darbų pasimokyti. Būtinai atvažiuosime ir pavasarį į mokyklos organizuojamą Atvirų durų dieną“, – sakė kalbinti renginio dalyviai.
Pernai prisidedant prie gruodžio 5-ąją Briuselyje prasidėjusios Europos profesinių gebėjimų savaitės, skirtos įkvėpti žmones atrasti, tobulinti savo gebėjimus ir talentą pasitelkiant profesinį mokymą, Kretingos technologijų ir verslo mokykloje organizuotas renginys „Profesija, skatinanti kurti“.

Skaityti 1128 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Vasaris 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje