Savireklama

Tradicines pamokas pakeitė netradicinės veiklos Pirmo puslapio

  • %PM, %07 %697 %2017 %15:%Gruo

Vitalija VALANČIUTĖ

Vilniuje vykusiame Lietuvos valančiukų sąskrydyje dalyvavo ir Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos atstovai. Tai respublikinio projekto ,,Ateik ir pakviesk draugus“, kuris subūrė keturių Lietuvos regionų valančiukus, baigiamasis renginys.
Pirmiausia visi susirinko Vilniaus Arkikatedroje bazilikoje, kur dalyvauta šv. Mišiose, vėliau dalyvių eisena Gedimino prospektu nuvilnijo į LR Seimą, kur valančiukams buvo surengta konferencija ,,Mums reikėtų atsigręžti į M. Valančių ir eiti jo pramintu doros taku“. Ši išvyka kūlupėniškiams – gražaus bendravimo ir bendradarbiavimo su Skuodo r. Mosėdžio valančiukų kuopa rezultatas. „Ačiū Mosėdžio valančiukų kuopos vadovei Virginai Jonkuvienei. Dėkojame ir Seimo narei Levutei Staniuvienei bei jos padėjėjai Dalei Andreikėnienei už šiltą priėmimą Seime ir malonų rūpestį mumis“, – sakė Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jovita Viskontienė.
Tik grįžus iš sostinės mokykloje organizuota ugdymo karjerai diena. Jos metu tradicinės pamokos pakeistos įvairiomis netradicinėmis veiklomis, skatinančiomis mokinių kūrybiškumą, bendravimą ir bendradarbiavimą. Veiklų metu mokiniai susipažino su įvairiomis profesijomis, karjeros ir mokymosi galimybėmis, ugdėsi praktinius gebėjimus. 1–4 kl. mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime Kretingos M. Valančiaus viešosios bibliotekos Kūlupėnų filiale. Bibliotekininkė Vilija Macienė supažindino su savo profesija, bibliotekos veiklomis, pristatydama šiuolaikines knygas vaikams skatino mokinius skaityti. Džiugu, kad savo profesijas pradinukams pristatė jų tėveliai. Vaikai labiausiai džiaugėsi „tapę“ konditeriais – kartu su mamomis R. Vaitkuviene, R. Katkiene, A. Daugintyte, L. Pranckute, J. Domarkiene, S. Joskaudaite gamino įvairius kulinarinius skanėstus, jais vaišinosi, o trečiokai netgi kalėdinę eglutę papuoš imbieriniais sausainiais.
5–10 kl. mokiniams edukacinį užsiėmimą organizavo Skuodo r. laikraščio „Mūsų žodis“ redaktorė Dalia Zabitienė. Ji kalbėjo apie žurnalisto profesiją, įtraukė mokinius į edukacinius žaidimus, minė mįsles, skaitė žemaitiškos kūrybos tekstus, ragino mokinius puoselėti žemaičių tarmę.
Mokykloje svečiavosi Lietuvos šaulių sąjungos Kretingos šaulių 305-osios kuopos vadas G. Pagoželskas. Jis supažindino mokinius su Lietuvos šaulių sąjungos veikla, kalbėjo apie tai, kad Lietuvos šaulių sąjunga – visuomeninė organizacija, stiprinanti valstybės gynybinę galią, ugdanti pilietiškumą ir tautinį sąmoningumą, kvietė mokinius tapti Lietuvos šaulių sąjungos nariais.
5–10 kl. mokiniai tą dieną dalyvavo ir mokytojos Astos Pocienės organizuotame sveikos gyvensenos ugdymo užsiėmime, mokytojos Rasos Jazbutienės vykdytame edukaciniame užsiėmime, kurio metu iš popieriaus vytelių pynė Kalėdų eglutės papuošalus.
Ugdymo karjerai dienos metu mokykloje įgyvendintos ir Kūlupėnų bendruomenės centro vykdomo, Kretingos r. savivaldybės lėšomis finansuojamo projekto „Problemos? Spręskime kartu“ veiklos. Mokiniai dalyvavo Linos Stanienės organizuotame edukaciniame užsiėmime „Vilnos vėlimas“. 6–7 kl. mokinės vėlė įvairiaspalves pirštines, susipažino su tradiciniu vilnos vėlimu naudojant vandenį ir muilą. Užsiėmimas pareikalavo ne tik fizinių jėgų, bet ir padėjo atsiskleisti mokinių kūrybiškumui, fantazijai. Užsiėmimo metu netrūko teigiamų emocijų, o rezultatas buvo puikus – mokinės šią žiemą nešios savo pačių veltas pirštines.
8–10 kl. mokinės dalyvavo Giedrės Ringytės edukaciniame užsiėmime „Natūralios kosmetikos dirbtuvės“. Merginos sužinojo apie natūralią kosmetiką, įvairius eterinius aliejus ir kiekviena pasigamino kremą sau. Smagu buvo rinktis kremo ingredientus, derinti juos tarpusavyje. Mokinės džiaugėsi savo gaminiais, ne viena svarstė savo karjerą sieti su grožio industrija, tapti visažistėmis, kosmetologėmis. Praktinės edukacinės veiklos itin patrauklios mokiniams. Dienos refleksijos metu mokiniai sakė: „Buvo įspūdinga, nes pavyko nusivelti pirštines “, „Ypač patiko gaminti kremą – kad daugiau tokių užsiėmimų mokykloje!“, „Labai džiaugiuosi, nes žiemą mūvėsiu pačios veltas pirštines“. Pavaduotoja ugdymui J. Viskontienė dėkojo Kūlupėnų bendruomenės centro „Kūlupėnai“ pirmininkei Jūratei Mačernienei, inicijavusiai projekto „Problemos? Spręskime kartu“ veiklų vykdymą mokykloje.

Skaityti 1021 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Spalis 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje