Savireklama

Po lietumi slepiamas ir aplaidumas Pirmo puslapio

  • %AM, %10 %509 %2017 %11:%Gruo

Aistas MENDEIKA

Rajono žvyrkelių kapitalinio remonto darbus iki šių metų pabaigos užbaigti turėjusios įmonės neseniai išsikovojo sau lengvatų – darbų atlikimo terminai pratęsti iki kitų metų pavasario. Už tai jos dabar ir per visą žiemą privalo pasirūpinti tinkama kai kurių žvyrkelių priežiūra. Tačiau kol kas neatrodo, jog tai būtų daroma. Bent jau taip, kaip tikėtąsi.
Kasdien pliaupiantis lietus nuostolių atplukdė daug kam. Žemdirbiai nespėjo laiku nuimti derliaus, pasirūpinti pasėliais. Kelininkams irgi nebuvo rojus. Daug kur jiems teko po kelis kartus dirbti tuos pačius darbus, kai po naktinio lietaus praėjusios dienos darbai nuplaukdavo į balas.
Žemdirbiams vilčių bent šiek tiek kompensuoti patirtus nuostolius suteikė Kretingos rajone paskelbta ekstremali situacija. Kelininkai tokių perspektyvų neturi, tačiau, atsižvelgiant į tas pačias priežastis, jiems suteikta galimybė atidėti darbus kitiems metams.
Iki šiol žvyrkelių priežiūra rudenį bei žiemą buvo didelis galvos skausmas seniūnijoms. Jis išlieka ir dabar, tik šiek tiek mažesnis, nes kai kuriuos žvyrkelius įsipareigojo prižiūrėti kelininkai. Tačiau gyventojams vargu ar tai palengvins gyvenimą.
Kasdien į Kretingą, Klaipėdą ar kitur dirbti važinėjantys kaimo gyventojai nuolat skundžiasi, jog važiuojant vienu ar kitų žvyrkeliu galima nemokamai dantis išsidaužyti. Atrodo, jog žvyrkelių prižiūrėtojai nutarė padėti daugiau užsidirbti dantistams. Ypač dabar, kai visas bėdas galima suversti nesustojančiam lietui.
Vienas iš daugelio patiriančių daug nepatogumų dėl blogos žvyrkelių būklės yra Šukėje gyvenantis Juozas (pavardė redakcijai žinoma), kuriam kasdien tenka važiuoti į Kretingą. Pasak jo, dar niekada žvyrkelis iš Šukės į Kretingą pro Voveraičius nebuvo toks prastas, kaip dabar. Mažiausiai kartą per savaitę tenka lįsti po automobiliu ir ieškoti, kas pradėjo barškėti, kas nuo ko atšoko ir ką reikia suremontuoti. O juk tokioms problemoms išspręsti reikalingas ne tik laikas, bet ir pinigai.
Žvyrkelio atkarpą Šukė-Voveraičiai iki šių metų pabaigos suremontuoti ir pakloti asfalto dangą buvo įsipareigojusi UAB „Šiaulių plentas“. Ši įmonė laimėjo Lietuvos automobilių kelių direkcijos skelbtą viešųjų pirkimų konkursą rangovui parinkti. Kaip ir kai kurios kitos kelius remontuojančios įmonės, esą, dėl gausaus lietaus, ši įmonė irgi negalinti savo įsipareigojimų įvykdyti laiku, todėl terminas pratęstas iki kitų metų pavasario.
Dėl žvyrkelio Šukė-Voveraičiai priežiūros per žiemą atsakomybė tenka šiai bendrovei. Tačiau pasidomėjus, kaip dabar prižiūrimas žvyrkelis, tenka pavaikščioti „nuo Eimošiaus pas Keipošių“. Pasirodo, jog minėto žvyrkelio priežiūra patikėta dukterinei bendrovės „Šiaulių plentas“ įmonei „Žemaitijos keliai“. Pastaroji samdanti įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ padalinio Kretingos kelių tarnybos darbininkus ir techniką. Kitaip tariant, pastebėtas kelių Šukė-Voveraičiai važiuojantis autogreideris turėtų priklausyti kretingiškiams kelininkams.
Valstybės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ Kretingos kelių tarnybos viršininkas Artūras Meškys „Švyturiui“ patvirtino, jog tarnybai priklausanti technika dirba minėtame žvyrkelyje. Tačiau tik tada, kai to paprašo bendrovė „Žemaitijos keliai“. Mat pastaroji įmonė samdo kretingiškius kelininkus ir už darbą moka pinigus. Patys kretingiškiai savo nuožiūra pasirūpinti keliu Šukė-Voveraičiai negalinti.
Bendrovės „Žemaitijos keliai“ atstovė Angelė Rupeikaitė, kuriai patikėta rūpinti žvyrkelio Šukė-Voveraičiai priežiūra, teigė, jog už kelio greideriavimą atsakinga esanti Kretingos kelių tarnyba. Tačiau, anot jos, kol kas dar su VĮ „Klaipėdos regiono keliai“ nepasirašyta sutartis. Vadinasi, nuolatinės priežiūros vietiniai kelininkai dar neperėmė ir darbuojasi tik tada, kai gauna užsakymą.
Išgirdusi, jog žvyrkelis Šukė-Voveraičiai yra labai blogas, A. Rupeikaitė nusistebėjo ir patikino, jog taip negali būti. Esą, žmonės dažnai skundžiasi ir dėl menkiausio nepatogumo. O žvyrkelis greideriuotas praėjusią savaitę, todėl dar negali būti labai išdaužytas.
Pasak A. Rupeikaitės, dažnai lyjant greideriuotas žvyrkelis geras ilgai nebus, netrukus vėl atsiras duobės. Todėl geriausias variantas esąs greideriuoti bent kartą per savaitę.
UAB „Žemaitijos keliai“ atstovė taip pat patikino, jog samdomi kelininkai žvyrkelį greideriuoja tinkamai, jiems sumokama už dirbtas valandas. Tačiau ji negalėjo patvirtinti, kad kas nors patikrina darbo kokybę – ar greideris tikrai padarė tai, kam buvo skirtas, ar tik brūkštelėjo kelio paviršiumi.
Gyventojų priekaištus, jog bendrovė blogai prižiūri jai patikėtus žvyrkelius ir nevykdo savo įsipareigojimų, A. Rupeikaitė pavadino „pliotkais“, o žiniasklaidą pasmerkė už tai, jog ji renka „tuos pliotkus per visą Lietuvą“. Esą, ji negali atsakyti už visus kelius.
Pokalbis su UAB „Žemaitijos keliai“ darbuotoja A. Rupeikaite vyko praėjusį trečiadienį. Ji „Švyturiui“ pažadėjo, jog šiomis dienomis žvyrkelis Šukė-Voveraičiai bus vėl greideriuojamas. Tik nepaaiškino, kokį laikotarpį apima pasakymas „šiomis dienomis“. Tikėkimės, kad savaitę ar daugiau tai netruks...
Po foto:
Pasak bendrovės „Žemaitijos keliai“ atstovės A. Rupeikaitės, žvyrkelis Šukė-Voveraičiai nėra toks blogas, kaip kad teigia juo važiuojantys gyventojai...

Skaityti 1887 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje