Savireklama

Kalėdų saugumas – visų rūpestis Pirmo puslapio

  • %PM, %15 %835 %2017 %19:%Gruo

Andrius JUŠKEVIČIUS

Priešgaisrinės apsaugos specialistams kiekviena šventė – didesnio rūpesčio metas. Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistai su nerimu vertina kai kurių žmonių norus namuose tikromis žvakutėmis puošti kalėdines eglutes.
Nenaudoti tikrų žvakelių
Pasak Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarybos vyriausiosios specialistės Sandros Vasiliauskaitės, socialiniuose tinkluose ji jau pastebėjo nuotraukas, kaip gyventojai savo namuose tikromis žvakutėmis puošia eglutes.
„Suprantu jų norą savotiškai sugrįžti į senovę, kai elektrinės girliandos buvo retenybė, kai žvakelių tikra liepsna suteikdavo lyg ir daugiau jaukumo ar šilumos. Tačiau tai yra labai pavojinga“, - teigė S. Vasiliauskaitė.
Pasak specialistės, atvira liepsna eglučių puošyboje – tik mažas žingsnelis iki nepataisomos nelaimės. Ypač degios yra sintetinės eglutės, kurios dėl menkiausio neatsargumo gali tapti neužgesinamu fakelu. Tikros eglės yra labiau atsparios ugniai, nebent būtų visai perdžiūvusios. Jeigu tik yra galimybių, kalėdines eglutes apskritai patariama statyti kuo toliau nuo minkštų baldų, tapetuotų sienų. Einant miegoti būtina išjungti visas girliandas, nes nežinia, kokios kokybės yra elektros lemputės, ar jos neperkais ir nesukels gaisro pavojaus.
S. Vasiliauskaitė patarė individualiuose namuose turėti gesintuvus. Prižiūrimi, atnaujinami gesintuvai visada padės gaisro atveju, padės išvengti didesnių nuostolių. Kartą per metus juos reikia iš naujo užpildyti, tikrinti, o ne tik pakeisti ant jų esančius lipdukus.
Fejerverkai – atsakinga pramoga
Priešgaisrinės apsaugos specialistė pasakojo, kad naudojant fejerverkus būtinas labai atsakingas elgesys. Juk kiekvienais metais neišvengiame įvairių nelaimių, kai leidžiant fejerverkus patiriamos traumos, ypač skaudu, kad nukenčia, sužalojami vaikai. Fejerverkai suteiks džiaugsmo tik tada, kai žinosime, kad esame saugūs.
Juk tarp vaikų gana populiarios petardos, dar nė šventėms neatėjus jų poškėjimą galima girdėti įvairiose vietose. O paėmus petardą galima sunkiai susižaloti. Ypač tada, kai petardai nesprogus vaikas bando išsiaiškinti priežastį.
Naudojant pirotechnikos priemones būtina griežtai laikytis instrukcijos, paleidžiant pirotechnikos priemonę nukreipti ją vertikaliai į viršų ir atsitraukti saugiu atstumu, kuris paprastai siekia apie 20 metrų. Perkant šias priemones svarbu įsitikinti, kad fejerverkai yra sertifikuoti Europos Sąjungoje ir turi atitinkamą žymą. Būtina patikrinti pakuotę ir įsitikinti, ar ji nėra pažeista.
Pražūtingas taupumas
S. Vasiliauskaitė sakė, kad jos pastebėjimu, specializuotose fejerverkų pardavimo vietose pardavinėjami sertifikuoti fejerverkai, tačiau nežinia, ką žmogus gali nusipirkti kokioje turgavietėje, taupydamas pinigus. Todėl atidumas, įsitikinimas, kad perki saugią prekę, padės išvengti nelaimių.
Nežinia, koks bus oras Kalėdų naktų ar sutinkant Naujuosius metus. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo specialistė perspėjo, kad pučiant stipriam vėjui geriau apskritai susilaikyti nuo fejerverkų. Juk nežinia, kur vėjas gali nunešti liepsnojantį fakelą, kur jis nukris ir kuo viskas baigsis. Pasiremdama savo patirtimi S. Vasiliauskaitė perspėjo, kad gyventojai, išeinantys į gatves, aikštes stebėti fejerverkų ar švęsti, uždarytų visus namo ar buto langus, balkonų duris. Yra buvę atvejų, kai neatsakingai paleisti fejerverkai per pravirus langus ar balkonų duris padegdavo butus, namus.

Skaityti 1064 kartai Atnaujinta %PM, %15 %836 %2017 %19:%Gruo

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Gruodis 2018
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje