Savireklama

Šviesoforas neveiks dar dvi savaites Pirmo puslapio

  • %PM, %21 %683 %2017 %15:%Gruo

Kęstutis GABŠYS

Nuo praėjusio penktadienio Kretingos mieste esančioje Šventosios gatvės ir Žemaitės alėjos (Palangos plento) sankryžoje neveikia šviesoforas. Redakcija sulaukė ne vieno vairuotojo skundo, kad dėl to pasunkėjo eismo sąlygos, judrioje gatvėje nuolat kyla avarinės situacijos. Eismo saugumo problemą didina tai, kad šviesoforas sugedo esant trumpiausiai metų dienai bei nuolatos purškiant lietui, kuris dar labiau mažina matomumą.
„Ypač sunku yra iš ryto, kai visi skuba į darbus, vaikus veža į mokyklas. Be to, šventiniu laikotarpiu ir taip judėjimas yra daug didesnis, tad atsakingi asmenys turėtų pagalvoti, kokiu kitu būdu reguliuoti eismą šioje vietoje, kol neįvyko kokia didesnė nelaimė. Gal bent rytais ir vakarais, piko metu, sankryžoje galėtų budėti policijos pareigūnai?“ – kalbėjo skaitytojai.
Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis „Švyturiui“ sakė, kad minėtoje sankryžoje eismą reguliuojantis šviesoforas yra valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ nuosavybė ir jį prižiūri būtent ši įmonė. „Pirmadienį buvome susitikę su VĮ „Klaipėdos regiono keliais“ atstovais ir kalbėjomės apie šią problemą. Pokalbyje taip pat dalyvavo Kretingos rajono policijos komisariato atstovai. Kol bus tvarkomas šviesoforas, prašėme policijos pareigūnų pagalbos, kad piko metu jie padėtų reguliuoti eismą šioje sankryžoje“, – situaciją komentavo Administracijos direktoriaus pavaduotojas.
VĮ „Klaipėdos regiono keliai“ laikinai direktoriaus pareigas einantis Vytautas Gružas teigė, kad šviesoforas sugedo, nes jo mechanizmas yra moraliai ir materialiai pasenęs, o bendrovė šiuo metu aktyviai ieško būdų, kaip priversti šviesoforą vėl veikti. „Susidūrėme su problema – atsarginės dalys tokio tipo šviesoforams nebėra gaminamos. Šiuo metu laukiame atsakymo iš gamintojų Vokietijoje, gal jie turi mums reikalingų detalių. Tikimės šią problemą per dvi savaites kaip nors išspręsti ir šviesoforą vėl įjungti“, – sakė V. Gružas.
Remonto darbus sunkina ne tik senas šviesoforo mechanizmas bei artėjančios šventės, bet ir numatomi šios sankryžos rekonstrukcijos darbai. VĮ „Klaipėdos regiono keliai“ kitais metais yra numačiusi rekonstruoti šią sankryžą, pertvarkyti visą eismo organizavimo sistemą. Dėl tos priežasties nėra ekonomiška tokiam trumpam laikui statyti naujo šviesoforo.

Skaityti 2392 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Gruodis 2018
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje