Savireklama

Įvaikinta mažiau nei anksčiau Pirmo puslapio

  • %PM, %22 %658 %2018 %14:%Saus

Laima STONKUVIENĖ

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos duomenimis, pernai, palyginti su 2016 metais, įvaikinta mažiau vaikų: naujus namus Lietuvoje rado 92 tėvų globos netekę vaikai, kitose šalyse gyvenantys piliečiai ir užsieniečiai jų įsivaikino 47. Ankstesniais metais atitinkamai įvaikinta 90 ir 67. Mažiau įvaikinta ir Kretingos rajone.
Kaip teigia Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, užsieniečių ir užsienyje gyvenančių lietuvių įvaikinamų vaikų skaičius mažėja, nes daugiausia siūloma įsivaikinti specialiųjų poreikių turinčius vaikus, o šeimų, galinčių priimti tokius vaikus, esą mažėja. Tarnybos atstovų pastebėjimu, per pastarųjų trejų metų tarptautinę įvaikinimo praktiką pasitaikė atvejų, kai jau pradėjus procedūras norą globoti nepilnamečius pareiškė giminaičiai ar kiti asmenys, nuolat gyvenantys Lietuvoje, o vyresnio amžiaus vaikai pakeičia nuomonę dėl įvaikinimo, tai yra nesutinka būti įvaikinami.
Palyginti su ankstesniais metais, daugėja įvaikinusių šeimų, turinčių vaikų. Pavyzdžiui, iš 2016 m. įvaikinusių šeimų 59 šeimos jau turėjo biologinių, įvaikintų ar globojamų vaikų, 2014 m. tokių šeimų buvo tik 22.
Vyresnio amžiaus, sveikatos sutrikimų turinčius vaikus daugiausia įvaikina nuolat užsienyje gyvenančių Lietuvos Respublikos piliečių ir užsienio piliečių šeimos.
Kretingos rajone pernai du vaikus iš kitos savivaldybės įvaikino viena kretingiškių šeima. „Ji planavo įsivaikinti tik vieną vaiką, tačiau nenorėjo atskirti dviejų vienos šeimos mažylių, kuriems dar nebuvo nė trijų metų, – „Švyturiui“ sakė Kretingos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyr. specialistė Rasa Piekienė. – Užsieniečiai jau kelintus metus neįvaikina nė vieno rajono vaiko. 2016 metais trys Kretingos rajono savivaldybėje gyvenančios šeimos įvaikino 3 vaikus“.
Pasak R. Piekienės, įvaikinimo procedūra pastaraisiais metais domisi vis daugiau asmenų. Įstatymai nustato, kad įvaikinti gali pilnamečiai, bet ne vyresni nei penkiasdešimties metų, susituokę, veiksnūs asmenys, kuriems nėra ir nebuvo apribota tėvų valdžia ar kurie neserga tam tikromis ligomis. Įvaikinti galima tik vyresnius kaip trijų mėnesių vaikus.
„Asmenys, pageidaujantys įvaikinti vaikus, kreipiasi į savo gyvenamosios vietos Vaiko teisių apsaugos skyrių ir pateikia dokumentus, kurie būtini, kad šeima būtų įrašyta į Norinčių įvaikinti Lietuvos Respublikos piliečių, nuolat gyvenančių Lietuvos Respublikoje, sąrašą. Vėliau vyksta pasirengimo įvaikinti patikrinimas, parengiama išvada. Jeigu išvada teigiama, šeima įrašoma į norinčiųjų įvaikinti sąrašą. Šiandien šiame sąraše yra viena Kretingos rajono gyventojų šeima“, – sakė R. Piekienė.
43 kretingiškių šeimos šiuo metu globoja 46 be tėvų globos likusius vaikus, priimti vaikus į savo šeimas pasiruošę trys globėjai (rūpintojai). Savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Violeta Lukoševičienė pasidžiaugė, kad rajono gyventojai vis jautriau reaguoja į tėvų globos netekusių vaikų problemas. „Labai svarbu, kad vaikai iki 3 metų nepatektų į globos institucijas, nes jie neturėtų ten gyventi ilgiau negu tris mėnesius. Rasti globėjus tokio amžiaus vaikams – didelis iššūkis, todėl labai džiaugiamės, kad praėjusių metų antrąjį pusmetį iš trijų mažylių iki 3 metų, likusių be tėvų globos, tik vienas pateko į globos instituciją, dviem rastos globėjų šeimos. Kretingiškiai, svarstantys galimybę globoti ar įsivaikinti vaiką, laukiami Savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriuje, mūsų specialistai pasirengę atsakyti į visus dominančius klausimus“, – kalbėjo V. Lukoševičienė.
Išsami informacija bei individualios konsultacijos apie įvaikinimą teikiamos tel. (8 445) 5 53 11, el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Skaityti 1100 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Sausis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje