Savireklama

Pranciškonų gimnazijoje – katalikiškų mokyklų festivalis Pirmo puslapio

  • %PM, %25 %849 %2018 %19:%Saus

Sausio 26-28 d. Kretingoje jau trečią kartą vyks Lietuvos katalikiškų mokyklų festivalis, kurį rengia Pranciškonų gimnazija. Mokyklos direktorius brolis pranciškonas Alvydas Virbalis teigia, jog šįkart festivalio tema parinkta atsižvelgiant į popiežiaus Pranciškaus pasaulio jaunimo dienose išsakytą padrąsinimą jaunimui – „Pakilk nuo sofos, aukis batus ir eik“.
„Programa prasidės penktadienio vakare, o renginio atidaryme tikėjimo liudijimu dalinsis ir jaunimui koncertuos dainininkas Mantas Jankavičius, – pasakoja br. Alvydas Virbalis. – Tą patį vakarą vyks mokyklų kūrybinės dirbtuvės bei pačių mokinių pasirodymai. Šeštadienį programa prasidės bendra malda, po kurios gimnazistams kalbės Vilniaus Bernardinų parapijietis italas Gian Luca Demarco. Tuomet vyks pasidalinimai darbo grupelėse, o po pietų švęsime Mišias, kurias aukos pranciškonų provincijolas br. Algirdas Malakauskis“.
Pasak direktoriaus, moksleivių tikrai laukia ne vien rimtos diskusijos, bet ir pramogos: „Kadangi festivalyje tikrai dalyvaus gimnazistai iš Šiaulių, Mažeikių ir Kauno, o taip pat tikimės atstovų iš Salantų, Panevėžio ir Vilniaus, į programą įtraukėme išvyką prie jūros, o Palangos klebonas Marius Venckus sutiko įsileisti gimnazistus į Palangos bažnyčios bokštą pažvelgti į pajūrį iš aukštai. Šeštadienio vakaras bus skirtas Lietuvos šimtmečiui ir tautiškumo temai. Kretingos kultūros centro jaunimo folkloro ansamblis „Kitep“ parodys programą „Lietuvos miškų sergėtojas“.“ Jaunimas taip pat turės galimybę adoruoti Švenčiausiąjį Sakramentą ir susitaikyti su Dievu. Sekmadienį susitikimo programa baigsis šv. Mišiomis kartu su Kretingos parapija“.
Br. A. Virbalio teigimu, pakartotinai organizuoti festivalį motyvuoja gimnazistų džiaugsmas ir siekis padrąsinti jaunus žmones dalintis savo tikėjimu: „Po praėjusio susitikimo mačiau žibančias mokinių akis, kurie tiesiog nenorėjo išvažiuoti. Taip pat gimnazistai, kurie praėjusį kartą buvo savanoriais, jau dabar laukia festivalio ir savo užsidegimą perduoda kitiems mokiniams. Manau, tai ir yra pagrindinis įvertinimas, – sako mokyklos direktorius. – Antras tikslas yra išjudinti mokinių tarpusavio bendravimą tarp katalikiškų mokyklų. Tai sunku pamatuoti, bet esu tikras, kad šiais socialinių tinklų laikais draugystės tikrai užsimezga. Stengiamės, kad darbo grupės renginyje būtų mišrios, sudarytos iš skirtingų mokyklų, kad jauni žmonės pasidalintų tikėjimu, patirtų, jog tikėjimas yra ir svarbus, ir džiaugsmingas dalykas“.
Kaip vieną iš prioritetų Pranciškonų gimnazijos direktorius mato bendruomeninių ryšių stiprinimą. „Dalyvaujant katalikiškų mokyklų asociacijos seminare labiausiai įsiminė mintis, kad bendruomeniškumo nebuvimas liudija apie institucijos ar asmens neįgalumą. Kitaip tariant, neįgalumas lygu bendruomeniškumo nebuvimui. Panašiai yra pasakęs ir popiežius emeritas Benediktas XVI, kad tikėjimas gimsta ir bręsta bendruomenėje. Jei nėra bendruomenės, mes tampame neįgalūs Dievo malonei, negalime tikėjimo brandinti ir savo liudijimu auginti kito žmogaus tikėjimo. Aš viliuosi, kad festivalis pasitarnaus šiam tikslui – stiprinti bendruomenę ir brandinti mokinių tikėjimą į Jėzų Kristų“.

Skaityti 1265 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Sausis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje