Savireklama

Piktina privatininkų nevalomi šaligatviai Pirmo puslapio

  • %PM, %28 %849 %2018 %19:%Saus

Laima STONKUVIENĖ

„Keikiame valdžią, komunalininkus ir kelininkus, kad gausiau pasnigus nevalo kelių,
tačiau patys nė piršto nepajudiname, kad tvarkingos būtų teritorijos, kurias mums patiems privalu prižiūrėti. Kai praėjusią savaitę sulaukėme sniego, kai kuriais šaligatviais, esančiais prie individualių namų, neįmanoma buvo išbristi – visai nevalyti. Lietui sniegą ištirpinus šaligatviai tapo čiuožyklomis, kuriomis ne savo noru „čiuožinėdamas“ galėjai ir labai rimtą traumą gauti. Šiluma savo padarė, ledų, laimei, nebeliko, tačiau žiema juk dar nesibaigė. Teko girdėti, kad šaligatviai prie privačių namų yra jų savininkų rūpestis, būtent jie turėtų juos valyti. Ir kas turėtų privatininkams apie šią pareigą priminti, jeigu jie jos nevykdo?“ – tokiais pastebėjimais pasidalijo laikraščio skaitytojos Sigita ir Alma.
Kretingos savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Rasmina Beniušienė paaiškino, kad gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros reikalavimus nustato Kretingos rajono savivaldybės miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo taisyklės. Jomis vadovaujantis, nuosavybės, panaudos, nuomos, patikėjimo teise priklausančias arba įstatymų nustatyta tvarka priskirtas teritorijas, statinius, gatves, šaligatvius, kiemus ir t. t. tvarko fiziniai ir juridiniai asmenys. Tai yra asmenys, kurie įstatymų nustatytu pagrindu yra priskirtųjų teritorijų savininkai, valdytojai, naudotojai, atsakingi už švarą ir tvarką priklausančiuose žemės sklypuose, individualių namų žemės sklypuose ir kt.
„Taisyklėse nurodyta, kad eismo saugumui užtikrinti žiemos metu rankiniu būdu ar naudojant mechanizmus privalu nuo šaligatvių pašalinti sniego sluoksnį, naudoti šaligatvių, gatvių slidumą mažinančias priemones. Tačiau sniegą mesti į važiuojamąją kelio dalį griežtai draudžiama, – akcentavo R. Beniušienė. – Kaip gyventojai paiso taisyklių, kontroliuoja seniūnija. Dabar žiemos tokios, kad sniego būna labai trumpai, šiemet jis, kaip matome, irgi išsilaikė tik keletas dienų. Žinoma, tai neatleidžia nuo pareigos valyti šaligatvį, nes žmonės ir per trumpą laiką gali ir paslysti, ir pargriūti, o tada laukia ne tik nemalonumai – Administracinių nusižengimų kodekse už Tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimą numatytas įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 140 eurų, pakartotinai už tą patį pažeidimą teks mokėti baudą nuo 140 iki 600 eurų“.

Skaityti 1223 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Gruodis 2018
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje