Savireklama

Praūžė katalikiškų mokyklų festivalis Pirmo puslapio

  • %PM, %01 %765 %2018 %17:%Vas

Sausio 26-28 d. Kretingos pranciškonų gimnazijoje vyko trečiasis katalikiškų mokyklų festivalis, kuriame dalyvavo 75 moksleiviai iš Panevėžio Paltaroko gimnazijos, Telšių V. Borisevičiaus gimnazijos, Klaipėdos P. Mašioto progimnazijos ir Pranciškonų gimnazijos. Festivalio tema buvo pasirinkti popiežiaus Pranciškaus žodžiai jaunimui „Pakilk nuo sofos, aukis batus ir eik“.
Savo liudijimais ir gyvenimo pavyzdžiu jaunimą geriems darbams drąsino festivalio svečiai – dainininkas Mantas Jankavičius ir kulinarinių laidų vedėjas italas Gian Luca Demarco. Abu šie žinomi žmonės yra katalikai ir konkrečiais darbais liudija tikėjimą: Mantas Jankavičius lanko kalinius Lukiškėse, o Gian Luca Demarco kasmet organizuoja kalėdinius pietus stokojantiesiems Bernardinų parapijoje.
„Artimiau susibendravome su kitais gimnazistais, festivalis sustiprino tikėjimą, – pasakoja gimnazistė Kamilė Česnavičiūtė. – Įsiminė adoracijos momentas koplyčioje. Pastebėjau, kad žymiai lengviau melstis, kai esame susirinkę su bendraminčiais“. Ir Kamilei, ir kitai festivalio dalyvei Valdonei Jovaišaitei didžiausią įspūdį paliko svečių liudijimai ir Gian Lucos Demarco mintis, jog savo pasirinkimais jau dabar kuriame savo ateitį.
Festivalio dalyviai šeštadienį vyko į Palangą ir prie jūros, o vakare šventė Lietuvos šimtmetį su Kretingos kultūros centro jaunimo folkloro ansambliu „Kitep“, kuris parodė specialią programą „Lietuvos miškų sergėtojas“.
Gimnazistams taip pat buvo sudaryta galimybė susitaikyti su Dievu atliekant išpažintį, pasimelsti tyloje prie Švenčiausiojo Sakramento ir švęsti Mišias kartu su Kretingos parapija.

MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincijos inf.

Skaityti 1092 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Gegužė 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje