Savireklama

Jaunimo organizacijų diskusija „Įsitrauk!“ Pirmo puslapio

  • %PM, %01 %768 %2018 %17:%Vas

Inga TIREVIČIUTĖ

M. Valančiaus viešosios bibliotekos

vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai

Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos erdvėje jaunimui „Savas kampas“ vyko diskusija „Įsitrauk“, po kurios pavadinimu slėpėsi struktūrinio dialogo procesas – prasmingas pokalbis tarp jaunų žmonių atsakant į klausimą „Jaunimas Europoje: kas toliau?“.
Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LIJOT) narė, projekto „Įsitrauk“ koordinatorė Gerda Vaičiūnaitė aktyviam Kretingos jaunimui, susirinkusiam iš įvairių organizacijų – „Sniego gniūžtės“, Kretingos rajono jaunimo nevyriausybinių organizacijų asociacijos „Apskritasis stalas“, Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) Kretingos mokinių savivaldų informavimo centro, Asociacijos „Kretingos jaunimo teatras“, Vakarų (Jūros) šaulių 3-osios rinktinės 305-osios kuoposšauliai – pristatė LIJOT misiją, viziją, vienijančias organizacijas, vykdomas iniciatyvas „Misija Sibiras“, „Man ne dzin“, „Ačiū, Lietuva“ ir kt.
Norėdama išgirsti jaunimo nuomonę ir skatinti pilietinį įsitraukimą, G. Vaičiūnaitė kvietė jaunimą pasirinkti kortelę, kuri būtų atsakymas į klausimą „Jaunimas Europoje: kas toliau?“. Vienoje kortelės pusėje buvo pavaizduota nuotrauka, o kitoje – žodis. LMS narys Salvijus Linnik, pasirinkęs kortelę, kurioje pavaizduota dykuma ir pėdsakai, išsakė nuomonę, jog jaunimas yra svarbus ir tikrai paliks pėdsaką istorijoje. Kortelę, kurioje pavaizduota daug rankų, Kretingos jaunujų šaulių kuopos vado pavaduotoja Roberta Rekašiūtė komentavo: „Jaunimas yra lyderiai ir turi veikti kaip komanda, kuri žengia didelį žingsnį į ateitį“. Kretingiškiams buvo labai įdomi ir LIJOT narės nuomonė. Ji pasirinko kortelę, kurioje pavaizduotas žmogus, girdantis kitą žmogų Afrikoje. „Jaunimo požiūris ateityje bus platesnis ir, išėjus iš komforto zonos, – Lietuvos, bus svarbūs klausimai, susiję ne tik su Lietuva, Europos Sąjunga, bet ir kitomis šalimis“, – kalbėjo G. Vaičiūnaitė.
Įsibėgėjus diskusijai jaunimas susiskirstė į grupeles ir pasirinkę vieną iš temų – „Europos Sąjunga ir informacija apie ją“ – diskutavo, vėliau – pristatė idėjas, pateikė pliusus ir minusus. Šios diskusijos metu gimė idėja – prieš savivaldos rinkimus regionuose susiburti jaunimui ir nuspręsti, kuris kandidatas tinkamiausias ir galėtų atstovauti jaunų žmonių interesams.
Projektas „Įsitrauk“ siekia stiprinti jaunimo organizacijas suteikiant jauniems žmonėms reikalingų žinių ir ugdant praktinius įgūdžius apie interesų atstovavimą, jaunimo politiką. Taip pat užtikrintų jaunų žmonių įsitraukimą į sprendimų priėmimo procesus, aktyvų regioninės jaunimo politikos įgyvendinimą ir struktūrinio dialogo tarp savivaldybės politikų ir jaunimo atstovų stiprinimą.

Skaityti 942 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Kovas 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje