Savireklama

Rajono žvyrkeliai bus tvarkomi pavasarį Pirmo puslapio

  • %PM, %09 %783 %2018 %17:%Vas

Andrius JUŠKEVIČIUS

Praėjusį kartą „Švyturiui“ parašius apie apgailėtiną Andulių gatvę, redakcija sulaukė skaitytojų skambučių su skundais ir dėl nepavydėtinos kitų rajono žvyrkelių būklės. Rubulių kaimo bendruomenė rūpesčiu dėl į kaimą vedančio kelio pasidalino netgi internete. Nors žiema dar nesibaigė, laikas keliams tvarkyti nepalankus, Savivaldybėje teiravomės, kada ir kaip planuojama tvarkyti rajono žvyrkelius.
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis kalbėjo, kad Savivaldybei priklauso 713 km žvyruotų kelių ir gatvių, todėl net ir labai taupiai naudojant Kelių priežiūros ir plėtros programos bei savivaldybės biudžeto lėšas, jų nepakanka turimam kelių tinklui rekonstruoti ir prižiūrėti. Dėl užsitęsusių liūčių praėję metai buvo labai nepalankūs žvyruotų kelių priežiūrai ir tinkamai kelių būklei užtikrinti. Nors greideriavimo darbams buvo išnaudojama kiekviena sausesnė diena, pradėjus lyti po kurio laiko vėl atsirasdavo išdaužų.
„Į gyventojų nusiskundimus reaguojame ir problemas sprendžiame ieškodami įvairių išeičių. Praėjusių metų pabaigoje savivaldybė skyrė papildomų lėšų Kretingos miesto seniūnijos gatvėms, kurias neatidėliotinai reikėjo stiprinti skalda“, – teigė P. Černeckis.
Praėjęs ruduo buvo ypač lietingas, geru oru nedžiugino ir žiema, tačiau 2018 m. rajono keliams tvarkyti planuojama skirti apytikriai panašią sumą, kaip ir pernai. 2017 m. žvyruotų kelių priežiūrai iš Kelių priežiūros ir plėtros programos skirta 223 tūkst. eurų, 2016 m. – 188,4 tūkst. eurų.
Panašiems darbams vykdyti Savivaldybė privalo skelbti viešuosius pirkimus, o jų procedūros paprastai užsitęsia. P. Černeckis aiškino, kad seniūnai šiuo metu Savivaldybės administracijai teikia informaciją apie žvyravimo ir greideriavimo darbų poreikį, jiems atlikti bus organizuojami viešieji pirkimai. Pagal ankstesnę, praėjusiais metais sudarytą sutartį su rangovu, suplanuoti kelių žvyravimo ir greideriavimo darbai bus vykdomi iki balandžio. Iki to laiko bus nupirkta nauja paslauga šiems darbams atlikti, kadangi viešųjų pirkimų procedūros naujam rangovui parinkti jau pradėtos. Yra vilčių, kad dėl viešųjų pirkimų procedūrų žvyrkelių tvarkymo darbai vyks sklandžiai.
Paklaustas, kokiais kriterijais vadovaujantis nustatomas rajono žvyrkelių tvarkymo eiliškumas, P. Černeckis sakė, kad kelių remonto eiliškumo prioritetai sudaromi atsižvelgiant į tuos kelius, kurie yra tankiai apgyvendintose vietovėse ir gyvenvietėse, turi didelius pėsčiųjų ir automobilių srautus, jungia rajoninius kelius.

Skaityti 1146 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Gruodis 2018
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje