Didžiausias problemas kėlė vanduo Pirmo puslapio

  • %PM, %11 %852 %2018 %19:%Vas

Kęstutis GABŠYS

Ketvirtadienį posėdžiavo Kretingos rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija. Jos nariai aptarė civilinės saugos būklę Kretingos rajone. Kai kurių institucijų atsakingi asmenys pristatė 2018 metų planus, kurie padėtų sumažinti ekstremalių situacijų skaičių rajone arba kiek įmanoma sušvelninti jų padarinius žmonių turtui ir sveikatai.
Eibių pridarė vanduo
Informaciją apie civilinės saugos sistemos būklę Kretingos rajone 2017 metais pateikusios Kretingos rajono savivaldybės administracijos Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjos Rasminos Beniušienės teigimu, daugiausia eibių praėjusiais metais rajone pridarė vanduo. „Pernai dėl didelių liūčių patvino ūkininkų pasėliai, dėl to rajone buvo paskelbta ir ekstremali padėtis, kuri neatšaukta iki šiol. Lapkričio mėnesį staigiai pakilo vandens lygis Akmenos upėje, kuris 16 centimetrų viršijo stichinės nelaimės ribą. Didesnių nuostolių pavyko išvengti, nes šis poplūdis buvo trumpalaikis. Praėjusiais metais rajone nuskendo vienas žmogus, dar vienas grasino nusiskandinti, bet buvo sėkmingai iš vandens ištrauktas ir perduotas medikams“, – teigė skyriaus vedėja.
Nelaimės ir problemos kitose srityse pernai Kretingos rajoną aplenkė. 2017 metais rajone pavyko išvengti gripo epidemijos. Buvo fiksuoti 5 ekstremalūs įvykiai dėl rastų nesprogusių II pasaulinio karo laikų šaudmenų. Ugniagesiams rajone teko gesinti 144 gaisrus. Jų skaičius, palyginti su ankstesniais metais, šiek tiek išaugo, tačiau žymaus gaisringumo padidėjimo nefiksuojama. Taigi civilinės saugos situacija rajone išlieka stabili.
Dėmesys potvynių prevencijai
Nuo 2014 metų Kretingos rajono savivaldybė investuoja į potvynio prevencijos priemonių, kurios padėtų sumažinti potvynio atsiradimo tikimybę arba jų poveikį, įgyvendinimą. 2015 metais buvo sutvarkyta Akmenos upės užtvanka Padvariuose, sutvirtinti Minijos upės krantai Kartenos apylinkėse.
Administracija norėjo toliau investuoti į Minijos upės krantų tvirtinimo bei pylimų stiprinimo darbus Kartenos apylinkėse, tačiau šie projektai nesulaukė Aplinkos apsaugos agentūros palaiminimo. „Aplinkos apsaugos agentūra neįtraukė šių projektų į Europos Sąjungos lėšomis finansuojamų projektų sąrašą. Tačiau į šį sąrašą pateko Minijos upės kranto šlaito paaukštinimo darbai šalia sodų bendrijos „Rasa“ teritorijos“, – informavo R. Beniušienė.
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis komisijos narius informavo, kad šiuo metu yra baigiamos minėtų darbų projekto poveikio aplinkai vertinimo procedūros. Po jų projektas galės būti pateiktas finansavimui gauti.
Gaisrininkams nerimą kelia skenduoliai
Savo planus, kaip 2018 bus vykdomos gaisrų prevencijos priemonės, komisijos posėdyje pristatė Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarybos viršininkas Eugenijus Bertašius. „Atlikę 2017 metais Kretingos rajone kilusių gaisrų analizę mūsų pareigūnai pastebėjo dvi dideles grupes gaisrų. Gyvenamuosiuose namuose daug gaisrų kyla dėl netvarkingų krosnių bei elektros instaliacijos. Departamentas yra parengęs tokio tipo gaisrų ilgalaikę prevencijos programą ir mūsų specialistai rajono ribose ją įgyvendins. Mes taip pat pastebėjome, kad daug gaisrų Kretingos rajone kyla apleistuose pastatuose. Iš Savivaldybės administracijos paprašėme rajono apleistų pastatų sąrašo. Juose apsilankys mūsų pareigūnai ir spręs dėl konkrečių priemonių, kaip apsaugoti juos nuo gaisrų“,– apie metų planus informavo Kretingos gaisrininkų vadas.
Nacionaliniu lygmeniu Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui nerimą kelia ir nemažėjantis skenduolių skaičius. Per metus Lietuvos vandens telkiniuose nuskęsta daugiau žmonių nei jų žūva gaisruose. Nors Kretingos rajone praėjusiais metais nuskendo tik 1 žmogus, tačiau paskutinius ketverius –penkerius metus nepavyksta pasiekti, kad bent vienerius kalendorinius metus skenduolių rajone nebūtų. Kretingos PGT vadas akcentavo, kad paskutiniaisiais metais Kretingos rajone nė vienas žmogus nenuskendo oficialiai įrengtose maudyklose. Nelaimės įvyko nuošaliose, maudynėms nepritaikytose vietose. E. Bertašius paragino komisijos narius įvertinti šiuos faktus ir pagalvoti apie priemones padėčiai pagerinti.

Skaityti 1593 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje