Žiemą – daugiau dėmesio senukams Pirmo puslapio

  • %PM, %04 %804 %2018 %18:%Kov

Andrius JUŠKEVIČIUS

Neslūgstanti šalčio banga, praminta grėsmingu vardu „Žvėris iš Rytų“, privertė Savivaldybės socialinius darbuotojus, rajono seniūnijas daugiau dėmesio skirti vienišiems senukams.
Apie papildomo rūpesčio būtinybę kaimuose ar vienkiemiuose gyvenantiems senukams dėmesį atkreipė ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Didelių šalčių metu artimieji, kaimynai, bendruomenės nariai, seniūnai turėtų būti atidesni vienišiems pagyvenusiems, ligotiems žmonėms, ypač gyvenantiems atokiai, kurie gali neįvertinti speigo stiprumo. Pritrūkus pasiruošto kuro, o dėl sniego ir slidumo vengiant išeiti į lauką ar kitų priežasčių, jie gali nesišildyti savo gyvenamojo būsto ir nukentėti dėl šalčio.
Kaimuose žmonės jau nuo seno žino, kad verta susirūpinti kaimynais, jei iš kietu kuru kūrenamo jų būsto kamino per speigus nerūksta dūmai. Tai pirmasis ženklas, kad kažkas gali būti negerai. Paskambinti jiems, užeiti, pasiteirauti, ar nereikia kokios pagalbos – tokia nesudėtinga būtų mūsų visų pareiga ir geros kaimynystės tradicija.
Mūsų kalbintas Salantų seniūnas Kazimieras Galdikas sakė, kad padidintas dėmesys senukams, vienišiems žmonės būna kiekvieną žiemą, kol kas nieko, panašaus į nelaimę, neatsitiko.
Kartenos seniūnijoje sužinojome, kad jų teritorijoje vienišų senyvo amžiaus gyventojų nėra, o kam reikia papildomo dėmesio ar paramos – visada jos gali gauti.
Imbarės seniūnas Antanas Galdikas pasakojo, kad prasidedant žiemai iš seniūnijos teritorijos vaikai ar giminės išsivežė ne vieną senuką. Seniūnijos darbuotojai pasirūpino, kad vaikų ar artimųjų dėka kai kurie senyvo amžiaus žmonės žiemą praleistų slaugos įstaigose.

Skaityti 1583 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje