Savireklama

Varvekliai gražūs, bet pavojingi Pirmo puslapio

  • %AM, %12 %482 %2018 %10:%Kov

Andrius JUŠKEVIČIUS

Po speigo ir gausaus sniego šiomis dienomis prasidėjęs atlydys – pirmasis artėjančio pavasario ženklas. Tačiau nuo stogų dienomis besiformuojantys varvekliai – pavojų žmonėms ir turtui keliantys ženklai.
Jeigu nukritęs varveklis padaro žalos žmogaus sveikatai, paprastai už tai atsako pastato šeimininkas. Juo gali būti asmuo, jeigu namas yra privačios nuosavybės objektas, o taip pat namą administruojanti įmonė ar bendrija. Varvekliai turi nekelti pavojų ir atsakomybė yra vienoda tiek gyvenamosios paskirties, tiek ir administraciniams pastatams.
Kaip teigė Kretingos rajono savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Rasmina Beniušienė, apie varveklių keliamą pavojų žino ir „Kretingos būstas“, ir „Kretingos komunalininkas“. Šių tarnybų vadovai atsako, kad susiformavę varverkliai būtų nudaužyti, o vieta, kur jie gali kristi, aptverta. Tačiau pavojingų vietų aptvėrimas yra tik laikina priemonė, nuo stogų nutysę ledo luitai privalo būti pašalinti.
Šiuo metu ir patys pėstieji, praeiviai turėtų būti akylesni ir dažniau pažvelgti aukštyn, ypač praeinant šalia pastatų. Kaip rodo ilgametė patirtis, šviečiant saulei ir esant neigiamai oro temperatūrai, jei tik ant pastato stogo yra susikaupusio sniego, varvekliai susiformuoja bei ištysta pakankamai greitai. Statistika rodo, kad pirmieji varvekliai pridaro daugiausiai nuostolių ir gali net itin skaudžiai sužaloti sveikatą. Žmonės dar nebūna įpratę saugotis varveklių ar sniego nuošliaužų. Tuo tarpu pastatų savininkai, namų bendrijos ar juos administruojančios bendrovės nebūna pasirūpinusios tinkama apsauga – šaligatvių bei automobilių stovėjimo aikštelių aptvėrimu ir pažymėjimu.
Nuo varveklių reikia saugoti ir automobilius. Dažniausiai pasitaikantys atvejai, kai krisdami varvekliai įlenkia automobilio stogą, variklio ar bagažinės gaubtą, įskelia ar net sudaužo transporto priemonės priekinį stiklą, stoglangį bei kitus kėbulo stiklus. Pastebėta, kad net ir sprindžio dydžio varveklis krisdamas iš aukščiau pažeidžia transporto priemonės dažų dangą ir padaro kelių šimtų eurų žalą. Sniego ar ledo pažeistą automobilio stogą tinkamai suremontuoti yra itin sudėtinga.
Bet kokiu atveju, jeigu varveklis padarė žalos kieno nors sveikatai ar apgadino turtą, atsakomybę turės kažkas prisiimti. Priklausomai nuo situacijos, žalą gali tekti atlyginti ir, pavyzdžiui, name esančių butų savininkams. Anksčiau Lietuvoje yra buvę atvejų, kai krisdami varvekliai žalojo žmones.

Skaityti 1133 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Vasaris 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje