Aktyviai veiklai lauke lietus nebebus kliūtis Pirmo puslapio

  • %PM, %09 %759 %2016 %17:%Rugs

Laima STONKUVIENĖ

Kretingos lopšelyje-darželyje „Pasaka“ surengtos nedidelės iškilmės – oficialiai atidarytas specialia danga dengtas 150 kvadratinių metrų sporto aikštynas, kuriame bet kokiu oru bus mankštinamasi, sportuojama, vyks edukaciniai užsiėmimai.

„Dažnai aplankydavo mintis: jeigu būčiau vaikas, labai norėčiau sportuoti bet kokiu oru. Dabar gi palijus tokios galimybės kaip ir nėra, – pasakojo įstaigos direktorė Zita Domarkienė. – Esame nacionalinio sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo narė, vienas iš mūsų tikslų – stiprinti vaikų sveikatą, gilinti sveikos gyvensenos įgūdžius sukuriant sveikatai palankią fizinę ir psichosocialinę aplinką. Labai norėjome turėti tokį funkcionalų aikštyną. Šiandien galime pasidžiaugti, kad svajonė išsipildė“.

Vaizdą, kaip aikštynas turi atrodyti, direktorė turėjo. Tokį, anot jos, jį įsivaizdavo ir rangovai, kurių darbu liko labai patenkinti. „Susėdom visi prie stalo, apsitarėme, koks tas mūsų aikštynas bus, jį „sudėliojome“. Aikštyną dengia vandeniui pralaidi danga, kuri visada sausa, nes dėl pralaidumo po lietaus nesusidaro telkšančios balos. Be to, danga  pasižyminti ilgaamžiškumu, minkštumu, yra atspari saulės poveikiui, neblunka, maža tikimybė pargriuvus rimtai susižeisti. Aikštynu visa bendruomenė labai džiaugiamės – ir darbuotojai, ir vaikai, ir jų tėveliai. Tai taps vieta, kurioje bus daug šypsenų, judesio ir teigiamų emocijų“, – įsitikinusi „Pasakos“ vadovė.

Aikštynas įrengtas buvusio fontano vietoje, kurį sulyginti su žeme, paruošti vietą aikštynui pasakiečiams padėjo Darbo biržoje registruoti žmonės. Aikštynas įrengtas panaudojus dalį ugdytinių tėvelių kiekvieną mėnesį įstaigai skiriamų lėšų, dalį skyrė Savivaldybė. Jos vadovai – meras Juozas Mažeika bei Administracijos direktorius Virginijus Domarkas – dalyvavo ir aikštyno atidarymo šventėje. Darbus atlikusios bendrovės vadovas Alvydas Jonaitis atvežė ir dovanų.  

Malonia staigmena ikimokyklinio amžiaus vaikams vasarą tapo į lopšelio-darželio teritoriją atriedėjęs spalvotas traukinukas. Nepaprastas – norint jį pereiti, tenka įveikti keletą smagių, nesudėtingų kliūčių. „Traukinukas visada turi keleivių, juo vaikai labai džiaugiasi, be to, jis papuošia ir aplinką. Vyresnieji pamėgę laipynes, supynes. Mums smagu ir džiugu matyti, jog vaikams patinka aktyvi veikla, jie nori judėti, sportuoti. Žinoma, už tai, kad pritaria visiems mūsų sumanymams, palaiko, esame dėkingi tėveliams. Kartu siekti, kad vaikas augtų sveikas, gražioje ir saugioje aplinkoje, daug paprasčiau, tai skatina imtis naujų idėjų, kurių kolektyvui netrūksta“, – kalbėjo Z. Domarkienė.

Skaityti 901 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje